281 zeeland 'Afstand blijft De mooiste tuin van Nederland is juust wa Kees Jacobse altijd al wou havendagenterneuzen.nl Kinderdagverblijf De Harlekijn viert feest Zomerconcert Muzica in de Sint Baafskerk Keramiek en bewerkt hout te zien in atelier Op het ROC Westerschelde in Terneu- zen zijn gisterochtend veertien leerlin gen 'ontsmet' bij een rampenoefening. GRATIS TOEGANKELIJK Frans Duijts 3J's Bonnie St. Claire e.v.a. Havenmarkt Rondvaarten Helicoptervluchten CAPPENPIJK TOYOTA fc -1 - vrijdag 17 juni 2011 door Wilma Valk SCHOONDIJKE - 'De bekroning op haast veertig jaar tuinieren', noem de Kees Jacobse zijn verkiezing tot mooiste tuin van Nederland 2011 door bezoekers van de website van Tuinadvies. Voor de wedstrijd had den zich 89 Nederlandse tuinen in geschreven. Er werd gezocht naar een liefheb- berstuin die door de eigenaar zelf is aangelegd. Kees Jacobse voldoet met zijn 5200 vierkante meter gro te tuin aan dit criterium. Zijn En gelse border, de gras- en kruiden tuin, de vijvers, prachtige bloemen en vooral de witte tuin trekken jaarlijks duizenden bezoekers. Echtgenote Bep werkt niet mee in de tuin, maar heeft een adviseren de taak. „Ze remt hem af en toe af', zegt dochter Sandy. „Dan zegt ze bijvoorbeeld: 'dat is te druk of daar moet. iets bij'. Verder is de tuin helemaal van pa." De onder scheiding werd overhandigd door Kurt Fossaert van Tuinadvies. Bur gemeester Jaap Sala was er om de familie Jacobse te feliciteren. Het was zijn laatste officiële taak. SLUISKIL Kinderdagverblijf De Harlekijn in Sluiskil viert vandaag zijn tienjarig jubileum met een feestje. Alle men sen die in het voorbije decennium zijn opgevangen bij De Harlekijn (en hun ouders) zijn van 18.00 tot 19.30 uur welkom op de receptie. AARD EN BU RC Het Zeeuws Panfluitensemble Mu zica trapt zaterdag om 20.00 uur de jaarlijkse serie zomerconcerten af in de Sint Baafskerk in Aarden burg. Het ensemble brengt klassie ke en religieuze muziek. Aanvang 20.00 uur. Entree: zeven euro. SCHOONDIJKE Wilma van der Lee houdt zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur open huis in haar atelier aan de Sas- putsestraat 32 in Schoondijke. Sa men met andere kunstenaars houdt zij demonstraties etsen, kera miek en houtbewerking. door Raymond de Frel Neus snuiten, mondkap je op, uitkleden, kle ding in een zak doen, je laten inzepen, afdrogen en een joggingpak aandoen. De veertien leerlingen procestechniek van het ROC Westerschelde in Ter- neuzen hebben weieens saaiere op drachten gehad. Ze zijn donderdagochtend besmet met een radiologische stofj die vrij kwam bij een ontploffing in een praktijklokaal. Twee klasgenoten liggen nog gewond bij de installa tie, alle andere getuigen worden in een andere ruimte 'gevangen' ge houden. Totdat het peloton van het Chemisch Biologisch Nucleair Radiologisch en explosie (CBN- Re)-steunpunt Rotterdam-Rijn mond moeten zij van de brand weer in quarantaine. „Het is zaak de besmetting klein te houden, dus moeten ze bij elkaar blijven. Ie kunt ze ook niet naar het nabijgele gen ziekenhuis brengen, want dan is de boel daar ook besmet", zegt de Terneuzense brandweercom mandant Eric Dieleman. Het peloton van het steunpunt is onderweg. Let wel, er is eigenlijk helemaal niets aan de hand. De leerlingen doen mee aan de jaar lijkse oefening van het steunpunt. Rotterdam-Rijnmond komt bij grootschalige burgerbesmettingen in Zeeland in actie. Het is dus allemaal nep. Sterker nog, om de oefening wat te ver snellen is het peloton al een uur eerder vertrokken dan de Terneu zense brandweer de eerste mel ding kreeg. TVveeënhalf uur na ver trek kan de ontsmettingsoperatie pas echt beginnen. „De afstand blijft een probleem. Als dit werkelijkheid was, zouden alle besmette mensen door de brandweer al op school onder de douche zijn gezet. Maar vervol gens moeten alle mensen die in de besmette ruimtes waren alsnog door ons worden ontdaan van rest- besmetting", zegt CBNRe-com- mandant Arno van de Sande. Bin nen een halfuur na aankomst heb ben zijn mannen een flinke ont smettingstent opgezet. De leerlin gen worden door mannen in che- luinadvW Kees Jacobse is dolbij dat zijn tuin is uitverkozen tot mooiste van Neder land. foto Mark Neelemans Avensis aktie: Nu met gratis automatische CVT versnellingsbak. 1600cc handgeschakeld vanaf 25.315,- Tomorn 1800cc handgeschakeld of automaat vanaf 28.580,- Toyota 2000cc handgeschakeld of automaat vanaf 30.065,- TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V Meer into; bel gratis 0000-0369 ot kijk op www.toyota n! TOYOTA Slim zakendoen is op het juiste moment instappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68