41 geslaagd Advocaat, een vrijdag 17 juni 2011 Rosanne Joosse (16) uit Middelburg weet wat ze wil. Voor nu, voor over vijf jaar en voor daarna. Haar dromen zijn divers: van ontwikkelingswerk in Haïti tot een rijke man en drie auto's voor de deur. door Carla van de Merbel Deze zomer geniet Rosanne vooral van de vrijheid na haar eindexa men. Ze heeft een vakantiebaantje en spreekt af met haar vriendinnen van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren (CSW) in Middelburg. Deze meiden van de mavo komen ook voor in haar toekomstdromen. „Ik hoop echt dat ik later nog veel contact heb met m'n lieve vriendinnen van de mavo." In het nieuwe schooljaar gaat Rosanne verder op de havo, ook aan de CSW. Ze kiest het profiel cul tuur en maatschappij, want na de havo wil ze rechten gaan studeren op het hbo. „Dat kan in Vlissingen, maar ik wil echt Zeeland uit. Ik denk dat het Rotterdam wordt, of de hbo in Den Haag, die staat goed bekend." Rosanne kiest dan voor Nederlands recht. Ze wil advocaat worden. „Dat lijkt me wel wat. Ik volg wat er gebeurt in de politiek en de advocatuur. Als ik er iets over op tv zie, zeg ik vaak 'dat zou ik toch echt anders hebben gezegd'. 'Je moet zelf ad vocaat worden', krijg ik dan te horen. Al is het ook een oneerlijk beroep, omdat je ook mensen verdedigt die schuldig zijn. En mensen die fout zijn, moeten wel boeten." Na haar rechtenstudie - Rosanne is dan zo'n zes jaar verder - wil ze eerst naar haar geboorteland Haïti. „Ik zou daar graag een project willen opzet ten, bijvoorbeeld een school. Ik ga daar dan een paar maanden naar toe. Ik wil er. niet wonen, ik ben eigenlijk wel gehecht aan luxe en ik hou niet van beestjes en viezigheid." Rosanne is geboren in Haïti. Toen ze drieënhalf was, is ze geadopteerd. Ook de vier andere kinde ren in het gezin Joosse zijn geadopteerd. Twee zijn geboren in Sri Lanka, één in India en twee in Haïti. Rosanne is nog nooit terug geweest in haar geboorteland en wil later graag kijken hoe het er is. „Dan zie ik weer hoe dankbaar ik mag zijn dat ik in Nederland ben opgegroeid, want dat moet ik sowieso zijn." Terug uit Haïti hoopt Rosanne-een baan te vin den 'in de advocatuur'. En ze hoopt op een rijke man. „Ik zou graag drie auto's voor de deur'wil len hebben, zodat ik kan kiezen. De ene keer de sportwagen, de andere keer de nieuwste Audi en weer een andere keer de cabrio. En ik wil twee honden." CSW Bestevaer, Vlissingen VMBO GL: Economie Maggie Chen, Oost-Souburg; Armien Mo- radi, Vlissingen; Geert van Oorschot, Vlis singen. VMBO GL: Techniek Ozzie Hoogesteger, Oost-Souburg. VMBO GL: Zorg en Welzijn Naomi Bohr, Vlissingen; Merel de Kramer, Vlissingen. VMBO TL: Economie Rik van Bloois, Vlissingen; Melissa Boer- ma, Vlissingen; Sven Fiktorie, Vlissingen; Femke Jonkman, Vlissingen; Samaah Kan- aan, Vlissingen; Felipe Mesquita-Antunes, Vlissingen; Iris Morauw, Oost-Souburg; Robin Roseboom, Vlissingen; Eduard Spa eter, Vlissingen; Joey Stenczel, Oost-Sou burg; Jordy Tuin, Vlissingen; Davey Vene- ma, Oost-Souburg; Annette Waleson, Oost-Souburg; Virgil Winklaar, Oost-Sou burg. VMBO TL: Landbouw Dennis Boone, Oost-Souburg. VMBO TLTechniek Johnny Aarnoutse, Vlissingen; Lennard Breel, Oost-Souburg; Sjoerd den Dekker, Vlissingen; Dion van Drom, Vlissingen; Ke vin Edelijn, Vlissingen; Jelle Hanning, Vlis singen; Mathijs Muilwijk, Vlissingen; Tho mas Parlevliet, Vlissingen. VMBO TLZorg en Welzijn Martijn Bongers, Vlissingen; Eeke de