geslaagd 17 in een ver land vrijdag 17 juni 2011 Björn Tiebout (16) uit Colijnsplaat doet al sinds zijn twaalfde niets liever dan fil men en fotograferen. Na de zomer gaat hij studeren aan het Grafisch Lyceum in Rotterdam. Hij heeft één grote droom: cameraman worden. door Cornelleke Blok Spelen met licht en focus, het bedenken van mooie shots, bezig zijn met de techniek. Wat Björn nou precies zo leuk vindt aan filmen, kan hij moeilijk omschrijven. Hij is niet zo'n prater. En op de foto voor de krant, dat vindt hij eigenlijk ook maar niks. „Ik sta liever achter de camera dan ervoor." Op de basisschool was Björn al bezig met fotogra feren. „Dat kwam omdat mijn vader dat ook veel doet. Later ben ik vmbo theatertechniek gaan doen op het Goese Lyceum. Zo kwam ik steeds meer in aanraking met film." Inmiddels heeft hij een grote, professionele came ra. Zo eentje die je op je schouder moet dragen. Björn werkt als freelance cameraman, maar gaat ook zelf op pad. Gewoon omdat hij het leuk vindt. „Bijvoorbeeld toen de Tour de France door het dorp kwam en bij een EHBO-oefening." Vol trots laat hij een filmpje over nachtmerries zien. „Mijn beelden zijn gebruikt in een uitzen ding van EénVandaag", zegt hij glunderend. „Ik heb het op mijn veertiende gemaakt met een vriend." Bjorns moeder stuurde een e-mail naar de redactie. De volgende dag had ze al antwoord: Björn mocht als 'beloning' een dagje meelopen bij EénVandaag. „Dat was op de dag dat Osama Bin Laden werd vermoord. Het was heel hec tisch. Heel leuk hoor, dat nieuwsgaren, maar ik zou dat niet altijd willen doen. Ik denk liever iets langer na over mijn beelden." Met zijn opleiding aan het Grafisch Lyceum hoopt Björn van zijn grootste hobby zijn beroep te maken. „Over vijfjaar wil ik een aardig eindje op weg zijn in de mediawereld. Ik weet nog niet wat ik precies wil filmen. Ik zou graag voor het bedrijf Dutchvi'ew willen werken. Dat is het Hol lywood van Nederland. Cameramannen worden daar ingehuurd voor prQgramma's als X-factor. Je doet veel verschillende dingen." Natuurfilms maken voor Discovery Channel lijkt hem ook wel wat, of cameraman zijn bij een tele visieprogramma als Expeditie Robinson. „Daar kun je gave beelden maken, en naar een ver land toe." Over vijfjaar wil hij zeker één of meer verre rei zen gemaakt hebben. „Ik wil meer van de wereld zien: met een camper door Amerika of backpac- ken in Australië, dat lijkt me wel wat." En de ca mera? „Die gaat dan natuurlijk mee." Gymnasium profiel: natuur Gezond heid Natuur Techniek Yaliva Dorreman, Scharendijke; Sahira van de Wouw, Oost Souburg. I Pontes scholengroep Goese Lyceum, Goes j (locatie Bergweg) Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, techniek, bouwtechniek-fijnhout Laurens van den Durpel, Driewegen; Jac- co Wattel, Nieuw en Sint Joosland. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, techniek, bouwtechniek-timmeren Boudewijn Goud, Goes; Hans de Jong, Goes; Michel Kort, Kloetinge; Ronald-Jan Meersschaert, Goes; Jessy Schreurs, Goes; Brian de Vries, Heinkens- zand. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, economie, consumptieve techniek brood/ banketbakken Dave Hendriks, Goes; Ricardo Rijkse, We- meldinge. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, economie, consumptieve techniek-hore- ca Esmee Kramer, Goes; Jurriën de Krijger, Breskens; Robin Lockefeir, Nisse; Vicky Maas, Kortgene; Antoine Zoeteweij, Yer- seke. