281 zeeland 'Afstand tot Zeeland blijft een Vrouw bang in eigen 16 T/M 19JUNI Stichting voor lab-collectie Open dag bij bioboerderijen WWW.HARVESTFAIR.NL*$| ly/ - Uebtem Beleeft inR„O vrijdag 17 juni 2011 Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl W OEFENING CBNRE-PELOTÖN Op het ROC Westerschelde in Terneu- zen zijn gisterochtend veertien leerlin gen 'ontsmet' bij een rampenoefening. VLISSINGEN - Om de bijzondere col lectie van wijlen apotheker Van de Sande bijeen te brengen in een la- boraturiummusem, heeft oud-apo theker Michiel Snoek de Stichting Vlissinger Michiel opgericht. Met vier anderen - Jaap Waverijn, Hilde Roos, Dolf Evenberg en Dick Broers - hoopt hij het mu seum te verwezenlijken in het Hof je Van de Sande, achter de oude apotheek in de Hobeinstraat in Vlissingen. Dat wil de stichting gaan huren van de eigenaar, Stich ting Van de Sande. Die heeft al eer der aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Veel 'museumstukken' staan nog in de oude apotheek. R1TTHEM - Enkele biologische boe ren stellen hun erf komend week end open voor publiek. Zaterdag is dat bij groente- en fruit- boerderij Bioduin aan de Perduins- weg 3 in Koudekerke en bij het ge mengde tuinbouwbedrijf van Leo en Mieke de Visser, aan de Zand weg 54a in Ritthem. Bezoekers kunnen ook een tochtje maken met de trekpaarden. Zondag kunnen bezoekers terecht bij Loverendale Ter Linde aan de Oranjezonweg 1 in Oostkapelle. Bij dat akkerbouwbedrijf zijn onder meer koeien en boerenzwaluwen. De volgende dag stelt die boerderij de boomgaard open. door Emiie Calon MIDDELBURG - Een Middelburgse vrouw van 25 durft niet meer in haar eigen huis te wonen sinds ze slachtoffer is van een gewapende roofoverval. Twee mannen dron gen op 11 september 2010 haar wo ning binnen terwijl haar zoontje van vijf, samen met een vriendje, boven speelde. De twee waren naar de woning ge komen om de zware gouden ket ting van haar man te roven, vertel de officier van justitie J. de Smet gisteren tijdens de strafzaak tegen vijf mannen die volgens haar be trokken waren bij die overval. „Een van hen laadde zijn wapen door en richtte op haar. Ze dacht dat ze zou sterven." Op het moment van de overval was de politie de groep al op het spoor. De naam van één van hen was genoemd in verband met een andere overval, in Vlissingen. Zijn telefoon werd daarom afgetapt. Le den van de groep, allen van Antilli aanse afkomst, woonden in Vlis singen, Dordrecht en Maassluis. Na de overval in Middelburg kreeg het onderzoek de hoogste priori teit. Uit observaties en het tappen leerde de politie dat de groep de 24e september weer wat van plan was. Ze werden die avond in hun auto aangehouden. Daarin vond de politie een geladen revolver, plastic handschoenen en bivak mutsen. Voor De Smet staat vast dat vier van de vijf weer een overval wil den plegen. Ze eiste celstraffen van zeven en zes jaar tegen twee Vlissingers (29, 30), een inwoner van Maassluis (34) en één uit Dor drecht (30). Ze vroeg een tweede man uit Dordrecht (29) vrij te spre ken wegens gebrek aan bewijs. Advocate S Köller vroeg kort na het begin van de rechtszaak om de zaak tegen- de dertigjarige man uit Dordrecht aan te houden. Hij is de enige van de vijf die een bekente nis heeft afgelegd. Volgens haar werd hij tijdens een schorsing van de zitting in de taal van de Antil len bedreigd door één van de ande ren. Daardoor zou hij ook niet meer vrij kunnen verklaren, zei de advocate. De rechtbank wees haar verzoek af, omdat het niet concreet genoeg was. Later liet ze weten dat haar cliënt voor zijn leven vreest en wees daarbij naar de indrukwek kende strafbladen van enkele ande re verdachten waarvan één geze ten heeft voor moord. De andere raadslieden vroegen om vrijspraak of een zeer lage straf, omdat de meeste aanklach ten volgens hen niet kunnen wor den bewezen. Wouters wees de rechtbank erop dat volgens hem het aftappen van de telefoon van zijn cliënt onrechtmatig was. Uitspraak 30 juli. Overleg voor de uitklapbare container waar de besmette mensen worden ontsmet. door Raymond de Erel Neus snuiten, mondkap je op, uitkleden, kle ding in een zak doen, je laten inzepen, afdrogen en een joggingpak aandoen. De veertien leerlingen procestechniek van het ROC Westerschelde in Ter- neuzen hebben weieens saaiere op drachten gehad. Ze zijn donderdagochtend besmet met een radiologische stof, die vrij kwam bij een ontploffing in een praktijklokaal. Twee klasgenoten liggen nog gewond bij de installa tie, alle andere getuigen worden in een andere ruimte 'gevangen' ge houden. Totdat het peloton van het Chemisch Biologisch Nucleair Radiologisch en explosie (CBN- Re)-steunpunt Rotterdam-Rijn mond gearriveerd is, moeten zij van de brandweer in quarantaine. „Het is zaak de besmetting klein te houden, dus moeten ze bij elkaar blijven. Je kunt ze ook niet naar het nabijgelegen ziekenhuis breng en, want dan is de boel daar ook besmet", zegt de Terneuzense brandweercommandant Eric Diele- man. Het peloton van het steun punt is onderweg. Let wel, er is ei genlijk helemaal niets aan de hand. De leerlingen doen mee aan de jaarlijkse oefening van het steunpunt. Rotterdam-Rijnmond komt bij grootschalige burgerbe smettingen in Zeeland in actie. Het is dus allemaal nep. Sterker nog, om de oefening wat te ver snellen is het peloton al een uur eerder vertrokken dan de Terneu zense brandweer de eerste mel ding kreeg. Tweeënhalf uur na ver trek kan de ontsmettingsoperatie pas echt beginnen. „De afstand blijft een probleem. Als dit werkelijkheid was, zouden alle besmette mensen door de brandweer al op school onder de douche zijn gezet. Maar vervol gens moeten alle mensen die in de besmette ruimtes waren alsnog door ons worden ontdaan van rest- besmetting", zegt CBNRe-com- mandant Arno van de Sande. Bin nen een halfuur na aankomst heb ben zijn mannen een flinke ont smettingstent opgezet. De leerlin gen worden door mannen in che mische pakken in tweetallen naar binnen geloodst, waar ze grondig worden geschrobt. „Ik moest een paar keer een rondje draaien. De waterstralen kwamen van boven en opzij en ik werd helemaal inge zeept. Ik wist wel dat er een tent zou worden opgezet, maar dat er zoveel bij kwam kijken, had ik niet verwacht. We moesten lang wach ten, maar dat was eigenlijk best ge- ■f§S§5 v?it 1 ,c ITT' r> c*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28