Bruij- ne, Vlissingen; Joannelley Cornelia, Oost-Souburg; Jesse Hamers, Oost-Sou burg; Odile Hanemaaijer, Vlissingen; Ma- non Hogenbirk, Vlissingen; Amy Jobse, Vlissingen; Stephanie de Kam, Vlissingen; Tessa Nagelkerke, Vlissingen; Angelo Sme ding, Vlissingen; Niek van Soelen, Oost-Souburg; Lisanne Toonen, Vlissin gen; Valery Vermeule, Koudekerke. CSW Toorop, Middelburg VMBO BLEconomie Bianca Dirriks, Vlissingen; Vaitièro van Eijk, Oost-Souburg; Wasima El Khattabi, Middelburg; Kareem El-Said, Vlissingen; Tolga Hakverdi, Middelburg; Angelique van Leeuwen, Middelburg; Mehdy Meer man, Vlissingen; Dirk Meeusen, Vlissin gen; Sihem Mouha, Vlissingen; Max Pre- voo, Middelburg; Luuk Vader, Zoutelan- de; Rachid Ziaty, Middelburg; Rick Zou- tenbier, Middelburg. VMBO BLTechniek Marissa Arendse, Oost-Souburg; Joshua Arens, Middelburg; Wesley Bour, Middel burg; Jordy Davidse, Vlissingen; Gino Elo- dia, Vlissingen; Conner de Graaff, Vlissin gen; Olaf Haaze, Middelburg; Jason Hee- zen, Middelburg; Davey.van den Heuvel, Oost-Souburg; Stefan van Liere, Middel burg; Tahir Meerman, Vlissingen; Kenneth Meeusen, Vlissingen; Remko van der Meu- le, Domburg; Bart Mors, Aagtekerke; Daan Murk, Domburg; Bekir Ögütlüoglu, Middelburg; Clint Peeters, Middelburg; Danny Ploeg, Vlissingen; Tim Rijk, Middel burg; Jidde Rotte, Oostkapelle; Joris Schouten, Domburg; Adam Sidibay, Vlis singen; Roy van Sluijs, Nieuw en St Joos- land; Niels van de Wege, Vlissingen; Frank Westdorp, Oostkapelle; Arjen de Witte, Zoutelande; Daley van Zanen, Mid delburg. VMBO BL Zorg en Welzijn Demi van Aller, Koudekerke; Stephanie Baart, Middelburg; Vanessa van Belzen, Arnemuiden; Sema Cebeci, Middelburg; Ronahi £elik, Middelburg; Danique Dee- len, Vlissingen; Naomi Goossen, Middel burg; Shana Harinck, Oost-Souburg; Emi ly Haring, Middelburg; Marjolein Keste- loo, Koudekerke; Nathalie Maas, Middel burg; Dominique Maat, Middelburg; Ma- rit Maljaars, Aagtekerke; Kelly van der Meer, Middelburg; Felicia Ooms, Burgh-Haamstede; Denise Ooms, Vlissin gen; Chantal Oosterling, Arnemuiden; Sharon Otto, Middelburg; Daniëlle van Pa- melen, Oost-Souburg; Desley van Ros- sum, Middelburg; Joany Rotte, Melisker- ke; Kim de Smit, Arnemuiden; Sewal Söner, Vlissingen; Kimberly Surenbroek, Vlissingen; Natascha van der Toorn, Mid delburg; Shalisa-van der Vliet, Vlissingen; Viviënne van Vliet, Vlissingen; Alisa van der Werf, Vlissingen; Jalisa Westveer, Mid delburg; Sheniva Wijnerman, Middelburg; Justyna Zacharek, Middelburg; Sabrina de Zweemer, Middelburg. VMBO KBEconomie Rien van As, Grijpskerke; Rowena Beije, Arnemuiden; Corné van Belzen, Middel burg; Mickaël van den Berge, Middel burg; Bas Bolleurs, Vlissingen; Myrthe Bosschaart, Aagtekerke; Remco Davidse, Middelburg; Fabian Eckhardt, Vlissingen; Joost Geschiere, Oostkapelle; Xavier Hel mes, Middelburg; Franklin van de Kette rij, Oost-Souburg; David Kruider, Middel burg; Myron Look, Vlissingen; Joey van Nieuwenhuijzen, Middelburg; Linde de Nooijer, Westkapelle; Jeffrey Pleijte, Rit- them; Justus Sandijck, Middelburg; llirja- na Shala, Veere; Christel Westerbeke, Oost-Souburg. VMBO KBTechniek Jeffrey Broeks, Middelburg; Niek van Dam, Aagtekerke; Wilko Francke, Grijps kerke; Huberto van den Hoven, Middel burg; Mart de Jager, Vlissingen; Dave Jo- ziasse, Arnemuiden; Vera van Liere, Vlis singen; Michel Maljaars, Oostkapelle; Coen Marinussen, Grijpskerke; Maxim van der Mast, Koudekerke; Ricardo Mout- haan, Middelburg; Jaap Munter, Middel