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, economie, handel en administratie Esra Ayaz, Zierikzee; Sabrine Bakoür, Goes; Selma Kajtazi, Goes; Ashley Veerhoek, Wilhelminadorp; Steve van den Aarssen, Yerseke; Jessica van den Broeke, Goes; Melissa Feijtel, Hoedekens- kerke; Rowan van der Gaag, Borssele; Roy Harinck, 's-Heer Hendrikskinderen; Sietse van Hel den, Kapelle; Tahir Tamgaq, Vlissingen; Marco Timmer, Burgh Haamstede; Johan van der Velden, Colijnsplaat. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, techniek, intersectoraal dienstverle ning commercie Jeanny Bakker, Terneuzen; Laura Blok, Ril land; Danni Karelse, Goes; Marije van Kooten, Bruinisse; Stefanie Martijn, Goes; Anna Verkooijen, Middelburg; Yasmin Wolters, Lewedorp; Dries Wisse, Oude Tonge. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, techniek, intersectoraal technologie dienstverlening Vince de Bruijne, Goes; Olivier Rijnsaard, Nieuw en Sint Joosland; Koen Schetters, Ossendrecht. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, techniek, metaaltechniek Jay Bhagwandin, Kruiningen; Jafar Dahoe, Goes; Wesley Darley, Nieuwdorp; Bas-Jan de Jonge, Heinkenszand; Jeffrey Paauwe, Schore; Patrick Snoep, Goes; Tim Schnei der, Driewegen; Kevin de Smit, Kamper land; Leon Theune, Ovezande; Marcel de Visser, Kamperland; Mare Wijts, 's-Heer Hendrikskinderen. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, techniek, transport en logistiek Christiaan van Alen, 's Heerenhoek; Roy Filius, Wissenkerke; Kenny Heerenthals, Kamperland; Brian van de Plasse, Yerseke; Michael Timmerman, Yerseke. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, techniek, voertuigentechniek Bas Bliek, Heinkenszand; Joël Dekker, Goes; Lorenzo Gironés Mora, 's-Heer Hendrikskinderen; Hasan Gökoglugil, Ril land; Carmen Leeflang, Veere; Vincent Maljaars, Goes; Joey van Oorschot, Wolp- haartsdijk; Jeffrey Polderman, Kapelle; Marvin van Straalen, Kapelle; Kevin van de Weele, Wolphaartsdijk; Levi Winnik, Yerseke. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn-breed Joanne Goulooze, Kortgene; Deborah Hanse, Goes; Bianca Harthoorn, Rilland; Sharon op 't Hof, 's-Heer Arendskerke; Faranaas Sakoer, Goes; Vivian Schrijver, Colijnsplaat. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, techniek, bouwtechniek-fijnhout Kevin Evers, Goes; Jacco Goedheer, Yerse ke; Kai Goudswaard, Goes; Kevin Joosse, Nisse; Wesley van Well, Heinkenszand. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, techniek, bouwtechniek-timmeren Mike Gelok, 's-Heer Hendrikskinderen; Rick Poleij, Yerseke; Lorenzo de Reiger, Kloetinge; Johan Tettelaar, Waarde; Daan de Win, Goes. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, economie, consumptieve techniek-hore- ca Emma Bekers, Kloosterzande; Sandra Boonman, Kwadendamme; Nadja Pieters, 's- Heer Abtskerke; Marta Strzepek, Heinkenszand; Michael Tramper, Kapelle. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, economie, handel en administratie Emira Bajrami, Goes; Ricardo van Hese, Goes; Diane Kabonajoro, Goes; Laura Kramer, Yerseke; Tristan van Malde- gem, Borssele; Corneel Mertens, Katten- dijke; Harald Noteboom, Heinkenszand; Justin Quist, Goes; Marijn Vermeulen, Ril land; Kaela Vermuë, 's Heerenhoek; Janne- ke Wagemakers, Goes; Ramon Zuidhof, Heinkenszand. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, techniek, intersectoraal dienstverle ning commercie Laura Aalbregtse, 's-Heer Arendskerke; Jasper Aarts, Koudekerke; Rowan Bal, Bruinisse; Ajla Basic, Wemeldinge; Maril- lon Brevet, Hoedekenskerke; Selina de Bue, Goes; Corina Fieret, Terneuzen; Oumnia Guigui, Goes; Ivy Hoekman, We meldinge; Chanel Houtekamer, Kruinin gen; Lotte de Jonge, Kapelle; Joshua Klok, Middelburg; Kelly de Nooijer, Mid delburg; Eva Meijer, Zierikzee; Misha Mes, Zierikzee; Digna Steyn, Vlissingen; Amber Verhage, 's-Heer Arendskerke; Ro bin de Vos, Heinkenszand. