D 'Het bewijs is niet sterk' Robesin herinnert Rutte aan belofte zeeland 13 Q Last van onkruid? www.roundup.eu Hedwige gered commentaar 'Loverboy moet Staat betalen' vrijdag 17 juni 2011 Statenlid Johan Robesin van de PvZ heeft premier Mark Rutte en zijn regeerploeg nog eens uitdrukkelijk gewezen op de belofte om niet te ontpolderen in Zeeland. In een gisteren ver stuurde brief aan Rutte herinnert Robesin aan het gesprek dat hij op 14 april in het Torentje van de mi- nister-president had met Rutte en PW-leider Geert Wilders. In dat onderonsje zegde Rutte de maxi male inzet van het kabinet toe om 'het ontpolderspook eens en voor goed uit Zeeland te verjagen'. Re den voor Robesin om bij de Eerste Kamerverkiezingen (23 mei) op de regeringscoalitie te stemmen. Robesin spreekt in zijn brief de zorg uit over 'een mogelijk kabi netsbesluit dat Zeeland opscheept met een onmogelijk dilemma'. Daarbij doelt hij op het plan van staatssecretaris Henk Bleker de na- tuurcompensatiegrond voor de Westerschelde Container Termi nal bij Ritthem in plaats van de Hedwigepolder te gebruiken voor natuurherstel. Robesin eindigt zijn brief: „Neem als kabinet alsjeblieft een voor Zeeland acceptabel, on dubbelzinnig besluit, zoals ik dat op 23 mei ook heb gedaan." lees Robesins volledige brief op www.pzc.nl middelburg - Officier van justitie I. de Smet vindt dat een 34-jarige Goese loverboy ruim 65 mille moet terugbetalen aan de Staat. Dat geld heeft hij volgens haar ille gaal verdiend door een jonge en la biele Goese vrouw tot prostitutie te dwingen. Zij moest van hem per dag duizend euro binnenha len. De man is enkele jaren terug door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot een celstraf van 33 maan den. In hoger beroep kreeg hij drie jaar opgelegd; Gisteren moest hij opnieuw voorkomen omdat het Openbaar Ministerie vindt dat mis daden niet lonend mogen zijn. Om die reden probeert het veroor deelde criminelen te plukken. e Hertogin Hedwige polder is gered. Het kabinet-Rutte stuurt aan op een onver moede oplossing. De Hedwige blijft droog. Ontpoldering bij Ritthem levert adequate natuur compensatie voor de verdie ping van de Westerschelde. En, als kers op de appelmoes, de economie van Zeeland, in het bijzonder de Westerschelde Container Terminal, wordt een zaak van nationaal belang zodat deze provincie zich daar geen zorgen over hoeft te maken. Vraag niet hoe dit kan. Vraag vooral niet waarom deze oplos sing niet al véél eerder is geko zen. Als het staatssecretaris Henk Bleker van Landbouw lukt om dit rond te krijgen, ver richt hij een huzarenstukje. Ook al doet hij het met een WCT-cheque waarvan de uitein delijke waarde onbekend is. De Hedwigepolder mag dan ge red zijn, maar de beer is nog niet geschoten. Want Bleker zet de schijnwerpers nu op Rit them en omgeving. Daar moet een flink stuk land onder wa ter. Als tegen die nieuwe ont poldering even taai protest ont staat als tegen het verlies van de Hedwige en als er net zulke vervelende juridische procedu res komen, heeft Bleker het pro bleem slechts verplaatst. MEEST CELEZEN 1Loverboy moet staat betalen 2. Bliksem treft pand Goes 3. Heldenmedaille voor vader UIT Zin in een dag of avondje uit of naar de film? Bekijk wat deze week in de regio te doen is in op www.pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto kijk voor meer informatie op Hoofdingang Rechtbank Middelburg De lezersjury in de zittingzaal van links naar rechts: Jan Roeland, Dennis Maes en Addie Evertz. foto Marcelle Davidse Nee, de lezersjury had geen reden om de verdachte uit het Walcherse dorp niet te geloven. „Maar hij voelde zich zelf ook wel heel erg slachtoffer", zei Dennis Maes. „Hij heeft toch een motorrijder het ziekenhuis in gereden. Daar had hij wel meer be rouw voor mogen tonen. Maar ja, ik heb ook weer veel empathie met motorrijders. Volgend jaar ga ik zelf motorrijles nemen." Dennis Maes completeerde met lan Roe land en Addi Evertz de lezersjury, die gisteren voor de eerste keer in actie kwam. Ze oordeelden niet lichtzinnig, al was het wel doodzonde dat het ge luid slecht was. „Je kijkt tegen de rug aan van de verdachte en hij sprak zachtjes. Hij zal wel onder de indruk zijn geweest van de om geving. Maar ik ben bang dat ik toch veel gemist heb en van mij wordt verwacht dat ik een oprecht oordeel vel", zei Addi Evertz. de eis aan de lichte kant", oordeel de Dennis. „Ik dacht zelf aan een hogere boete en een langere proef tijd. Wel weer goed dat de officier rekening houdt met de persoonlij ke omstandigheden van de man. Hij kan niet zonder zijn rijbewijs voor zijn werk." Addi Evertz vond het een afgewo gen eis. „Precies goed, ik kan hier mee leven. Een motorrijder is kwetsbaar en verdient bescher ming." Jan Roeland en Addi Evertz vinden een hogere straf niet te verdedigen. „Het bewijs is niet sterk. Wie reed tegen wie aan en hoe hard reed de motorrijder zelf?" Jan Roeland had graag ook de motorrijder aan het woord ge hoord. „Dat is toch anders dan de len uit het dossier te horen." Na af loop zei de verdachte dat hij geen straf accepteert. „Dit is een princi pezaak. Ik ben niet fout geweest. Ik ga door tot ik vrijgepleit word." De lezersjury had ook iets meer be trokken willen worden bij de zaak. „Toen de rechter de foto's van het ongeluk omhooghield, had ik die graag van dichtbij willen zien." Maar een interessante zaak was het wel en zeker de moeite waard om over na te spreken. „Ik vond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3