301 zeeland redding dochter Zeeland moet niet van alles een Productwaarschuwing VELUX® Medaille voor STANDPLAATS ZEELAND Jeroen van der Veer zou inzetten op bedrijvigheid Kanaalzone en biobasec Begin verkoop magnetronmossel Kans op spontane glasbreuk Bliksem treft oude bibiotheek in Goes vrijdag 17 juni 2011 MIDDELBURG - Middelburger Roy van der Voort krijgt volgende week vrijdag de medaille van het Carnegie Heldenfonds opgespeld. Burgemeester Koos Schouwenaar reikt deze onderscheiding uit om dat Van de Voort vorig jaar augus tus met gevaar voor eigen leven zijn dochtertje Amber uit de klau wen van een kraagbeer redde. Zijn dochter was terechtgekomen in de berenkuil van dierentuin Eifel-Zoo in het Duitse Lünebach. Van de Voort krijgt de zilveren medaille van het Carnegie Heldenfonds. Dat is de hoogste onderscheiding die de stichting heeft. YERSEKE - Zeeland's Roem in Yerse- ke introduceert rond 5 juli een nieuw product: de magnetronmos- sel. Het schelp- en schaaldierenbe- drijf heeft drie of vier jaar gedaan over de ontwikkeling van het con cept. „Uit testen is gebleken dat de mag netronmossel even lekker of zelfs nog beter van kwaliteit is dan de verse mossel", zegt marketing ma nager Giovanni Verhaert. „Hij is ge makkelijk te bereiden en aanzien lijk langer houdbaar dan de verse mossel. Toch zitten er geen conser veringsmiddelen in." Jeroen van der Veer reageert tijdens Standplaats Zeeland op de presentatie van het team van scholengemeenschap Nehalennia. foto Ruben Oreel We hebben een licht bovengemiddeld niveau van spontane glasbreuk geconstateerd Bij specifieke typen kleine glaselementen, geproduceerd en verkocht tussen 1997 en 2003. Onder bepaalde omstandigheden, met name in de winter, bestaat er een marginale kans dat het binnenste glasblad spontaan breekt, waarbij er mogelijk stukjes glas naar beneden kunnen vallen. Wij nemen de kwaliteit van onze producten zeer serieus en hebben besloten om een productwaarschuwing uit te vaardigen om onze klanten te informeren. Om vast te stellen of u één van de 8 tot 14 jaar oude glaselementen in kwestie in uw dakraam heeft, volgt u onderstaande stappen: 1 Controleer breedte glaselement 2 Kantel dakraam 3 Zoek de glascodering 1) Controleer of de breedte van uw glaselement 39 cm of smaller is. Als dit het geval is, ga dan door met stap 2. Is uw glaselement breder dan 39 cm, dan heeft deze productwaarschuwing geen betrekking op uw glaselement. U hoeft verder geen actie meer te ondernemen. 2) Open het dakraam en kantel het 180 graden tot in de schoonmaakstand. 3) Zoek de glascodering op in de sponning van het glaselement en noteer deze. Het betreft alleen glaselementen met een glascodering die bestaat uit de getallen (tussen de sterretjes) 59 of 34 in combinatie met het getal 8 of de letter Y. 4) Ga naar de speciale website: www.velux-pw.nl en voer de glascodering in. U krijgt hier direct antwoord op de vraag of het uw glaselement daadwerkelijk betreft en welke oplossingen er zijn. Als u geen beschikking heeft over internet, bel ons dan op 0800-3257226 en houd de glascodering bij de hand. Dan kunnen wij u direct gericht adviseren. Op www.velux-pw.nl treft u tevens een video-instructie aan. Als u in bezit bent van een smartphone, dan kunt u de QR-code inscannen en de video direct bekijken. Wij adviseren onze klanten actie te ondernemen op deze productwaarschuwing. Onze excuses voor het mogelijk ontstane ongemak. VELUX Nederland B.V. Internet: www.velux-pw.nl Telefoon (gratis): 0800-3257226 (ma-vr: 9-21 za: 10:30-19 uur) E-mail: pw@velux.nl GOES - Een blikseminslag in de voormalige bibliotheek aan de Wijngaard straat in Goes heeft kort voor half vijf gistermiddag flinke schade toege bracht aan de buitenkant van het monumentale pand.De brandweer wist na een eerste verkenning als snel dat er geen brand is ontstaan in het leeg staande gebouw, maar door het vallende puin van schoorsteen en schuiven de dakpannen was de situatie even dreigend in de Wijngaardstraat. Er zijn geen voorbijgangers geraakt. De afdeling bouw- en woningtoezicht van de gemeente inspecteerde het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70