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, techniek, intersectoraal technologie dienstverlening Christiaan Elshout, Kapelle; Ayla Mulder, Zierikzee. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, techniek, metaaltechniek Marc van den Bogaart, Ovezande; Perry Dijkwel, Yerseke; Rico Peeters, Goes; San- der Steenbakker, Goes; Max Wedding, Goes; Brian Westerweel, Kortgene. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, techniek, transport en logistiek Bas Kosten, Goes; Mayuri van der Maas, Hansweert; Robin Nahon, Kapelle. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, techniek, voertuigentechniek Sean Boudens, Kwadendamme; Patrick Driedijk, Wolphaartsdijk; Lukas de Ha mer, Nieuwdorp; Olaf van Leeuwen, Zie rikzee; Rick Moerdijk, 's- Heer Abtskerke. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn-breed Jara Besuijen, Kapelle; Naomi Bruijnooge, Wemeldinge; Chanel Ebhulu, Goes; Nicky Evertse, Nieuw en Sint Joosland; Patricia Gorsse, Kapelle; Melissa van Houte, Krui ningen; Roxanne Klaassen, Goes; Anne Koeman, Waarde; Sara Rodgers, Goes; Artie Soekhai, Goes; Samantha Ste- ketee, Borssele; Amber Vermeulen, Kapel- Je. RSC 't Rijks, Bergen op Zoom HAVO profiel: Cultuur en Maatschappij Hayam Aaliouli, Bergen op Zoom; Marlies Aarts, Steenbergen nb; Anissa Allouchi, Bergen op Zoom; Lennart Baten, Steen bergen nb; Ivana van Bers, Steenbergen nb; Mieke Boden, Halsteren; Maritza Both, Halsteren; Samira Bouchafra, Ber gen op Zoom; Eline Bras, Oud-Vosse- meer; Céline Brasz, Tholen; Stèphanie Brevet, Hoogerheide; Gladys Brouwers, Halsteren; Nicolas Cediey, Halsteren; Re becca Cerpentier, Bergen op Zoom; Geeke Deurloo, Tholen; Delilah van Dijk, Bergen op Zoom; Sophia Eekels, Hooger heide; Marlonne van der Eerden, Bergen op Zoom; Jet Emke, Putte; Daniëlle Geers, Halsteren; Eva Geuze, Tholen; Ma- rit Glasbergen, Halsteren; Flore van Gooi, Bergen op Zoom; Charlotte Hagenaars, Bergen op Zoom; Didi de Hooge, Bergen op Zoom; Michel Junior Huigen, Steen bergen nb; Jocintha Jansen, Tholen; Re becca van Kaam, Bergen op Zoom; Deb bie Klaassen, Bergen op Zoom; Liliana de Kok, Sint Philipsland; Eva Kuehn, Woensd- recht; Maartje Landa, Hoogerheide; Lotte Lobé, Bergen op Zoom; Beverly Maas- damme, Bergen op Zoom; Daan Mennes, Bergen op Zoom; Nihal Messaoud, Ber gen op Zoom; Denis Panszczyk, Hooger heide; Irene Prins, Poortvliet; Marscha Raaijmakers, Halsteren; Frans van Reijen, Bergen op Zoom; Jacky Stolwerk, Halste ren; Melissa Tak, Hoogerheide; Daan van Tilburg, Bergen op Zoom; Kim Touw, Ber gen op Zoom; Amy Verbogt, Halsteren; Kathleen Verduit, Ossendrecht; Bernard Volder, Halsteren; Frida Vriens, Halsteren; HAVO profiel: Economie en Maatschap pij Hayam Aaliouli, Bergen op Zoom; Jelmer Aarden, Putte; Noria El Assoui, Bergen op Zoom; lan Bakx, Halsteren; Bob van den Berg, Tholen; Maurice Blanckaert, Halste ren; Edwin Blommerde, Halsteren; Ronny Bolders, Huijbergen; Sharon de Bonte, Woensdrecht; Patrick Boutard, Bergen op Zoom; Stèphanie Brevet, Hoogerheide; Nina de la Bruyère, Huijbergen; Evy Ca- lon, Moerstraten; Dennis Clement, Ber gen op Zoom; Errol de Crom, Bergen op Zoom; Jesse Crusio, Bergen op Zoom; Do- gan Demir, Bergen op Zoom; Fleur Diele- man, Bergen op Zoom; Amber Dousi, Huijbergen; Sam Douw, Oud-Vossemeer; Antoine Drijdijk, Ossendrecht; Guido van Eijk, Bergen op Zoom; Jet Emke, Putte; Kimberly