zeeland I31 beetje kiezen' Nu gratis Draadloze Verbindingsset van KPN bij bet Alles-Ln-één Pakket vanaf 45.- mnd* economy brieven kpn winkel kpn.com 0800 0115 vrijdag 17 juni 2011 Zeeland moet durven kie zen en als je het aan mij vraagt, vind ik dat Zee land de bedrijvigheid in de Kanaalzone moet uitbouwen en moet inzetten op de biobased economy", zei Jeroen van der Veer. Hij was gisteren in Zeeland op uitnodiging van de Zeeuwse Bi bliotheek in de reeks Standplaats Zeeland. Wubbo OckelS, Paul Schnabel, Louise Fresco en Alexan der Rinnooy Kan gingen Van der Véer voor in deze reeks. Van der Veer is de voormalige top man van Shell en boegbeeld voor de zogenoemde topsector Energie. Het kabinet heeft onlangs negen cruciale sectoren aangewezen om de economie te versterken. Ener gie is er een van. Van der Veer keek met 'ogen van buiten' naar Zeeland en kwam na een dag tot de vaststelling dat Zee land goed moet kijken wat past bij de provincie. „Je hebt in Zeeland de havens en de chemie en die be drijven hebben een sterke onder linge samenhang. Ze vormen de economische basis. Voeg daar de biobased economy aan toe. Mijn advies is dan ook om te kiezen voor deze sectoren. Kies niet van alles een beetje." Van der Veer ontmoette gisteren in het Terneuzense Bio Base Euro pe Training Center leden van de Brabants Zeeuwse werkgeversvere niging en van het MKB Zeeland en de maatschappij voor Nijver heid en Handel. Hij ziet perspec tief in de biobased economy, die steunt op een economie van groe ne grondstoffen. Alternatieve vor men van energie moeten ontwik keld worden. „We vinden heus wel altijd weer nieuwe olievelden, maar olie wordt op termijn te duur." Zeeland kan zich in de biobased economy op verschillende vlakken onderscheiden. „En Zeeland", weet Van der Veer, „doet dat ook al." De productie van biogas is daar een van, maar daarbij hoort onder meer ook onderzoek naar het rendabeler maken van biodie sel en de gebruikmaking van rest stromen in onder andere de akker bouw. Van der Veer sloot zijn dag af met een Jongerencollege. Teams van VWO-5 van scholengemeenschap Nehalennia uit Middelburg, de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren en het Pontes Goese ly ceum verzorgden een presentatie over de 'Duurzame kansen voor Zeeland'. Het team van het Goese lyceum won, met Joost Snaterse, Denise de Jong en Lisa Stefels. Zij zetten hun kaarten op een Getij- dencentrale in Zeeland. „Er moet echt iets gebeuren, anders putten we de aarde alleen maar uit", zei Joost Snaterse na afloop. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Daaag pensioen Gisteren ging ik naar een restau rant en bestelde een biefstuk. Maar helaas was deze uitverkocht. Ik wil de weer weggaan. „Nee, nee", zei de ober, „je moet wel betalen! Ei gen risico meneertje!" Zo is het ook met de pensioenen. Jij móet betalen, maar de pensioenfondsen zijn nergens meer toe verplicht. Stel dat de beurzen stijgen. Ook dan kan het pensioenfonds zeg gen, tja pech gehad wij hebben toch verlies geleden. Beste Rutte, wees een vent en verplicht ons dan ook niet bij pensioenfonds te gaan, maar keer het geld uit op een rekening waar we geen geld afkun nen halen, maar waarmee we wel ons geld kunnen storten én terug trekken van een zelf gekozen pen sioenfonds. Eén ding denk ik wel, als Rutte premier-af is wordt hij di recteur van een pensioenfonds met een zeer riant salaris. Ab Dekker Zilverschoonstraat 23, Heinkenszand Vlissings camperparadijs Met wat waterleiding, stroomka bels en rioolputten, maak je een verblijfplaats voor campers. Het liefst op de mooiste plekken van Vlissingen. Dat is goed voor Vlissin- gen. Het gaat hier om camperaars, die