Een feest voor publiek en musici cultuur 115 KAMERMUZIEK Ramon JafFé nieuwe artistiek leider Middelburgs festival Gratis concert Glennis Grace agenda Programma Muziek festival Middelburg Eerbetoon aan muziekpionier Jan C. Blok Jr. Cultuurfonds Prijs 2011 naar Anton Corbijn Vandaag begint de zesde editie van Concert at Sea. Volg het festival op de voet via www.pzc.nl vrijdag 17 juni 2011 wtKmsmsSiamaaammmimiamBm msmssmsssssismsm .- m-v -=s-fy, - - Komende week is de dertiende editie van het Muziekfestival Middelburg. Het kamermuziekevenement heeft een.nieuwe artistiek leider: Ramon Jaffé. door Jeanette Vergouwen Ramon JafFé was oprecht blij toen het bestuur hem vroeg om de artis tieke leiding op zich te nemen van het Kamermuziekfesti val. Hij musiceerde al zesmaal als cellist tijdens de edities die Daniel Raiskin organiseerde en Middel burg voelt voor hem aan als 'thuis'. „Het is een kleinschalig fes tival en het wordt voor het pu bliek en de musici een feest. Ik ben absoluut niet bijgelovig en het nummer dertien is eerder mijn ge luksgetal." Hij legt uit dat de musici die hij heeft uitgenodigd voor het festival goede collega's of muzikale vrien den zijn. „Als je samen muziek maakt, mag er geen onderlinge concurrentie zijn", vindt JafFé. „De muziek staat voorop en de repeti ties zijn een geweldige voorberei ding voor de concerten. Omdat we alleen tijdens het festival kunnen repeteren, moet alles in twee da- gen gebeuren. Dat is een opgave. Na het laatste concert zal ik geluk kig zijn en tevens verdrietig omdat dan alles voorbij is. Moe zal ik ze ker zijn, maar weet je wanneer ik echt moe word? Als ik niet kan musiceren.' JafFé wil elke editie van het Mu ziekfestival met nieuwe ideeën ko men. De composities die op het programma's staan van de editie 2011 hebben een connectie met el kaar en bovendien wordt er ge werkt met thema's. „Het is een fes tival voor de muziekliefhebbers die ons al jaren kennen, maar ook voor een nieuw publiek, hopelijk veel jongeren. Voor hen hebben we op de slotdag speciale uitvoe ringen in 'Met muziek de stad in', voor en door jongeren." Het festival van dit jaar kreeg als ti tel: 'Muziek van dienaren en zzp' ers. Die dienaren zijn de compo nisten die in dienst waren van een broodheer (kerk of hof). Bach, Haydn en Mozart zijn goede voor beelden. De zzp'ers (zelfstandigen zonder personeel) zijn de zelfstan dige componisten, de onderne mers die met hun kunst hun boter-, ham verdienen. De programma's bieden een uitge balanceerde mix van kamermu ziek van Bach tot en met Piazzolla en met als extraatje, dinsdag tij dens het openingsconcert, de Ne derlandse première van Durch die Zeit, variaties op het thema van de Goldberg Variaties van Bach, voor cello en orgel van Don JafFé, de va der van Ramon. Hij schreef het in 2009 op verzoek van zijn zoon. Die avond zijn ook de originele Goldbergvariaties geprogram meerd. „Ik ben heel blij met de deelname van organist Bram Beekman. Hij creëert samen met mij dit werk van mijn vader en tijdens de ande re dagen verzorgt hij de basso con tinuo partijen, zoals tijdens het donderdagconcert, waarin Bach centraal staat. Maar ook andere Ramon jaffé over het Muziekfestival Middelburg: „Ik vind het allemaal interessant en vooral opwindend." MIDDELBURG - Begeleid door het Fanfarekorps Koninklijke Land macht Bereden Wapens verzorgt de populaire zangeres Glennis Gra ce vandaag het Zeeuws Veteranen- concert. Glennis Grace heeft mo menteel een grote hit met Af scheid. Tijdens het optreden wor den door oud-nieuwslezer Gijs Wanders gemaakte veteranenim- pressies getoond. Het concert - georganiseerd door de Stichting Nederlandse Vetera- nendag, de gemeente Middelburg en de provincie - vindt plaats in de Stadsschouwburg Middelburg en begint om 14.00 uur. Er zijn nog gratis kaarten beschikbaar. De ze kunnen vanaf 11.00 uur worden opgehaald bij de schouwburg. mswrnmssBMrnmsmmBmssBB^mmaesBBammsBSMam Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Oost-Souburg The night before the Highland Games. Avond in Schotse sfeer met live muziek van Rapalje. Karolingische Burg, 20.00 uur