burg; Ruben Nolten, Middelburg; Ricardo de Nood, Middelburg; Julien dos Santos Antunes, Vlissingen; Tom Schuitert, Mid delburg; Kornelis Simonse, Westkapelle; Djordin Sinay, Middelburg; Jeremy Spel- ier, Vlissingen; Mike van Steen, Middel burg; Rowan Vendelbosch, Arnemuiden; Marijn Volk, Oost-Souburg; Jochem de Waal, Vlissingen; Ischa Waaleman Bruijn- zeel, Vlissingen; Bennet Wagenaar, Melis- kerke; John Wijkhuijs, Middelburg. VMBO KB Zorg en Welzijn Deyaan Bistreva, Arnemuiden; Sabine Boone, Oost-Souburg; Quinty Kempkes, Koudekerke; Sabien van Kleven, Middel burg; Soraya Kouters, Middelburg; Naomi Mekelenkamp, Oost-Souburg; Chelsea Merison, Biggekerke; Priscilla van Nielen, Vlissingen; Vera Rodermond, Vlissingen; Brigitte de Smit, Vlissingen; Amber Taze- laar, Vlissingen; Samantha Thomas, Oost-Souburg; Arianne Walhout, Arne muiden; Melsa Yurdem, Middelburg. VMBO GLEconomie Eva Bostelaar, Koudekerke; Dennis Don, Oostkapelle; Joris van der Lee, Middel burg; Thomas Pagé, Grijpskerke; Stijn Put, Middelburg; Samira Verhulst, Westka pelle. VMBO GLTechniek Midas Adriaanse, Oost-Souburg; Celine Belvroy, Burgh-Haamstede; Stef van Ee- nennaam, Nieuw en St Joosland; Thomas van der Ende, Middelburg; Björn Mara- nus, Oostkapelle; John van Pagee, Borsse- le; Mark Sturm, Middelburg; Sven Verha- ge, Middelburg; Sivar de Witte, Ritthem; Jeroen Wondergem, Ritthem. VMBO GL Zorg en Welzijn Zeena van Assendelft, Middelburg; Chan- ou Boot, Burgh-Haamstede; Kimberley Helmendag, Middelburg; Febe Hoogen- boom, Middelburg; Melloney de Leeuw, Middelburg; Shano Mohammed Shakir, Middelburg; Chantal Roose, Aagtekerke; Cynthia Rotte, Meliskerke; Mariëtte Spil- jard, Middelburg; Eliene Vogel, Arnemui den. VMBO TLEconomie Talitha Adriaanse, Biggekerke; Helin Aya- na, Middelburg; Micha Bakker, Middel burg; Eveline van den Ban, Burgh-Haam stede; Milou Broodman, Middelburg; Koen Brouwer, Burgh-Haamstede; Djahmilla Cappon, Oostkapelle; Daan Col- paert, Veere; Simon Dekker, Serooskerke; Sylvan Dekker, Nieuw en St Joosland; Lisa Hendrikse, Westkapelle; Lynsey Hendrik- sen, Middelburg; Hugo Herwig, Koudeker ke; Quérine Ingenhoest, Vlissingen; Gilli am de Jager, Arnemuiden; Anne Jakob- sen, Serooskerke; Rosanne Joosse, Mid delburg; Melanie Kaljouw, Oostkapelle; Bas Karelse, Middelburg; Bas van Keulen, Middelburg; lonne Kole, Middelburg; Sa vannah van Kooten, Middelburg; Tim Kop- pejan, Zoutelande; Tom de Landmeter, Serooskerke; Marc van Loon, Koudeker ke; Dayenna Lossie, Middelburg; Lars Lou- werse, Vrouwenpolder; Jaimy Manuhutu, Middelburg; Marco Meeuwsen, Middel burg; Felix van Mill, Middelburg; Bram Mvambanu, Middelburg; Vivian Nagelker ke, Middelburg; Danique Nieboer, Vrou wenpolder; Eva Nobel, Middelburg; Lars Pleijte, Zoutelande; Esther Poppe, Middel burg; Robert de Rijke, Middelburg; Aaron Sass, Middelburg; Erik Smallegange, Mid delburg; Joey van Tatenhove, Gapinge; Noah Tupanwel, Middelburg; Lisa van der Veer, Serooskerke; Eleazar Wannee, Mid delburg; Levien Wattel, Zoutelande; Eva van der Weele, Middelburg; Jeroen Wil- lems, Middelburg; Rutger van der Zwaag, Veere. VMBO TLTechniek Nour Al Baldawi, Middelburg; Jisse Fran ken, Middelburg; Pascal Geleijnse, Middel burg; Naomi Ingelse, Middelburg; Dyon Kamp, Arnemuiden; Gijs Koole, Veere; Justin Meulmeester, Arnemuiden; Anniek Nierijnck, Middelburg; Asa Parinussa, Mid delburg; Victor Schutte, Middelburg; Mar tijn Verhoef, Middelburg; Dominique de Vos, Koudekerke; Deniël van der