kanten °P uit 15 ■Jk Neve wil zich vrij voelen als muzikant Challenger Zeeland agenda Thermphos bezoeken- donderdag 16 juni 2011 VRIJDAG 17 JUNI Brouwershaven Optreden Jong Gemengd Koor Imma- nuel uit Urk, het Schouws Jeugdorkest en Jedaja uit Nieuwerkerk ais afsluiting van de actie Kebene. Grote Kerk, 20.00 uur Middelburg Zeeuws Veteranenconcert, m.m.v. zan geres Glennis Grace en Fanfarekorps Ko ninklijke Landmacht 'Bereden Wapens'. Stadsschouwburg, 14.00 uur Sas van Gent Hollands onder de Brug, met De Maf- fooos, Willem Barth, Sam Gooris, Sjacko de Braai, Stef Ekkel en Rob Ronalds. Festivalterrein Arsenaalstraat, 18.00 uur Vlissingen PunkRockHeavyMetalKaraoke. De Piek, 21.00 uur ZATERDAG 18 JUNI Brouwershaven Korenavond, Grote Kerk, 19.00 uur Dreischor Zeeuws Jeugdorkest doet Rondje Zee land, met werk van Mozart en Vivaldi. Sint Adriaanskerk, 20.00 uur Kloetinge Festival Kluspop, met The Old Firm, Bad Hairday, Tuxedo Bandido, Back At Se ven, Gork A27, Valkenburg Houg en The MB Show. Wesselopark, 16.30-24.00 uur Noordgouwe Optreden Trio Tres Mariposas. Driekoningenkerk, 20.00 uur Tholen Christelijk kamerkoor 'Chantez a Dieu' o.l.v. Paul Heijboer verzorgt concert. Ned. Herv. Kerk, 19.45 uur. Vlissingen De 70e verjaardag van Bob Dylan wordt gevierd met optredens van de Vlaamse drie D's. De Piek, 21.00 uur Zierikzee Christelijk Gemengd Eilandenkoor zingt met The Martin Mans Formation. Nieuwe kerk, 19.30 uur ZONDAG 19 JUNI Domburg 'Mondriaan in Domburg', multimediaal concert m.m.v. het Mondriaan Kwartet, Guus Janssen e.v.a. Badpaviljoen, 15.30 uur Goes Concert popkoor Flashback. Manhuistuin, 12.00 uur Huist Hulster Dweildag: 11.30 uur gratis kof fieconcert op Grote Markt door Koninklij ke Harmonie St. Cecilia. Vanaf 14.00 uur dweilen de orkesten door het centrum. Vlissingen Coverband Dr. Jekyll treedt op. Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.00 uur Wilhelminadorp East of the Sun: akoestische muziek, 't Loze Vissertje, 15.00 uur DINSDAG 21 JUNI Middelburg Opening Muziekfestival Middelburg: 'Bach als inspiratiebron' door Serafino String Trio. Doopsgezinde kerk, 20.00 uur mers en kleinkunstliedjes. Minder makkelijk voor big band dan voor orkest, of blazerssectie met rock band bijvoorbeeld. „Eigenlijk hou ik juist van die uitdaging: onver wachte, niet voor de hand liggen de dingen te doen." Decor en outfit zijn belangrijke as pecten in het huidige programma. De fysieke aankleding daarvan laat Koselleck aan anderen over en hij concentreert zich op de muzikale invulling. Entertainment met een knipoog. Koselleck gebruikt gerust citaten uit andere muziekstukken als zij de boodschap ondersteu nen. Ook bijvoorbeeld Pippi Langkous: eerst vrolijk, dan aan het einde me lodie met clusterakkoorden, „maar niemand merkt het omdat het zo vrolijk is. Of met een klassieke sopraan 'Ko ningin van de nacht' van Mozart in Frank Zappa/ hardrock stijl". Hij probeert met zijn manier van schrijven een toegankelijk entree tot big band muziek te geven. „Maar stiekem toch een stuk te ontwikkelen naar complexere mu ziek en dan weer vriendelijk te ein digen. Dus in onze concerten kun nen ook elementen van modern klassiek, free jazz of jazzsolo's over moeilijke akkoorden klinken. Er zit altijd een verhaallijn achter, die mensen meeneemt." „Zo zijn wij ook voor een geoefen de luisteraar interessant zonder het contact met het groter publiek te verliezen. Een moeilijke spagaat, maar ik hou zelf van allerlei soor ten muziek en kan ook niet een he le avond naar het later werk van Jo hn Coltrane luisteren. Dus, hier zit mijn eigen behoefte achter, geen opportunisme." big band verrassen." Koselleck con stateerde dat de stukken van Ten Damme divers zijn, een combina tie van naar rock neigende num- foto Hester Doove door Mischa Beckers De Belgische jazzpia nist Jef Neve geniet internationaal veel er kenning. Zijn werk is divers. In Groovething etaleert hij op energieke wijze zijn funky kant, met zanger Jose James brengt hij intense duetten en de samenwerking met Ga briel Rios en Kobe Proesmans kenmerkt zich door een meer popachtige benadering. Zijn eigen trio focust op jazz, met kenmerkende melodielijnen, regelmatige uitstapjes naar aangrenzende genres en veel improvisatie. Zondag speelt het Jef Neve Trio in Porgy en Bess in Terneuzen. „Ik heb het aspect improvisa tie nodig om me vrij te kun nen voelen als muzikant", zegt Neve. „Ook omdat dat me scherp houdt. Je kan niet vervallen in een ingestudeerd 'truukje', je moet jezelf altijd blijven vernieuwen. Maar, compositie ligt eigenlijk in het verlengde van improvisa tie, en ik wou als kind vooral componist worden, meer dan pianist. De improvisatie zal dus nooit veraf zijn in mijn geval". Neve 'gelooft natuur lijk' in al de projecten die hij opzet en leert ook van elk aspect. „Dus ik zal altijd voor de combinatie van al die stij len blijven gaan." In Porgy&Bess speelt de jazz pianist voornamelijk repertoi re van Imaginary road, het al bum dat hij 'aan het Zeeuwse publiek komt voorstellen'. Jef Neve foto Stephan Van Fleteren International Terinis Tournament frï M'.-'C Middelburg, 25 ftini - 3 juli 2011 Thermphos Challenger Zeeland biedt u haast internationaal toptennis ook: Kidsplaza, Challenger Plaza met Maison van den Boer, Freshpojnt en tribune met VIP-boxen en 600 zitplaatsen. Programma zaterdag 25 juni zondag 26 juni maandag 27 juni dinsdag 28 juni woensdag 29 juni donderdag 30 juni vrijdag 1 juli zaterdag 2 juli zondag 3 juli openingsdag inu. kwalificaties op Mli'C en DOS Vervolg kwalificaties op mltc en Dós Aanvang hoofdtoernooi {$25.000 dames en $15.000 heren) Roompot Vakanties dag Kids pay inclusief tenhiscli.nlc met internationale toppers Ladies Pay met topti nnisdini. on modeshow Thermphosdag en kwartfinales hoofdtoernooi JK Halve finales hoofdtoernooi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79