land PZCU Financiële toekomst Dullaert beter ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 30 en 31 GEMEENSCHAPSCENTRUM Afspraken met gemeente.Hulst zorgen voor meer financiële armslag Oud-burgemeester Toine Kessen houdt familietraditie in ere Politie beboet jongens Inbraak in voor baldadig gedrag bedrijfspand in Hulst Deel Dubbele Poort twee dagen afgesloten Stadsraad probeert de Eenhoornstad aantrekkelijker te maken Vrijdag 17 juni 2011 Zeeland moet niet van alles een beetje kiezen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten hulst - Het Hulster gemeenschaps centrum Den Dullaert krijgt meer financiële armslag. Door een dure rekening-courant deels om te zet ten in een door de gemeente gega randeerde geldlening dalen de jaar lijkse kosten voor rente en aflos sing aanzienlijk. De gemeenteraad moet er nog wel mee instemmen. Het voorstel is het vervolg op de bespreking van de zorgelijke finan ciële situatie van Den Dullaert be gin dit jaar in de gemeenteraad. Af gesproken werd dat de gemeente en het stichtingsbestuur samen naar oplossingen zouden zoeken om de toekomst van Den Dullaert te verbeteren. Er zijn nu afspraken gemaakt om het gemeenschapscen trum meer financiële armslag te geven. De rekening-courant van 350.000 euro wordt omgezet in een vaste geldlening van 250.000 euro en een rekening-courant van 100.000 euro. „Jaarlijks zijn ze nu aan die rekening-courant zo'n 60.000 euro aan rente en aflossing kwijt", zegt Wethouder Adri Totté (financiën) van de gemeente Hulst. „Door deze nieuwe con structie zou dat wel eens de helft minder kunnen zijn." De gemeente scheldt Den 'Dullaert ook nog een openstaande reke ning van bijna 16.000 euro aan ac- countantskosten kwijt. Den Dullaert werd een aantal ja ren geleden fors gekort op de subsi die. Toen bleek dat het gemeen schapscentrum dat niet kon behap pen besloot de gemeente twee jaar geleden om Den Dullaert toch weer 40.000 euro extra per jaar toe te stoppen. Afgesproken is dat deze extra vergoeding vanaf 2013 met tien mille per jaar wordt afge bouwd. In 2017 zit Den Dullaert dan weer op het subsidiebedrag van 171.000 euro. Totté: „Daar moe ten ze het uiteindelijk toch mee doen. Maar als ze zich realiseren wat ze in hun meerjarenprognose hebben gezet, dan moeten ze met de afspraken die we nu maken ver der kunnen." Gezien de financiële garantstelling had de gemeente graag een onder pand gehad, maar daar wil Den Dullaert niet aan. Wel moet het stichtingsbestuur zwart op wit ver klaren dat er geen extra leningen meer worden aangegaan. KLOOSTERZANDE - Vader trouwt zoon, niet uniek, maar het komt toch niet al te vaak voor. Gistermiddag trouwde oud-burgemees ter van Hulst Toine Kessen zijn zoon Toon met Maayke Könemann. De oud-burgervader, 'Ik ben er trots op dat ik Toon in de echt mag verbinden met Maayke', hield daarmee een fa milietraditie in ere, want 38 jaar geleden trouwde vader Kessen zijn zoon Toine met zijn vrouw Marianne. Het huwelijk van Toon en Maayke is ook opmerkelijk omdat er twee keer in een kerk wordt getrouwd. Gisteren gaf het stel elkaar voor de wet het ja-woord in het bedehuisje in Kloosterzande. Zaterdag is het kerkelijk huwelijk in de kerk op het Be gijnhof in Amsterdam, foto Camile Schelstraete HULST HULST De politie in Hulst heeft in de nacht van woensdag op donderdag vier jongens aangehouden die zich schuldig maakten aan baldadig ge drag. Ze betrapten de vier om streeks half één op heterdaad toen ze een fiets op een bushokje gooi den in de Zandstraat. De jongens, drie van 16 jaar uit Hulst en één van 15 uit Temeuzen, zijn aange houden en op het politiebureau verhoord. Zij kregen een bekeuring voor baldadigheid en een doorver wijzing naar HALT. In een bedrijfspand aan de Azie- weg in Hulst is tussen woensdaga vond 21.00 uur en donderdagoch tend 07.15 uur ingebroken. De die ven braken een deur open en sta len auto-onderdelen, een grote hoe veelheid gereedschap en geluidsap paratuur met onbekende waarde. Daarnaast werd een kampeerwa gen die op het terrein geparkeerd stond meegenomen. Het gaat om een Volkswagen-kampeerwagen met het kenteken JS-15-GG. Het to tale schadebedrag is onbekend. HULST De Dubbele Poort in Hulst is van woensdag 22 juni tot en met vrij dag 24 juni afgesloten voor door gaand verkeer. Het betreft het ge deelte tussen de Bierkaaistraat en de Overdamstraat. De afsluiting is nodig in verband met het aanbren gen van trekankers aan de nieuwe havenwanden. Ook wordt de riole ring onder het wegdek op het kruispunt Overdamstraat Dubbe le Poort vernieuwd. Door de afslui ting is de binnenstad niet bereik baar via de Dubbele Poort Ook op Rock around the Bridge: The Van Jets Wallace Vanborn Little Trouble Kids Steak Number Eight Kabuki en meer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65