Kwaliteit open zwemwater daalt Rituele dans om rituele slacht II IS GnofVe. Inruilweek! t f f I binnenland 17 prominent HOORZITTING Gelovigen botsen met wetenschappers Bon voor een gratis brochure Villa prins onterecht in 'stiekem' €295- €590- vrijdag 17 juni 2011 BRUSSEL - De kwaliteit van het open zwemwater in Nederland is vorig jaar gedaald ten opzichte van een jaar eerder. In 2010 voldeed het water op 79 locaties niet aan de kwaliteitsnormen, terwijl dat in 2009 slechts op 46 plaatsen het geval was. Dat blijkt uit het jaarlijk se onderzoek naar de kwaliteit van open zwemwater in de hele Euro pese Unie, dat gisteren door de Eu ropese Commissie werd gepubli ceerd. In 2009 voldeed nog 92,4 procent van al het binnenlandse zwemwa ter aan de kwaliteitseisen, vorig jaar is dat gezakt tot 84,6 procent. Ook de kwaliteit van de kustwate ren verslechterde. Vorig jaar was het zeewater in 92,2 procent van de onderzochte gevallen goed, 3,4 procent minder dan een jaar eer der. Er werden vorig jaar vijf zwemloca- ties gesloten, tegen geen in 2009. Bij het onderzoek wordt gekeken naar de aanwezigheid in het water van bacteriën die tot stoornissen aan de ingewanden kunnen lei den. Een verklaring voor de toena me wordt niet gegeven. De Europese Commissie tilt niet zwaar aan de geringe verslechte ring, die zich overal in Europa voordoet. Volgens eurocommissa ris Potocnik (Milieu) is de-kwali teit van het open zwemwater in de EU over het algemeen zeer goed. Negen op de tien locaties vol doen aan de Europese normen. Cy prus doet het het best. Daar is het water op alle onderzochte plekken schoon, gevolgd door Kroatië, Mal ta, Griekenland en Ierland. O zie onze website:binnenland Bekijk hoe het water bij u in de buurt wordt beoordeeld door Lianne Sleutjes De visie van gelovigen botste gisteren met die van wetenschappers in de Tweede Kamer. Tij dens een hoorzitting bepleitten jo den en moslims hartstochtelijk dat zij in hun ogen het recht hebben dieren ritueel te slachten, zonder verdoving. Hun methode - met één lange haal onverdoofd de hals doorsnijden - berokkent dieren volgens hen minder leed dan de doorsnee slachtmethode in Neder land: bedwelmen en dan doden. Diverse wetenschappers stelden gisteren dat dieren vrijwel zeker pijn lijden door onbedwelmd ri tueel slachten. En dat godsdienst vrijheid, waarop joden en mos lims zich beroepen, niet absoluut is. Die kan volgens sommige rechtsgeleerden worden ingeperkt indien zij bijvoorbeeld de goede ze den (dierenwelzijn) aantast. Al zijn er ook juristen die dit gisteren betwistten. De WD-ffactie buigt zich de ko mende dagen nog over een Euro pees onderzoek naar pijn bij ri tueel slachten, de PvdA hoort dit weekend de leden en zoekt driftig een oplossing voor haar gekwetste aanhangers én dierenleed. Sommige partijen gaan een koos jere slachting bijwonen. Maar het lijkt erop dat een Kamermeerder heid het wetsvoorstel van de Partij voor de Dieren blijft steunen om onverdoofd ritueel slachten te ver bieden. Dat mag dan alleen nog met bedwelming vooraf „De jood se gemeenschap zal deze wet op vatten als een breuk met het Ne derlandse volk", stelde Ronnie Ei- senmann van de joodse gemeente in Amsterdam. Yusuf Altuntas van het Contactorgaan Moslims en Overheid zei: „We voelen ons ge krenkt in het land van de vrij heid." De PvdA dacht een compro mis te hebben tussen dierenleed en gekrenkte partijleden: ritueel slachten via een messteek en di rect daarna verdoven. Maar dieren artsenvereniging vindt dat 'een hal ve oplossing'. Joden en moslims zien het zelf evenmin als alterna tief want het is koosjer noch halal. 