van vrijheid houden en het liefst voor een dubbeltje op de eer ste rij zitten. Campers van 50.000 tot 100.000 euro met alles aan boord, inclusief proviand. Recrean ten die vuilnis en vuil water achter laten en schoon water innemen te gen een symbolisch prijsje. Het is ook niet rechtvaardig, naar bijvoor beeld een tent met een gezin die daar niet terecht kan en op een camping normaal tarief moet beta len. Hoe kan een gemeentebestuur hieraan medewerking verlenen, ter wijl campings aan alle eisen moe ten voldoen. De vijf aanwezige campings in Vlissingen zullen ze ker bereid en in staat zijn camper aars op te vangen tegen kostprijs. D. Vos Albert van Dalsumlaan 2, Vlissingen Jeugdzorg Eindelijk staat er iemand (gedepu teerde Van Heukelom) op, om or de en recht tot stand te brengen in het hopeloos disfunctionerende Jeugdzorg. Dit is dringend noodza kelijk, daar vele kinderen en even eens gedupeerde ouders het slacht offer zijn geworden van Jeugdzorg, welke instantie probleemloos de wet naast zich neerlegt, alsmede juiste gerechtelijke uitspraken ne geert. Echter, ter wille van onte recht baanbehoud van de leden van de Raad van Toezicht van Jeugdzorg, alsmede om politiek ge win te behalen, vindt men een niet-relevant argument een intege re aanpak te dwarsbomen. A.D. Schout Saaftingestraat 23/4, Amsterdam WCT Met verbazing volg ik de discussie over het voorstel van staatssecreta ris Henk Bleker om de compensa- tiegronden voor de aanleg van de WCT te betrekken bij het vinden van een alternatief voor de ontpol- dering van de Hedwigepolder. De suggestie hiervoor is vorig jaar ver scheidene keren door verschillen de GS leden aan hem gedaan. Dit ZONDER gevaar voor de WCT, omdat compensatie van gronden alleen op basis van het huidige pro vinciaal beleid dient te gebeuren. Deze compensatieverplichting kan bij het vaststellen van het nieuwe Omgevingsplan in 2012 op een an dere manier gebeuren. De enige re den waarom de suggestie niet offi cieel gedaan is, is het feit dat grond eigenaar Zeeland Seaports eerst ze kerheden wil over een andere ma nier van compenseren van de WCT-locatie. Die zekerheden kun nen pas in juni 2012 worden gege ven. Voordeel van de oplossing is dat de gronden al in overheidshan den zijn en niet alle compensatie in Zeeuws-Vlaanderen plaatsvindt. Het voorstel van de staatssecretaris verdient dus applaus! Harry van Waveren Oud gedeputeerde Ruimte Breitnerstraat 2, Goes Bij beschikking van 24 mei 2011 heeft de Rechtbank te Middelburg de heer mr. E.J. Wemes, notaris verbonden aan Wemes Weber Schieberlich notarissen, kantoorhoudende te 3841 DK Harderwijk, Minderbroederslaan 1benoemd tot vereffenaar in de nalaten schap van mevrouw Adriana Janna Dieleman, laatstelijk wonend: 4536 BN Terneuzen, Chopinlaan 20, geboren te Hoek, gemeente Terneuzen, op 18 mei 1924, overleden te Terneuzen op 19 juli 2010. pand op het risico van meer vallend puin, omdat de muren grote scheuren vertonen. De Wijngaardstraat bleef gisteren geruime tijd afgesloten vanwe ge het instortingsgevaar en het puin op straat. Enkele winkels zijn gister avond daardoor onbereikbaar gebleven. De grootste schade is aan het dak. Een schoorsteen is naar beneden gevallen, aan de achterzijde zijn veel dak pannen weg en er zitten grote scheuren in de muren. De voormalige biblio theekbehuizing, die ook lang dienst deed als stadsarchief, is sinds enige tijd eigendom van een particulier. 'Deze prijs geLdt voor hel Alles-in-één Pakket i c.m. KPN Internet Basis en Digilennc voorde 2e tv-aansluiting. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikboarhc.c of kijk op kpn. sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61