afstand' zeeland 129 Raad wil meer besparen op ambtenarij Havendagen Terneuzen Thools platform voor startende ondernemers havendagenterneuzen.nl Zeeuwse knoop in zeep en in chocolade De mooiste tuin van Nederland is in Schoondijke THOLEN Kritisch kijken naar salarissen RECLAME vrijdag en zaterdag: Spedaal voor Vaderdag EasyTaart CDA Tholen wil af van commissie welstandsbeleid ALLE OPTREDENS GRATIS TOEGANKELIJK Frans Duijts )3J's i Bonnie St. Claire e.v.a. Havenmarkt Rondvaarten Helicoptervluchten vrijdag 17 juni 2011 aldus Van de Sande: „Toch leer je vandaag weer dat er ook door brandweerlieden nog niet altijd aan ons steunpunt wordt gedacht. Als er meer dan tien besmettingen zijn, krijgen wij al graag een waar schuwing. Ook al kunnen we van uit Rotterdam-Rijnmond niet 1-2-3 op locatie zijn." VROUWENPOLDER - Zeeuwse knoopjes als kettinghangers van polymeerklei waren er al. En nu ook als chocoladebonbons en als zeepjes. Sjaak en Lilian de Bruijn uit Vrouwenpolder hebben hun nieuwe producten gisteren gepre senteerd. Ze hebben samen het be drijf Origineel Zeeuws opgericht. Lilian maakte de kettinghangers al in haar atelier De Bruijne Beer en die worden verkocht bij onder meer het Zeeuws Museum. Ze maakte ook hangers voor prinses Maxima en haar drie dochters. Daarmee won ze de prijs Meest Creatieve Nederlander. De zeepjes en bonbons zullen verkocht wor den in verschillende winkels en horecazaken. De Zeeuwse knop als bakvorm is ook al enige tijd op de markt, maar dat is een initiatief van beeldend kunstenaar Tinka Leene uit Sint Laurens. www.origineelzeeuws.nl door Wilma Valk foto's Mark Neelemans SCHOONDIJKE - De bekroning op haast veertig jaar tuinieren, noem de Kees Jacobse zijn verkiezing tot mooiste tuin van Nederland 2011 door bezoekers van de website van Tuinadvies. Voor de wedstrijd had den zich 89 Nederlandse tuinen in geschreven. Er werd gezocht naar een liefhebberstuin, die door de ei genaar zelf is aangelegd. Kees Ja cobse voldoet met zijn 5200 vier kante meter grote tuin aan dit cri terium. Zijn Engelse border, de gras- en kruidentuin, de vijvers, prachtige bloemen en vooral de witte tuin trekken jaarlijkse dui zenden bezoekers. De onderschei ding werd overhandigd door Kurt Vossaert van Tuinadvies. Burge meester Jaap Sala was er om de fa milie Jacobse te feliciteren. mmjmmgmmm door Rob Paardekam THOLEN - Ondanks een bezuini ging van acht ton per jaar, die al bijna is gerealiseerd, wil een meer derheid van de Thoolse raad bekij ken of het mogelijk is om nog meer te besparen op de eigen ge meentelijke organisatie. Dat zou kunnen door ambtenaren minder salarisverhoging te geven en het minder snel opwaarderen van functies. Een voorstel over dit onderwerp werd gisteren tijdens de raadsver gadering ingediend door de PvdA. Fractievoorzitter Jan Heshof zei niet te willen tornen aan bestaan de rechten. De loonsverhogingen waar ambtenaren wettelijk gezien recht op hebben, krijgen ze wat hem betreft gewoon. Met extraa tjes daar bovenop moet de ge meente volgens hem echter niet te scheutig zijn nu er flink bezuinigd moet worden. Ook zou er sober om moeten worden gegaan met het opwaarderen van functies. In dat geval, gaat een ambtenaar im mers ook meer verdienen. In de kadernota, die gisteren werd besproken, is voor volgend jaar 125.000 ton ingeboekt voor salaris aanpassingen. Dat loopt op tot drie ton in 2015. De PvdA stelde voor deze bedragen te halveren. Dat ging burgemeester Nuis iets te ver. Hij stelde voor de 125.000 euro voor 2012 te laten staan en het be drag voor de jaren erna te halve ren. „Dan kunnen we later bekij ken of dit een haalbare kaart is." De PvdA, en alle andere partijen, gingen akkoord met dit idee. Zoals gezegd, bespaart de gemeen te al flink op de ambtelijke organi satie. Door tien voltijdsbanen te schrappen, moet per jaar acht ton worden bezuinigd. Het college is daarmee al een aardig eind op weg, want zeven banen zijn inmid dels verdwenen. Dit gebeurt overi gens zonder gedwongen ontsla gen. Nuis benadrukte gisteren dat met het verdwijnen van de tien banen de bodem wel is bereikt. Als nog meer arbeidsplaatsen verdwijnen, kan de gemeente volgens hem het huidige takenpakket niet naar be horen meer uitvoeren. „Boven dien sluit ik niet uit dat we dan wel mensen gedwongen moeten ontslaan." Niets wijst er overigens op dat de gemeenteraad meer banen wil la ten verdwijnen. Het voorstel dat gisteren werd aangenomen, had al leen betrekking op salarisverhogin gen en fimctieaan passingen. Nu voor 4 99 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl THOLEN - Het CDA in Tholen wil af van de onafhankelijke wel standscommissie. Daarmee kan volgens de partij veel geld worden bespaard. De christen-democraten willen dat bouwplannen in de toekomst getoetst blijven worden, maar vol gens raadslid Rob Duijm kan dit prima binnen de gemeentelijke or ganisatie gebeuren. Volgens wet houder Frank Hommel kan dat echter niet. „In de wet staat dat een gemeente een onafhankelijke welstandscommissie moet heb ben. Zelf zijn we niet onafhanke lijk, want wij verlenen de vergun ningen." Het CDA gaat het onder werp nu aankaarten in Den Haag. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen wil binnenkort in overleg treden met ondernemersorganisaties om tot de oprichting van een lokaal on dernemersplatform te komen. Dat zegt wethouder Frank Hommel. „Dat platform is vooral bedoeld voor startende ondernemers", legt hij uit. „Nu lopen deze vaak tegen een muur van regels op. Met het platform zouden we ze wegwijs kunnen maken in allerlei zaken die komen kijken bij het beginnen van een eigen bedrijf." De afstand naar de Kamer van Koophandel, die startende ondernemers ook helpt, is volgens de wethouder vaak te groot. Hommel zegt dat het platform moet bijdragen aan een nóg beter ondernemersklimaat in de ge meente. En dat terwijl Tholen de ze week al werd uitgeroepen tot de op één na vriendelijkste ge meente voor ondernemers in Zee land. Landelijk bezet Tholen een keurige zestiende plaats. „Daar zijn we trots op", zegt Hommel. „Al doen we het niet voor onszelf, maar voor de ondernemers." Dat Tholen zo hoog scoort, heeft volgens de wethouder met meerde re dingen te maken. Het aanstellen van een voltijds bedrijfscontact- fiinctionaris (in het verleden was dit slechts een halve, baan) is vol gens Hommel een belangrijke stap geweest. „Maar wij leggen als ge meente ook heel veel bedrijfsbe zoeken af Zo gaat het voltallige col lege meerdere malen per jaar langs bij verschillende ondernemingen. Soms omdat er een concreet ver zoek ligt, maar soms ook zonder directe reden. We willen gewoon onze betrokkenheid tonen." Frans Duijts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59