!eel and PZC Eerste effecten N57 goed merkbaar Knoopje in zeep en in chocolade Kinderwensen WALCHEREN 26 en 27 25 30 en 31 METINGEN Minder verkeer door Middelburg, Sint Laurens, Buttinge en op polderwegen Rupsen gaan de oven in Officiële mededeling KEUKENSTEGEN ALLES-MOET-WEG-PRIJZEN almanak Vrijdag 17 juni 2011 Subsidie goed voor eigenaren, panden en bouwsector Zeeland moet niet van alles een beetje kiezen Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Harde cijfers bevesti gen wat op het oog al te zien was. Sinds de opening van de nieuwe N57 is het in Middelburg, Sint Lau rens en de wegen in het buitenge bied ten noorden van de stad veel rustiger geworden. Gisteren maakten de wegbeheer- ders (Rijkswaterstaat, de gemeen ten, provincie en waterschap) de resultaten bekend van tellingen die dit voorjaar zijn gedaan. De metingen werden in februari en maart uitgevoerd. De nieuwe N57 met de tunnel onder het Kanaal door Walcheren ging op 5 februari open. in de eerste twee maanden reden er op werkdagen gemiddeld 12.594 voertuigen door het Dam poortaquaduct. Het drukste punt van de N57 is bij Arnestein (17.116 voertuigen); daarna volgt het deel bij de Veerseweg (8558) en het stuk ten oosten van Sint Laurens (7044). Uit metingen bij de Veersedam en op de A58 en de Sloeweg (N254) is geen toename van verkeer geme ten. De vrees dat doorgaand ver keer tussen Rijnmond en het Sloe- gebied en (Zeeuws-)Vlaanderen meer gebruik maakt van de Dam- menroute lijkt vooralsnog niet be vestigd te worden, aldus de wegbe- heerders. Daarbij moet worden aangetekend dat het gedeelte van de nieuwe N57 tussen de Veerse dam en Serooskerke nog niet af is. Door Sint Laurens reden in februa ri en maart 30 procent minder voertuigen dan in die maanden in 2010. De afname op de oude route door Middelburg was het sterkst ter hoogte van de Looierssingel (min 26 procent). Op de Schroe- weg was sprake van een afname van 17 procent ten opzichte van 2010. Ook elders op Walcheren is het ef fect van de nieuwe weg merkbaar. Buttinge kreeg 1200 voertuigen per dag minder te verwerken om dat verkeer van en naar Middelburg/A58 uit de richting Grijpskerke, Oostkapelle en Dom burg liever via Serooskerke en de nieuwe N57 rijdt. Dat wordt beves tigd door tellingen in Serooskerke waar sprake is van een groei van 29 procent op de Oostkapelseweg (N287). Als dit najaar de rondweg klaar is, is het dorp van dit door gaande verkeer verlost. Doordat een aantal wegen in het buitengebied voor het autoverkeer nu doodlopen op de N57 is het ook daar een stuk rustiger. Bij Schellach, tussen Middelburg en Gapinge, is het verkeer meer dan gehalveerd. Deze zomer wordt opnieuw ge teld. Dan wordt duidelijk of de aanpassing van de bewegwijze ring, waardoor het verkeer naar de nieuwe N57 wordt gestuurd, effect heeft en of het vakantieverkeer de nieuwe route weet te vinden. VROUWENPOLDER - Zeeuwse knoopjes als kettinghangers van polymeerklei waren er al. En nu ook als chocoladebonbons en als zeepjes. Sjaak en Lilian de Bruijn uit Vrouwenpolder hebben hun nieuwe producten gisteren gepre senteerd. Ze hebben samen het be drijf Origineel Zeeuws opgericht. Lilian maakte de kettinghangers al in haar atelier De Bruijne Beer en die worden verkocht bij onder meer het Zeeüws Museum. Ze maakte ook hangers voor prinses Maxima en haar drie dochters. Daarmee won ze de prijs Meest Creatieve Nederlander. De zeepjes en bonbons zullen verkocht wor den in verschillende winkels en horecazaken. De bonbons zijn van fair trade chocolade en hebben een zachte roomvulling. De zeep jes zijn er in vijf kleuren: baby- blauw, babyroze, zwart, wit en grijs. Er zijn grote stukken zeep aan een koord en minizeepjes. De Zeeuwse knoop als bakvorm is ook al enige tijd op de markt, maar dat is een initiatief van beel dend kunstenaar Tinka Leene uit Sint Laurens. Q www.origineelzeeuws.nl NIEUWERKERK - Ze worden opgezo gen en in een infrarood-oventje verbrand. De gemeente trekt 5300 euro uit om in Bruinisse en Nieu- werkerk de eikenprocessierups te bestrijden. De rups rukt de laatste jaren snel op in Nederland. Voor dat het veelpotige diertje zich ont popt tot nachtvlinder, krijgt het brandharen. Die veroorzaken bij mensen irritaties in de vorm van jeuk tot aan ernstige brandwon den toe. Als de vlinders zijn uitge vlogen, blijven de nesten met de brandharen achter op de eik. A.s. zondag open in: Middelburg Bij Keuken Kampioen wordt alleen deze week een alles-of-niets-verkoop van showroom- en voorraadkeukens gehouden. De reden hiervoor is dat deze modellen plaats moeten maken voor de nieuwe collectie. Dit is een unieke kans voor u om uw droomkeuken aan te schaffen met kortingen die kunnen oplopen tot wel 70 (zeventig!)%. En met modellen die zelfs tegen elk aannemelijk bod weg mogen. Als u nu bestelt heeft u uw keuken voor de zomer in huis! De directie van Keuken Kampioen laat weten dat deze verkoop niet bedoeld is voor handelaren, uitsluitend particulieren kunnen deze keukens aanschaffen. Deze uitverkoop is alleen deze week geldig in: GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl In de keuken staan papa en mama gezellig samen te koken. De culinaire aandacht verslapt als de zesjarige Dillon en zijn drie jaar jongere zusje Senna binnen komen. Ze moeten het samen hebben afgesproken. Vermoe delijk na een verhaal van Dillons juf op school. Hij trekt zijn meest engel achtige gezicht en zegt: „Lieve ma ma en pappa. Willen jullie asjeblieft asjeblieft een zusje voor me baren?" Senna doet ook een duit in het zakje. Maar ze heeft de seksuele voorlich ting van Dillons juf nog niet hele maal begrepen: „Willen jullie dan as jeblieft een zusje voor me bewaren?" Lilian en Sjaak de Bruijn proeven de door henzelfontworpen Zeeuwse knoop-bonbons. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25