Kralen en mozaïek zijn razend populair Hoeveel steentjes? 12 luit donderdag 16 juni 2011 Kapelle Boombeheer Karelse geeft een snoei- demonstratie van de beeldbepalende Ce derboom bij het Fruitteeltmuseum. De demonstratie met toelichting begint om 13.30 uur in het Fruitteeltmuseum aan de Annie M.G.Schmidtsingel 1Kosten 4,50 euro. Voor donateurs en kinderen is de toegang gratis. Middelburg Activiteiten in verband met 75-jarig be staan Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft, 11.00-16.00 uur. Nieuwerkerk Open dag bij biologische boeren 'Lekker naar de Boer' met rondleidingen, markt, kinderactiviteiten. Bij fruitbedrijf Muye- hof, van 10.00 tot 16.00 uur. Oost-Souburg Highland Games Zeeland 2011. Wedstrijd waarbij diverse 'clans' deelne men aan traditionele Schotse spelen. Karolingische Burg, 9.30 uur. Serooskerke Excursie 'verdwenen dorpen en bijzonde re natuur' door Natuurmonumenten. Verzamelen parkeerplaats bij de Plompe Toren, 10.30 uur. Sluis Elk weekeinde tot 1 november houdt struisvogelboerderij Monnikenwerve rondleidingen op het bedrijf. Hogeweg 1,11.00, 12.30,14.00 en 15.30 uur. Vlissingen Mars rond Walcheren. Wandeltocht van 25, 40 of 65 kilometer over Walche ren. Start om 08.00 uur vanaf Welzijnscen- trum A. Coortelaan 1 Wijkdag Paardoes met activiteiten als rijgrijden, schaapscheren, muziek, ponyrij den, paardenshows, diverse muziekoptre- dens en kraampjes. Manege Paardoes, Bosweg 8, 09.00 uur, gratis toegang. Benefietfietstocht. Fietstocht van 25 of 50 kilometer ten bate van onderzoek naar ALS en PSMA. Start Garage de Voogd, Bedrijfsweg 4, 10.00 uur. Speeltuindag playbackshow, 10.00 uur, speeltuin De Lammerenburg, Zuid- beekseweg 18, gratis toegang. PZC Familieloop met afstanden van 3, 10 en 21,2 kilometer. 11.00 uur, Boulevard. ZONDAG 19 fUM Baarland De kasteeltuin van Slot Baarland is geo pend voor het publiek van 13.30 tot 17.30 uur. Goes Vijf Bevelandse open tuinen, Goes: Kat- tendijkseweg 6, Kleine Kade 25. Kloetinge: Geertesplein 18, Jachthuiss straat 10 en 18. 10.00-17.00 uur. Oostkapelle Terra Maris organiseert de strandactivi- teit: tussen strandpalen en vloedlijn. Start is om 10.00 uur vanaf Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 en duurt tot 11.30 uur. De kosten zijn 3 euro p.p. Een klein deel van de enorme collectie kralen van Pompelientje. van Rapaije. Karolingische Burg, 20.00 uur, gratis toegang. DÖNDERBAG 16 JWW» Kamperland Verhalen in 't Land, fietstocht met gids langs Campervelden. VW-kantoor, 13.00 uur. Serooskerke Dagcursus kantklossen voor begin ners bij The Dutch Cottage. Van 9.30 tot 16.30 uur. VKQDAG17JHMI Vlissingen Meditatief wandelen door Vlissingen. De wandeling start om 09,00 uur vanaf de Kanovijver, deelname kost 5 euro. ZATERDAG IS fUN! Biggekerke Beeldhouwvereniging Beeld in Balans opent zijn deuren tijdens de evenemen tendag in Biggekerke. Een ieder is wel kom om kennis te maken met beeldhou wen. Atelier Schuitvlotstraat 1A Biggeker ke, 10.00 uur. Middelburg Herdenkingsconcert m.m.v. Middel burgs Muziekkorps, pianist Wouter Ize- boud en violist Marieke Brokamp. Begraafplaats/crematorium Westelijke Oude Havendijk, 19.30 uur. Oost-Souburg The night before the Highland Games. Avond in Schotse sfeer met live muziek Dreischor Grote rommelmarkt Nederlands Her vormde Kerk. Bij Lankor aan de Welle- weg. Van 8.30 tot 16.00 uur. Goes Vijf Bevelandse open tuinen, Goes: Kat- tendijkseweg 6, Kleine Kade 25. Kloetin ge: Geertesplein 18, Jachthuissstraat 10 en 18. 