Waal, Middelburg. VMBO TL Zorg en Welzijn Robin van den Bor, Oost-Souburg; Imana Grashuis, Koudekerke; Marriët Harpe, Ga pinge; Floor van der Hilst, Koudekerke; Li sa Vogel, Middelburg; Rebecca van Win kelhof, Middelburg. CSW Van de Perre, Middelburg HAVO, profiel cultuur en maatschappij Maarten Back, Oost-Souburg; Dennis Hen driks, Middelburg; Corien Jeronimus, Kou dekerke; Merinthe Meijers, Serooskerke; Hóa-An Nguyen, Middelburg; Nora Smits, Oost-Souburg; Kristel de Vries, Oost-Sou burg. HAVO, profiel economie en maatschap pij' Rein Borcheld, Nieuw en St Joosland; Mar- ga de Buck, Oostkapelle; Marrit Buteijn, Vlissingen; Chantal Davidse, Arnemuiden; Daphne Dek, Zoutelande; Vera Ge schiere, Aagtekerke; Deveron Goetheer, Middelburg; Marlein de Graaf, Middel burg; Art-Jan Joosse, Vlissingen; Kristian Kodde, Oostkapelle; Jord Koetje, Vlissin gen; Andjela Latumeten, Oost-Souburg; Elfri van Lomwei, Oost-Souburg; Sander Maas, Middelburg; Muriël Marijs, Oostka pelle; Jimmy de Nooijer, Arnemuiden; Isa bel Oostenbrug, Grijpskerke; Bennet Pas- senier, Serooskerke; Liseth Poortvliet, Ar nemuiden; Anniek Poppe, Veere; Ruben van Rees, Middelburg; Martina de Ridder, Arnemuiden; Sjoerd Roovers, Vlissingen; Mariëlle van Scheltinga, Middelburg; Ste ven Sies, Middelburg; Kevin Spruijt, Melis kerke; Karlijn Suijk, Oostkapelle; Rob Va der, Middelburg; Sander Ventevogel, Ar nemuiden; Davey Visser, Oost-Souburg; Yorick Vos, Middelburg; Madelief de Wolf, Middelburg; Jonathan van der Zan den, Grijpskerke; Werdana de Zwarte, Vlissingen. HAVO, profiel cultuur en maatschap pij/economie en maatschappij Jessica den Boer, Ritthem; Jet van Boven, Middelburg; Dewy Daems, Middelburg; Sharina Davidse, Middelburg; Sarine Dek ker, Aagtekerke; Romeo Goelaman, Vlis singen; Annemarie van der Heide, Dom burg; Lisette Jacobs, Middelburg; Inge Kooman, Zoutelande; Merel van Kooten, Middelburg; Celine Man, Middelburg; Kel- sey de Nooijer, Middelburg; Stefan van Wijk, Vlissingen. HAVO, profiel natuur en gezondheid Angelo Broeksma, Middelburg; Ezra de Fretes, Middelburg; Joop van der Heijden, Westkapelle; Britt van Hooijdonk, Middel burg; Kirsten Kaljouw, Oostkapelle; Ores- tis Katsivelis, Middelburg; Gabi Koole, Koudekerke; Arlet Liplijn, Middelburg; Martijn van Rees, Middelburg; Miriam Roelse, Zoutelande; Melissa Schreuder, Middelburg; Arleen Simons, Oost-Sou burg; Nishaal Soekhlal, Oost-Souburg; Maurice Theune, Westkapelle; Jeffrey de Vos, Vlissingen; Isaura Westerweele, Vlis singen; Mark Wielemaker, Vlissingen. HAVO, profiel natuur en techniek Max van Alphen, Middelburg; Aron Baai- jens, Middelburg; Chico Boot, Burgh- Haamstede; Niek Francke, Grijpskerke; Koen de Knegt, Middelburg; Sjoerd Koe tje, Vlissingen; Tom Lorier, Middelburg; Wouter Martens, Middelburg; Wim San- derse, Serooskerke; Stephan de Visser, Middelburg; Quintijn Vos, Middelburg; Dennis Witte, Sint Laurens; Mark Won dergem, Oostkapelle. HAVO, profiel natuur en techniek/natuur en gezondheid Paul Flipse, Middelburg; Niek Francke, Zoutelande; Max van Kempen, Koudeker ke; Koen Lampert, Biggekerke; Kevin Ou- werkerk, Middelburg; Emanuel Parinussa, Middelburg; Melissa Poppe, Grijpskerke; Yara van der Schans, Middelburg; Wendy Vink, Vlissingen. VWO, atheneum, profiel cultuur en maatschappij Sijmen Bosch, Middelburg; Luïsa Jacobse, Middelburg; Marlinde van Loon, Vlissin gen; Aukje Postma, Middelburg; Maroes- ka van Wel, Grijpskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78