Hoge gemiddelde snelheid 34l sport Turnster Melissa Scherpenisse kan o?k wkkmayer via NK in WK-trajectselectie komen op Rosmalen RABO STER ZEEUWSCHE EILANDEN Met groot machtsvertoon wint Marianne Vos de proloog van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden. Ze zet nummer twee Kirsten Wild op negentien seconden achterstand. v eruit Finale Europa League in 2013 in Arena Nummerdor en Schuil blijven ongeslagen Joris Mathijsen gaat ook naar Malaga NAC Breda profiteert van faillissement RBC Contador gepakt voor rijden zonder licht Turnschool Zeeland vrijdag 17 juni 2011 \"vZ-..'c mfssmmm "iiiiii p==^Mirm ut.» u ii Marianne Vos concentreert zich op één van de vele bochten in het parkoers. foto Robert de Jonge ZEIST De Europese voetbalbond Uefa heeft de finale van de Europa Lea gue 2013 toegewezen aan de Arena. De KNVB had het Amsterdamse stadion voorgedragen als mogelij ke plaats van handeling en kreeg gisteren te horen dat het verzoek is ingewilligd. Het is de tweede keer dat de ArenA de eindstrijd van een Europese clubcompetitie in huis krijgt. In 1998 won Real Madrid er de Cham pions League ten koste van Juven- tus (1-0). ROME Richard Schuil en Reinder Num merdor zijn in de groepsfase van het WK beachvolleybal in Rome ongeslagen gebleven. De meervou dig Nederlands kampioenen won nen gisteren ook hun derde duel in de voorronde zonder een set. af te staan. Ditmaal waren de Spanjaar den Raul Mesa en Inocencïo Lario het slachtoffer van de dadendrang van het beste Oranje-tweetal: 21-17 21-19. De partij duurde 40 minuten. Schuil en Nummerdor plaatsten zich hiermee voor de knock-outfa- se. MALAGA Joris Mathijsen volgt Ruud van Nis- telrooij van Hamburger SV naar het Spaanse Malaga. Dat heeft de Duitse club gisteren gemeld. De transfersom voor de verdediger van het Nederlands elftal werd nog niet bekendgemaakt. Naar verluidt gaat het om een bedrag tussen de 2 en 3 miljoen euro. Mathijsen (31) had nog een con tract tot de zomer van 2012 bij HSV. Vijf jaar geleden nam de Duitse club hem voor 6 miljoen euro over van AZ. BREDA De jeugdopleiding van voetbalclub NAC Breda profiteert volop van het faillissement van 'goede buur' RBC Roosendaal. Doordat die club op houdt te bestaan, kan de ploeg uit Breda zonder veel moeite enkele ta lenten van RBC kosteloos overne men. „Door het trieste faillissement van de club komen er natuurlijk heel wat spelers ineens op de markt", al dus technisch directeur Jeffrey van As van NAC Breda. „Een aantal van hen is interessant voor NAC." PARIJS De Spaanse topwielrenner Alberto Contador is door de Franse politie aangehouden tijdens een trainings- tocht in de Franse Alpen. De agen ten hielden de drievoudig tourwin naar tijdens de afdaling van de Col du Galibier aan, omdat hij zonder licht door een tunnel fietste. Contador legde de overijverige dienders uit dat de ploegleidersau to voldoende licht voerde, maar ze waren onverbiddelijk. Contador moest zijn trainingsrit vroegtijdig afbreken en in de auto stappen. HEERENVEEN - Turners uit de subtop krijgen komend weekeinde bij de nationale titelstrijd een een malige kans zich te voegen bij een gezelschap dat zich gaat voorberei den op de WK in Tokio. In Hee renveen moeten scherpe limieten worden gehaald. „Die hebben alles te maken met onze ambities", al dus Gerben Wiersma, hoofdcoach van de Nederlandse vrouwen. Bij de vrouwen zijn de deelneem sters aan het WK van 2010 in Rot terdam (Joy Goedkoop, Céline van Gerner, Yvette Moshage, Marlies Rijken en Sanne Wevers) al zeker van een plaats in de zogenoemde trajectselectie voor Tokio. Turn sters die morgen op de meerkamp een totaalscore van 55,250 halen, vervoegen zich bij dat vijftal. Wiersma: „Die limiet is scherp ge steld. We willen de Spelen van Londen halen en moeten dus bij de beste twaalf landen van de we reld horen. Dan ligt de lat vanzelf hoog." Ook in de toestelfinales zijn er zondag limieten te halen die een plaats in de voorselectie ga randeren. Vanuit Zeeland is Melissa Scher penisse een goede kandidate voor de WK-trajectselectie. De vijftien jarige turnster uit Sint-Annaland werd eerder dit jaar al derde tij- In de diverse jeugdcategorieën doen nog Zeeuwse turnsters mee aan het NK. Allen zijn lid van Turn school Zeeland: Diona van Herwij nen, Kelly en Wendy Goedegebure, Rachelle Hamels, Frederique Snij ders en Minnah Sharifi. dens een EK-kwalifïcatiewedstrijd. De voorselectie van maximaal veer tien gymnastes gaat begin juli op trainingsstage naar Frankrijk. In de maanden daarna zullen turn sters afvallen. Uiteindelijk reist een ploeg van zeven (zes basis krachten en één reserve) af naar het WK. De mannen, onder wie Goesenaar Carlo van Minde en Sassenaar Anthony van Assche, zijn eerder deze maand al begonnen aan hun WK-aanloop. Tijdens het NK in Friesland kunnen turners zich nog bij voorlopige Oranje-selectie voe gen. Middelburger Jeffrey Telussa is één van de kanshebbers op een plaatsje. Een groot deel van de ploeg ver trekt op 28 juni voor een stage naar Japan. Half september zal be kendgemaakt worden welk zeven tal naar het WK gaat. ROSMALEN - Na Kim Clijsters heeft ook de andere Belgische tennisbe- lofte het Unicef Open in Rosma len moeten verlaten. De als derde geplaatste Yanina Wickmayer ging in de kwartfinale met twee keer 6-4 onderuit tegen de vier plekken lager ingeschaalde Roberta Vinci. Haar Italiaanse landgenote Romi- na Oprandi, die eerder Clijsters uit schakelde, schaarde zich ook bij de laatste vier. De geboren Zwitserse was te sterk voor de Japanse vetera ne Kimiko Date-Krumm: 7-6 (3) 6-4. Oprandi treft de Australische Jele- na Dokic in de halve finale. De ge boren Servische ontdeed zich met dezelfde cijfers van Johanna Lars- son uit Zweden: 7-6 (2) 6-4. De laatste kwartfinale gaat tussen de als tweede geplaatste Russin Svetla- na Koeznetsova en Dominika Ci- bulkova uit Slowakije.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74