10.00-17.00 uur. door IRob Paardekam De binnenstad van - Tholen heeft er re cent weer een paar leuke winkeltjes bijgekregen. Eén er van is Pompelientje aan de Een- drachtsweg 2, waar mensen te recht kunnen voor onder meer kralen, mozaïek, sieraden, klei en hobbyverf. Eigenaresse Esther Timmermans begon ongeveer vijfjaar geleden met het organiseren van work shops en kinderfeestjes. Zowel kin deren als volwassenen konden on der meer aan de slag met kralen en mozaïek. Om iets meer bekend heid te krijgen, besloot de Thoolse twee jaar geleden om ook een win keltje te beginnen. Ze vond een stekje naast het reisbureau aan de Molenvlietsestraat. „Dat was met name bedoeld als etalage voor de workshops", benadrukt Esther. Het winkeltje liep echter behoor lijk goed, al was het met vijftien vierkante meter wel erg klein. Dat was reden voor Esther om uit te kijken naar een groter pand. Dat vond ze aan de Eendrachtsweg. In de ruimte waar vroeger de foto zaak zat, heeft: ze nu wel zestig vierkante meter tot haar beschik king. Het grote voordeel is dat de workshops nu in de winkel kun nen plaatsvinden, terwijl ze die vroeger moest sluiten als ze work shops gaf „Dat was best verve lend", vertelt de onderneemster. „Dan was ik op woensdag en vrij dag gesloten, maar dat zijn juist net de dagen dat veel mensen gaan winkelen." Met de verhuizing naar een grote re ruimte heeft Esther ook het as sortiment flink kunnen uitbrei den. Behalve kralen en mozaïek kunnen mensen nu ook terecht voor onder meer fimoklei en hob byverf. „We hebben ook Zpagetti- wol, waarmee je tassen kunt ma ken. Dat is op dit moment heel po pulair." Voor wie zelf niet zo origi neel is, of er gewoon geen tijd voor heeft, kan Esther overigens Esther Timmermans in haar winkel Pompelientje. foto's Willem Mieras ook kettingen en andere sieraden maken. „Helemaal naar de wens van de klant", stelt ze. In de win kel hangt ook al een groot assorti ment zelfgemaakte sieraden. Dat alles trekt veel bekijks, want sinds de verhuizing, afgelopen maart, is het veel drukker in Pompelientje. Vooral omdat de winkel nu op een betere locatie zit, maar ook omdat hij groter is. „In zo'n klein winkel tje stappen mensen niet zo snel binnen", weet Esther. Zoals gezegd is aan de achterzijde van de winkel nu ruimte om maxi maal veertien mensen deel te la ten nemen aan een workshop. Dat kunnen allerlei gezelschappen zijn. Vriendinnenclubjes, vrouwen verenigingen, collega's en ga zo maar door. Ze kunnen een siera den, een mozaïek of een zeepket- ting maken. Voor kinderfeestjes kunnen mensen eveneens bij Pom pelientje terecht. Ook de kinderen kunnen dan aan de slag gaan met kralen of mozaïek. Het loopt als een tierelier. „Van maart, toen we hier begonnen, tot aan de vakan tie, zitten we helemaal vol", stelt Esther tevreden vast www.pompelientje.com Hoeveel steentjes zitten er in het mozaïek van Mickey Mouse op de foto hiernaast? Wie het denkt te we ten, kan een mailtje sturen naar pompelientje@zeelandnet.nl. Voor de persoon die het dichtst in de buurt komt, stelt Pompelientje een prijs beschikbaar: een fraaie ketting en twee armbandjes van aquakleurige houten kralen. Vorige week stond Marie-Gaux uit Sluis in deze rubriek, winkel in tassen en mode-accessoires. De vraag was van welk merk de hand gemaakte sjaal was. Eigenaresse Connie Koster laat weten, dat Musto Gusto het juiste antwoord is. Ineke Ton-Vogel uit Seroosker ke gaf het juiste antwoord en wint de handgemaakte sjaal. Het door Esther Timmermans ge maakte mozaïek van Mickey Mouse. Een mozaïek op een melkbus, door Esther Timmermans gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 86