261 zeeland Dethon hield ondanks crisis hoofd boven water ScKllCI0riJ6ll V3H SHTIOflG Grensoverschrijdende route mountainbikers Kinderwensen .J EXPOSITIE Kunstenares wil van gedachten wisselen over kunst en over Hulp gezocht bij het maken van bloemen Herman Thielens stelt kunstatelier open Expo kikkers in alle soorten en maten almanak Ritueel eerste steen voor stiltecentrum Kandidaten gezocht voor sportverkiezing Kragen maken uit de Gouden Eeuw vrijdag 17 juni 2011 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaamse reïntegratiebedrijf Dethon heeft zich vorig jaar, ondanks de aanhou dende economische crisis, staande weten te houden. Daarvoor moes ten wel alle zeilen bij worden ge zet. In het jaarverslag 2010 om schrijft directeur Edwin van den Berghen het als 'vastbijten, vech ten, zweten en ploeteren'. In alle branches waarin Dethon ac tief is, bleek - soms via kunstgre pen - voldoende werk voorhan den voor de kleine 1000 medewer kers, van wie 829 in het kader van de wet Sociale Werkvoorziening. Op 31 december vorig jaar stonden nog 176 mensen op de wachtlijst, enkele tientallen minder dan in ja nuari 2010. Van den Berghen: „Het is een zwaar jaar geweest. Zo is de HULST Tijdens de Hulster Vestingdagen op 27 en 28 augustus wordt de nieu we inwoner van Hulst de reus Maximiliaan van Oostenrijk ge doopt. Voor die gelegenheid wil de organisatie Hulst versieren met pa pieren bloemen. Wie wil meehel pen kan zich melden bij Saskia de Meurichy, Steenstraat 4, of via activiteitenhulstvestingstad@gmail .com HULST Kunstenaar Herman Thielens stelt zaterdag 18 en zondag 19 juni Ate lier d'art van 11.00 tot 18.00 uur open met een tentoonsteling van zijn recente schilderijen. Thielens volgde een opleiding tekenen en schilderen aan de Kunstacademie in Sint-Niklaas, tal van workshops in Antwerpen en hij specialiseert zich nu verder in zijn eigen atelier aan de Lange Bellingstraat 48. HULST In de vitrinekast in de bibliotheek in Hulst is deze maand een verza meling kikkers te zien van Ingrid Schenk uit Koewacht. Ze begon te verzamelen toen ze jaar of 18 was. De diertjes komen van over heel de wereld. Overal struint ze rom melmarkten en winkeltjes af naar nieuwe aanwinsten. Ook haar fami lie en vrienden zoeken voor haar mee. vraag in de bouwgerelateerde in dustriële sectoren en op het ge bied van de arbeidsintegratie sterk achtergebleven. Reden voor de no dige ingrepen om de kosten struc tureel te verlagen. Een voorschot op de toekomst." Door de ingre pen kwam het exploitatieresultaat uit op ruim een ton negatief Afdelingen als Dethon Groen en Dethon Bezorgdienst deden het vorig jaar prima. Vooral de pakket bezorgers hadden handenvol werk. Naast TNT werd een aantal nieuwe, grote klanten aangewor ven, waardoor twintig procent groei werd bereikt. De komende tijd wordt geïnvesteerd in de wer ving van meer goede medewer kers. Dethon Cleaning behaalde een omzetstijging van zeventig procent en ook het Administratie kantoor zat flink in de lift. HENGSTDIJK Iedereen is welkom om zondag 19 juni het ritueel van de eerste steen legging voor de bouw van het stil tecentrum Metta Viahara in de Hengstdijkse Kerkstraat 36 bij te wonen. Om 12.00 uur is er in het ^dorpshuis koffie en thee met ge bak, waarna rond 13.00 uur het ri tueel plaatsvindt. Het wordt een mix van de westerse en de boed dhistische traditie. HULST In Hulst worden