Pareltje in de Méditerranée M 19 reizen FRANKRIJK II Op het eiland waar Napoleon Bonaparte werd geboren, kom je de kleine keizer nogal eens tegen. Maar de meeste indruk op Joost Brantjes maakte toch de natuur van het Franse juweeltje Corsica. Het allermooiste eiland! reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 18 juni 2011 EUROPA Bastia CORSICA Ajaccio Bonifacio Corsica is het op drie na groot ste eiland van de Middellandse Zee. Alleen Sicilië, Cyprus en Sar dinië zijn groter. Transavia (www.transavia.com) vliegt vanaf Amsterdam op Ajac cio, op de terugweg met een tus senlanding op Sardinië. Vanuit verschillende Franse en Italiaanse havens vaart Corsica Ferries (www.corsica-ferries.co.uk) naar onder meer Bastia en Ajaccio. De overtocht Nice-Bastia duurt ruim vijf uur. Het openbaar vervoer op Corsi ca is slecht georganiseerd. Over weeg een huurauto om zo veel mogelijk te kunnen zien. Info en boekingsmogelijkheden over het hotel in Propriano op www.miramarboutiquehotel.com Kleine foto: De Vieux Port (oude ha ven) van Bastia ziet er 's avonds sfeervol uit. Grote foto: De huizen in Bonifacio hebben een spectaculaire ligging. foto's Joost Brantjes Zodra we met de veerboot de haven van Nice verlaten, wordt duidelijk hoe majestu eus de Cöte d'Azur is. De ber gen lijken de Middellandse Zee in te rollen, we zien Monte Carlo, voor we naar rechts afbuigen om koers te zetten naar Corsica, 180 kilometer ver wijderd van de Franse zuidkust. „Je hebt geluk", zegt Michel, kijkend over de reling van de ferry. Hij komt oor spronkelijk uit Straatsburg maar na zijn eerste bezoek aan het eiland, 35 jaar gele den, besloot hij niet meer terug te gaan naar de Elzas. „Corsica is nu op haar al lermooist. Alles staat in bloei, het licht is prachtig en het hoogseizoen begint pas in juli. Pas maar op, misschien ga je nooit meer terug naar Nederland." Zodra het eiland in zicht komt, na zo'n vijf uur varen, valt het grote hoogtever schil op. Corsica heeft bergen die over de 2.600 meter gaan. We leggen aan in Bastia, een stad 'fraai in haar verval'. Niet gelikt, wel authentiek. Aan de ka des van de Vieux Port (oude haven) wordt volop buiten gedineerd, met zicht op het hoger gelegen, voormalige paleis van de gouverneur. Het eerste wat in Bastia opvalt, is de geur, die wordt ver oorzaakt door pittosporum, een veel voorkomende haag met gele bloemetjes die een heerlijke, bedwelmende geur ver spreiden. Hiervandaan zie je op een hel dere dag de Italiaanse eilanden Monte Cristo en Elba liggen. Op het terras van de Bar de la Poste wordt onder de platanen 's ochtends al de eerste alcohol geschonken. Bouwvak kers drinken een lokaal gedistilleerde pastis. Zelf volg ik mijn buurman en giet een 'noisette', een espresso met een scheutje melk, over ijsblokjes in een longdrinkglas, een heerlijke dorstlesser. Het openbaar vervoer op het eiland is slecht geregeld. Treinen zijn van het soort pittoresk en kruipen tergend lang zaam voort. Bussen zijn er nauwelijks. Om in Bonifacio te komen, kan ik enkel de bus naar Porto Vecchio nemen. Het laatste stuk lift ik. De sjagrijnige automo bilist die me meeneemt, klaart helemaal op als ik hem vraag naar zijn eiland. Trots geeft hij tips waar ik naar toe moet en wat ik moet eten. En nee, een leven op het continent, zoals Corsicanen het vasteland noemen, wil hij niet. Hij heeft het in Parijs geprobeerd, maar er gaat niets boven het eiland. Slechts weinig steden rond de Middel landse Zee liggen zo spectaculair als Bo nifacio. De plaats aan Corsica's zuidkust, met een grote haven waar de meest prachtige