Ernest, Dinteloord; Roda Eshu, Bergen op Zoom; Linda Fincke, Bergen op Zoom; Judy Franken, Halsteren; Aron de Groen, Steenbergen nb; Natalie Heij- nen, Heerle; Latisha Horn, Steenbergen nb; Roy Iriks, Steenbergen nb; Jocintha Jansen, Tholen; Kevin Jochems, Steenber gen nb; Rebecca van Kaam, Bergen op Zoom; Yvonne van Kerkhof, Bergen op Zoom; Mark Kluft, Bergen op Zoom; Tom Knook, Steenbergen nb; Sylvie de Koek, Wouw; Paulien Koenraadt, Steen bergen nb; Jelles de Kok, Tholen; Davy Kommers, Bergen op Zoom; Edwin Kom- mers, Woensdrecht; Shaunie de Koning, Halsteren; Brian Kruf, Bergen op Zoom; Joy van Leeuwen, Bergen op Zoom; Ken- roy Leys, Sint-maartensdijk; Zhen Lin, Ber gen op Zoom; Jacintha Lindhout, Dinte loord; Nicole Lokers, Bergen op Zoom; Vera van Loon, Hoogerheide; Rick Luijkx, Hoogerheide; Jorg Maartense, Bergen op Zoom; Dorine van Meir, Ossendrecht; An gela Melsen, Bergen op Zoom; Dirk Mul der, Roosendaal; Femke Nuijten, Bergen op Zoom; Laurens Nuijten, Bergen op Zoom; Sander Nuijten, Wouw; Floor Olie mans, Bergen op Zoom; Doménique Ooms, Steenbergen nb; Achraf Oulad Ab- dennabi, Bergen op Zoom; Michael Plooij, Bergen op Zoom; Jordy van der Poel, Hoogerheide; Dirk de Raaff, Bergen op Zoom; Jeroen Roosch, Ossendrecht; Leonie Sanders, Bergen op Zoom; Paul Schippers, Bergen op Zoom; Bart Schoen maker, Bergen op Zoom; Annemarie So- mers, Steenbergen nb; Brian Steenber gen, Steenbergen nb; Robbert Stokmans, Bergen op Zoom; Daan van Tilburg, Ber gen op Zoom; Marc van Tilburg, Hooger heide; Wytske van Tilburg, Bergen op Zoom; Demi van den Tol, Heerle; Steven Torfs, Bergen op Zoom; Jimmy Touw, Oss endrecht; Gürkan Turan, Bergen op Zoom; Lisa van Turnhout, Steenbergen nb; Liza Urbanus, Steenbergen nb; Stefa nie van der Valk, Wouwse plantage; Amy van Veen, Bergen op Zoom; Anouk Ver biest, Halsteren; Kathleen Verduit, Oss endrecht; Sebastiaan Vingerhoets, Bergen op Zoom; Vicky de Visser, Hoogerheide; Richard Volder, Halsteren; Frida Vriens, Halsteren; Mark van der Wegen, Halste ren; Nieky van der Wegen, Bergen op Zoom; Li Sha Westerhout, Putte; Gülsah Yilmaz, Bergen op Zoom; Sükran Yilmaz, Bergen op Zoom; HAVO profiel: Natuur en Gezondheid Pieter van Adrichem, Hoogerheide; Grego ry van Beek, Dinteloord; Bas van den Berg, Bergen op Zoom; Laura den Boer, Bergen op Zoom; Melroy Braat, Steenber gen nb; Sanne Broeren, Ossendrecht; Ma- nou Cleeren, Halsteren; Priscilla Dekkers, Bergen op Zoom; Redouane El Allaoui, Bergen op Zoom; Ton van Gaaien, Wouw; Rick Geers, Bergen op Zoom; Niek Jansen, Halsteren; Tommy de Kok, Bergen op Zoom; Ryanne Meeus, Bergen op Zoom; Nienke Oerlemans, Bergen op Zoom; Jules Reijnders, Bergen op Zoom; Wouter van der Riet, De Heen; Gijs van Sprundel, Heerle; Merel Varossieau, Hal steren; Timothy Venis, Halsteren; Tom Vroegop, Sint Annaland; Tom de Waal, Roosendaal; Emmeline Westerhof, Oss endrecht; Wouter van Wingerden, Lepel straat; Cristina van Zwieten Bergen op Zoom; HAVO profiel: Natuur en Techniek Pieter van Adrichem, Hoogerheide; Freek Bahlke, Sint-maartensdijk; Gregory van Beek, Dinteloord; Melroy Braat, Steenber gen nb; Sanne Broeren, Ossendrecht; Pris cilla Dekkers, Bergen op Zoom; Redoua ne El Allaoui, Bergen op Zoom; Ton van Gaaien, Wouw; Niek Jansen, Halsteren; Tommy de Kok, Bergen op Zoom; Jordi Ligtenberg, Bergen op Zoom; Nathan van der Putten, Middelburg; Wouter van der Riet, De Heen; Jan-Jorrit van der Schoot, Bergen op Zoom; Steven Sulkers, Dinte loord; Timothy Venis, Halsteren; Tom Vroegop, Sint Annaland;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81