jaarlijks prijzen uitgedeeld aan de beste sportman, sportvrouw, sporttalent, sportploe gen en sporter met een beperking. De verkiezing is op vrijdag 2 de cember, maar kandidaten kunnen nu al en tot uiterlijk 1 oktober wor den aangemeld. Aanmeldingsfor mulieren voor de verkiezingen en de voorwaarden zijn te vinden op www.gemeentehulst.nl IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk aan de Markt houdt zaterdag een work shop 'Kragen uit de Gouden Eeuw maken' voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Deelnemers maken van schuimfolie een kraag als in de tijd van Napoleon. Na afloop wordt een 'schuttersportret' gemaakt. Aanvang: 13.00 uur. Kosten: 5,50 eu ro. Aanmelden via 0117-301200 of museuminfo@zeelandnet.nl Tip? redactie@pzc.nl In de Ouwerkerkse keuken staan pa pa en mama gezellig te koken. Het is weekend en dus wordt er iets lekkers gekookt, waar een glaasje witte wijn bij past. De culinaire aandacht ver slapt als Dillon (6) en zijn zusje Sen na (3) binnen komen lopen. Ze heb ben het samen afgesproken. Dat kan niet anders. Vermoedelijk na een ver haal van Dillons juf op school. Want hij trekt zijn meest engelach tige gezicht en zegt: „Lieve mama en papa. Willen jullie asjeblieft, asje blieft een zusje voor me baren?" Sen na meent ook haar duit in het zakje te moeten doen. Maar ze heeft de sek suele voorlichting van Dillons juf kennelijk nog niet helemaal goed be grepen: „Willen jullie dan asjeblieft een zusje voor me bewaren?" Simone Hoogerwerf hangt een schilderij op in 'haar' galerie aan de Oostburgse Markt. door Wout Bareman TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse mountainbikers krijgen eind dit jaar de beschikking over een 'fiets- netwerk' van honderden kilome ters. Het is voor een belangrijk deel grensoverschrijdend. Nadat eerder al routes waren uitge stippeld in het Waasland en Zuid-Oost-Vlaanderen is sinds en kele dagen ook een route uitgezet in het Meetjesland. Komend na jaar sluit daar ook een nieuwe Zeeuws-Vlaamse route op aan. La ter - vermoedelijk in het voorjaar van 2012 - volgt een netwerk in West-Vlaanderen. De drie provin cies verwezenlijken de routes met financiële steun van 'Brussel'. Het netwerk Meetjesland omvat de ge meenten Assenede, Eeklo, Ever- gem, Gent, Kaprijke, Knesselare, Lovendegem, Maldegem, Sint-Lau- rens, Waarschoot, Zelzate en Zo- mergem. „Het netwerk heeft een totale lengte van 376 kilometer en voert door een aantal mooie bos sen, langs rustige landwegen, pitto reske plaatsjes en langs de mooiste kreken en kanalen van Vlaande ren", zegt gedeputeerde Hilde Bruggeman van Oost-Vlaanderen wervend. Het netwerk is bedoeld voor recreanten, maar ook fanatie ke moutainbikers. Bij beschikking van de kanton rechter d.d. 26 mei 2011 is onder curatele gesteld de heer Albinus Richard Franklin Bruel, geboren te Den Helder op 5 augustus 1967, wonende te 4461 GT Goes, aan de Naereboutstraat 30. Tot curator werd benoemd mevrouw Francina Korstanje, wonende te 4462 CS Goes, Moerbeistraat 20. Tevens is bij beschikking van de kantonrechter d.d. 26 mei 2011 ondercuratele gesteld mevrouw Cornelia Nellie Bruel-Krijnsen, geboren te Goes op 21 juni 1965, wonende te 4461 GT Goes, aan de Naereboutstraat 30. Tot cura tor werd benoemd genoemde mevrouw Francina Korstanje, wonende te 4462 CS Goes, Moerbeistraat 20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66