jachten dobberen, ligt op een landtong in de gelijknamige zeestraat. Dat de stad met een groot hoogtever schil is gebouwd, is het duidelijkst te zien vanaf zee. De Roi d'Aragon trap met 187 treden daalt naar zee af en gaat over in een wandelroute die de kust volgt langs mooie badplaatsen. Propriano is zo'n fraaie badplaats in het zuid-westen van het eiland. De baaien zijn breed, het zand is fijn en op de ter rassen serveren ze koffie en drank voor uiterst redelijke prijzen. Agenten in strak gesneden, blauwe uniformen houden de boel in de gaten, maar waarschijnlijk hebben ze weinig te doen; de onberispe lijk opgemaakte agentes dragen hakken van een hoogte dat je je afvraagt hoe ze daarop boeven kunnen vangen. Het Miramar Boutique Hotel ligt iets bui ten de stad, maar compenseert dat met een zwembad en terras, waar je een mooi uitzicht hebt op de Golf van Valin- co. 's Avonds serveren ze buiten op het terras onder pijnbomen lokale speciali teiten. Met een sprankelende coupe de champagne voor ons, zien we hoe de zon in de zee zakt. Daarna volgt een per fect gegrilde zeewolf Ook al logeer je niet in dit hotel, ik ga zeker een keer wat drinken rond zonsondergang. Corsica werd in 1976 gesplitst in twee de partementen: Haute-Corse met Bastia als hoofdstad en Corse du Sud met Ajac cio als hoofdstad. Ajaccio is de geboorte plaats van Napoleon Bonaparte en dat zul je weten. Hotels, restaurants, café's, een plein, allemaal dragen ze de naam van de 'kleine keizer'. Souvenirwinkels hebben voor elke beurs een Napoleon, van plastic made in China tot brons. In tegenstelling tot Bastia, kunnen in Ajaccio enorme cruiseschepen aanleg gen. Op het terras van Le Lampara, Ajac- cio's beste bar met een geweldig terras met zeezicht, zit een deel van de beman ning van de Navigator of the Seas. Het schip begon zijn reis in de Caraïben waarna via Tenerife en Mallorca dit ei land werd bereikt. De eindbestemming is Rome. Na nog een eau de vie gaan de passagierende zeelui vrolijk terug naar hun schip. Zelf verkies ik het strand. Ajaccio heeft, ter hoogte van de Boule vard Lantivy, het zandstrand van Plage Saint-Francois. Fijn zand, warme douches en een heerlijke, heldere zee. vanaf euro p.p. - sas w mis sas 8-daagse autorondreis zoek boekcode 23401 Perlade 154)6-01/07 359 77/08-29/09 359 02/07-294)7 375 30/09-29/10 299 30/07-264)8 499 Bootreis: op phatosrelren.nl, riet u de prijzen ven de bootreis met SNCM en kunt u dere bl|beeken, Ter Indicatie: de prijzen voor een retourovertotbt met binnenhut variëren vsn ca, 6 215 tot ca. 6 300,- p.p. Prijs per persoon per anangement, 8-daagse avfarondrei-; Cor(,\c-a 'Dg allermooiste' ('Kallisté'), Zo noemden de oude Griek en liet eiland Corsica. En terecht! Hot eiland van Napo leon combineert een prachtige natuur met een heeilijke keuken, schilderachtige plaatsjes en een fascinerende, eigenzinnige cultuur! U maakt een rondje over het ei land en ontdekt dus heel Corsica! Uw verblijf Inbegrepen U verblijft 2 nachten in Calvi, een prachtig badplaatsje In liet 7x overnachting met ontbijtbuffet noorden, Daarna 2 nachten in Portovecchio in liet zuiden en ten routebeschrijving slotte 3 nachten in de hoofdstad Ajaccio. Pharos Reizen van ANWB ANWB-wegenkaart Corsica biedt deze reis aan met rederij SNCM. U vaart vanuit Marseille, ANWB reisgids Corsica heen naar Bastia, terug via Ajaccio. pharos Be-ni v Jour al 'hc aptvc-c-st? Informatie A Reserveringen www.pliflroMelzeiisiil/wogener of via 69Ö0 - 365 65 65 tftupm, hui* kv porgtipifik) met zoektofle 2340!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 103