Zeeland PZC 5 Eikenprocessierups wordt aangepakt SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 ft 30 en 31 MILIEU Gespecialiseerd bedrijf maakt 174 bomen schoon in Bruinisse en Nieuwerkerk Monumentaal oermens op weg naar beschutting Officiële mededeling: KEUKENSTEGEN ALLES-MOET-WEG-PRIJZEN Brandweer pompt water uit bedrijf almanak Kinderwensen Vrijdag 17 juni 2011 Heerlijkheid van Ellemeet en kunst is een creatieve combi a - Zeeland moet niet van alles een beetje kiezen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland NIEUWERKERK - Ze worden opgezo gen en in een infrarood-oventje verbrand. De gemeente trekt 5300 euro uit om in Bruinisse en Nieuwerkerk de eikenprocessie rups te bestrijden. De rups rukt de laatste jaren snel op in Nederland. Voordat het veel potige diertje zich ontpopt tot nachtvlinder, krijgt het brandha- ren. Die veroorzaken bij mensen ir ritaties in de vorm van jeuk tot aan ernstige brandwonden toe. Als de vlinders zijn uitgevlogen, blijven de nesten met de brandha- ren achter op de eik. Door het war me en droge voorjaar krijgen de rupsen hun brandharen vroeger dan normaal. In Bruinisse en Nieuwerkerk zijn inmiddels 174 eiken aangetast door rupsennesten. Besmettingshaard is vooral de Grevelingendam, waar de rups sinds vorige maand in gro ten getale voorkomt. De afgelopen drie jaar is de eikenprocessierups al eerder op Schouwen-Duiveland gesignaleerd, zij het in beperkte mate. Omdat de rups in het hele land steeds vaker voorkomt, wil de ge meente op termijn de bestrijding ervan in handen geven van de ei gen Reinigingsdienst of Groen- dienst. Daar is op dit moment ech ter kennis noch apparatuur aanwe zig. Vandaar dat het werk eenmalig wordt uitbesteed aan Pius Floris Boomverzorging uit Goes. Dat be drijf krijgt 5300 euro exclusief btw voor 174 bomen en 38 euro voor el ke extra te behandelen eik. Dat moet Pius Floris dan wel even la ten weten. De kosten worden afgeboekt op de post onvoorzien van de gemeente. B en W zijn, gezien de rijksbezui nigingen, zeer terughoudend in het aanspreken van de pot onvoor zien. Dat mag alleen als de uitgave onvermijdbaar, onuitstelbaar en onvoorzien is. Volgens de ambte naren van Openbare Werken zijn die drie criteria van toepassing op de bestrijding van de eikenproces sierups. Uitstel verergert het probleem nog, verwachten zij. Bestrijding is nog nooit nodig geweest en in die zin dus ook onvoorzien. Maandag gaan mensen van Pius Floris in beschermende kleding en uitgerust met stofzuigers aan de slag in Bruinisse en Nieuwerkerk. Op termijn neemt gemeenteperso- neel hun werk over. aaaaiaM BURGH - Op aanwijzing van beeldend kunste nares Hester Pilz sjouwen vrijwilligers met veel spierkracht een monumentaal oermens naar de juiste plek op de Karolingische Burcht in Burgh. Deze installatie van Pilz geldt als een van de blikvangers tijdens De Kunst- schouw, die vanavond officieel wordt geo pend. Pilz legt met dit beeld van historisch materiaal (ijzer en wilgentenen) verbinding met deze historische plek. Het is de bedoeling dit kunstwerk tot ver na De Kunstschouw hier beschutting te bieden, foto Ronald den Dekker in: Middelburg Bij Keuken Kampioen wordt alleen deze week een alles-of-niets-verkoop van showroom- en voorraadkeukens gehouden. De reden hiervoor is dat deze modellen plaats moeten maken voor de nieuwe collectie. Dit is een unieke kans voor u om uw droomkeuken aan te schaffen met kortingen die kunnen oplopen tot wel 70 (zeventig!)%. En met modellen die zelfs tegen elk aannemelijk bod weg mogen. Als u nu bestelt heeft u uw keuken voor de zomer in huis! De directie van Keuken Kampioen laat weten dat deze verkoop niet bedoeld is voor handelaren, uitsluitend particulieren kunnen deze keukens aanschaffen. Deze uitverkoop is alleen deze week geldig in: BRUINISSE - De brandweer heeft gis termiddag een flinke plas water weggepompt uit de hal van water sportbedrijf Bal Winterstalling aan de Industrieweg 12 in Bruinisse. Bij een naastgelegen bedrijf wordt momenteel het dak vernieuwd. Door een flinke regenbui liep daar de betonvloer onder. Dat water stroomde vervolgens naar de op slaghal voor boten van de firma Bal. De brandweer kreeg de melding om kwart voor zes gistermiddag. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. e,n zo. om 18.00 uur www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl De culinaire aandacht tijdens het ko ken verslapt als de zesjarige Dillon en zijn driejarig zusje Senna binnen komen. Het lijkt alsof ze na school iets hebben afgesproken. Dillon trekt zijn meest engelachtige gezicht en zegt: „Lieve mama en pappa. Willen jullie asjeblieft, asjeblieft een zusje voor me baren?" Senna meent ook haar duit in het zakje te moeten doen. Maar ze heeft de seksuele voorlichting van Dillons juf kennelijk nog niet helemaal het juiste plekje weten te geven: „Papa, mama, willen jullie dan asje blieft een zusje voor me bewaren?" GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45