Vlissingen Meditatief wandelen door Vlissingen. Start bij Kanovijver, 9.00 uur PODIUM Brouwershaven Optreden Jong Gemengd Koor Imma- nuel uit Urk, het Schouws Jeugdorkest en Jedaja uit Nieuwerkerk als afsluiting van de actie Kebene. Grote Kerk, 20.00 uur Kapelle Concert organist Henk G. van Putten. Grote kerk Kapelle, 20.00 uur Middelburg Herdenkingsconcert m.m.v. Middel burgs Muziekkorps, pianist Wouter Ize- boud en violist Marieke Brokamp. Begraafplaats/crematorium Westelijke Oude Havendijk, 19.30 uur. Renesse Concert at Sea. Uitverkocht Brouwersdam, 16.00 uur. Sas van Gent Hollands onder de Brug, met De Maf- fooos, Willem Barth, Sam Gooris, Sjacko de Braai, Stef Ekkel en Rob Ronalds. Festivalterrein Arsenaalstraat, 18.00 uur Terneuzen Begin Scheldejazz, met o.a. Koselleck Big Band, Ellen ten Damme en Ploctones. Scheldetheater/Porgy en Bess/binnen- stad, 20.30 uur Vlissingen PunkRockHeavyMetalKaraoke. De Piek, 21.00 uur stromingen in de barok komen aan bod." Met het concert 'Terug naar het volk' proberen de organisatie en JafFé de liefhebbers van de tango en de Spaanse en Argentijnse mu ziek te trekken. „Heerlijk dansante muziek, veel variatie en interes sant om te spelen en om naar te luisteren", vertelt laffé. Het slotprogramma bestaat vol gens hem uit 'Titanic-werken'. „Dit concert heb ik 'De bevrijde componisten' genoemd en de wer ken van Dvorak, Sjostakovitsj en Schubert zijn monumenten in de kamermuziek, echte parels die ge koesterd kunnen worden. Dit slot- concert wordt een climax." Na Bart Schneemann - de afgelo pen twee jaar artistiek leider - wil jaffé nu zijn visitekaartje afgeven. „Het budget is niet al te groot, maar ik vind het allemaal interes sant en vooral opwindend. Ik heb er zin in en ik hoop op een voort zetting van de samenwerking." Dinsdag 21 juni 'Bach als inspiratiebron', door Serafino String Trio, Ramon Jaffé en Bram Beek man (orgel)! Openingsconcert. Werk van Eisler, Mozart, Bach en Don Jaffé. Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur Donderdag 23 juni 'Barok: de componist als dienaar', met so praan Inessa Galante e.v.a. Werk van Stra- della, Vivaldi, Purcell, Handel, Corelli, Vavi- lov, Bach/Gounod, Couperin e.a. Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur Zaterdag 25 juni 'Met muziek de stad in', oud-laureaten Prinses Christina Concours geven concer ten op bijzondere locaties. Kruidentuin Abdij (Anemos Saxofoonkwar tet), 12.00-12.45 uur; Doopsgezinde Kerk (Seppe Marien, Arthur Klaassens, Andrea Voets), 13.30-14.15 uur; Zeeuws Veilinghuis (Elvira van Groningen, Dimitri Ivanov, Dana Zwemtsov, Ella van Poucke en Nicolas van Poucke), 15.00-16.00 uur Zaterdag 25 juni 'Bevrijde componisten: hoogtepunten uit de kamermuziek', door Andreas Frölich (piano) e.v.a. Werk van Dvorak, Sjostako vitsj en Schubert. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Q Zie ook: www.kamer-muziek.nl MIDDELBURG - De Zeeuwse blues- en rock-'n-rollpionier Jan C. Blok Ir wordt donderdag 23 juni her dacht met een speciaal herden kingsconcert. Aanleiding is het feit dat het vijfjaar geleden is dat Blok overleed. Het concert vindt plaats in café Desafindo in Middelburg. Er werkt een groot aantal bekende na men uit de Zeeuwse muziekwe reld aan mee, onder wie Peter Kempe van The |uke Joints, Henk Feij, bluespianist Jan van den Berg, De Niro, Jacco Telussa en Champagne Charlie. Het concert begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. AMSTERDAM - Het Prins Bernhard Cultuurfonds heeft de Prins Bern hard Cultuurfonds Prijs 2011 toege kend aan fotograaf en filmmaker Anton Corbijn. Hij krijgt de prijs omdat hij 'een belangrijke beeld maker en -vormer van de populai re cultuur van zijn generatie is', al dus de organisatie gisteren. Het fonds noemt Corbijn een 'unieke, multidisciplinaire kunstenaar'. Het fonds reikt de oeuvreprijs jaarlijks uit aan een grootheid op cultureel gebied. Aan de prijs zijn een geld bedrag van 75.000 euro en een Cul- tuurFonds op Naam ter waarde van 75.000 euro verbonden. De uit reiking is op 28 november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15