10:00-18:00 10:00-17:00 10:00-18:00 DEN HAAG - Twee ministers uit het vorige kabinet hebben ten onrech te een boekje open gedaan over privébetalingen van prins Wil- lem-Alexander. Oud-minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) en haar tij delijke opvolger Ernst Hirsch Bal- lin hadden de fractievoorzitters in de Tweede Kamer in 2009 niet ver trouwelijk moeten inlichten over de betalingen van de prins voor zijn vakantiehuis in Mozambique. Onlangs lekte via de Volkskrant uit dat de fractievoorzitters des tijds in de zogenoemde commissie stiekem (de commissie voor Inlich tingen en Veiligheidsdiensten) wa ren geïnformeerd over een reke ning die de prins had betaald 'in een belastingparadijs', een van de Kanaaleilanden. Volgens de pre mier was het verstrekken van deze privé-informatie niet in 'het open baar belang' en zal in de toe komst- niet worden herhaald'. De Kamercommissie is door de han delwijze van de ministers in een ongemakkelijke positie gebracht, schrijft Rutte. De fractievoorzitters in deze commissie hebben geheim houdingsplicht, en konden daar om formeel niets doen met de ken nis die hen ter ore was gekomen. Zij zouden zich eraan gestoord hebben dat de informatie door het kabinet via deze 'sluiproute' was meegedeeld. De zaak begon in 2009, toen me dia berichtten dat Nederlandse in lichtingendiensten onderzoek zou den hebben gedaan naar het pro ject in Mozambique. De bouw van het project was omgeven met veel rumoer. Tijdens een Kamerdebat wilde toenmalig premier Jan Peter Balkenende in het openbaar niet ingaan op de kwestie. De zaak werd doorgeschoven naar de com missie-stiekem. Rutte beaamt, in antwoord op een vraag van de SP, dat het 'niet de bedoeling is om voor de regering onwelgevallige in formatie buiten de openbaarheid te houden'. Willem-Alexander be sloot, na alle commotie eind 2009 de villa in de verkoop te zetten. www.prominent.nu Gratis brochure? 0341 - 26 06 76 Kom naar de showroom óf bel snel 0341 - 26 06 76 voor een vrijblijvende demonstratie bij u thuis! Welkom! Bezoek één van onze showrooms 0341 - 26 06 76 Alkmaar Rijnstraat 117 Almere Markerkant 10-132C Amstelveen Handweg 133 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Rlngoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Breda Grenssteen 15 Cruqulus Spaarneweg 26 1 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Doetlnchem Havenstraat 150 Emmcn Nijbradit 47 Goes Albert Plesmanweg ic GorinchemÜÜliif Spijksedljk 24b Heerlen In de Cramer 21 HengeloCESHD Vosboerweg 16 Hoogeveen Groenewegenstraat 4 Hoogezand Hazenleger7 Houten Duwboot 22 Katwijk Lageweg 35e Leeuwarden Willemskade 22 Naarden Energiestraat 14a Nunspeetlaan24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Noordenweg 6 Roden CE235ïWesteresih 8 RocrmondSiMüU Burgholfweg 11 I Spljkenisse Luccbertstraal 38 r Uden Industrielaan 17c VeenendaalGroeneveldselaani9 Venlo Nijmeegseweg 12 Vroomshoop Afrikalaan ie Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddlnxveen Mercuriusweg 15 Wateringen 's Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Wijchen Edisonstraat 1 Wolvega Industrieweg 10c Zaandam Westzijde 172a Zutphcn Gerritsenwcg 8 Zwolle Stadionplein 6 nieuw! (gevestigd in FC Zwolle stadion) ma. t/rn vr. open vamo-;8 uur - za. var. 10-17 uur Bel voor exacte openingstijden 0341 - 26 06 76 - In deze showrooms staan ook eethoeken! Onze showrooms Zijn VOOrzien Van airco! Plaats Telefoon E-mail j Pipzc_wK24.i Zonder postzegel opsturen naar- Prominent, Antw. nr. 707, 8070 WB Nunspeet Noem het inruilvoordeel, noem het korting op uw nieuwe stoel of bank. Wij zien het vooral als het begin van uw echte zitcomfort. Tel uit uw winst: 300 - extra inruilkorting voor uw oude stoel' en maar liefst 500.- voor uw oude bank* Op maat gemaakt voor alle lichaamslengtes van 1.55m tot 2.05m Bekijk alle modellen in één van onze showrooms en kom vrijblijvend proefritten. De koffie wordt vers ge zet I JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfortbrochure. Naam l Dhr Mevr Ad re s Grootste keuze op maat gemaakte stoelen v.a. •r -A Klein of groot? Altijd op üw maat! Sta-op stoelen, meeste keuze Kies uw zithouding met de afstandbediening Één druk op de knop en u doet een dutje Gebruik de sta-op hulp voor makkelijk opstaan Door het gebruik voelt u zich ontspannen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7