1 rt - P'ï% m /- 'W Spoeltoiletten, reuzenrad en Zeeuwse hapjes 2 luit donderdag 16 juni 2011 Het festival Concert at Sea beleeft morgen en zaterdag op de Brouwersdam zijn zesde editie. Hoog op het verlanglijstje stond Anouk. De zangeres sluit de eerste dag af op een gegeven moment zeggen: ik kan het hoofd van dat mens niet meer zien." To get her together is een album dat ze niet had willen maken. Of anders. Of niet nu. Van alles wat, maar vooral had ze liever over andere on derwerpen gezongen. Nu is de cd, tegen wil en dank en tegen heug en meug, de weerslag geworden van een crisis in Anouks privéleven: een breuk met haar vriend Unorthadox, die ze haar huis uit heeft gezet. „Altijd is er wel weer iets. Wat nou weer? Dacht ik net dat ik mijn leven weer een beetje op orde had." Ze klinkt desondanks opgewekt. „Voor mij is het alweer een flinke tijd terug. De mensen hebben er pas twee maanden geleden van gehoord." En dat alles midden in de voor bereiding van een cd die een luchtige toets moest krijgen. „Ik had net twee songs klaar voor mijn nieuwe plaat toen het gebeurde. Dan heb je het schrij ven niet meer in de hand. Vrolijke onderwer pen krijg je op zo'n moment je pen niet meer uit, kan ik je vertellen." Toch is de luchtige toets gebleven. „Ik schrijf wel van me af, maar ik verwerk niet." En nu gaat ze die liedjes ook nog eens zingen. Wordt ze met haar eigen so res geconfronteerd. „Zeg dat wel. Dat ging mij ook door het hoofd. Maar het is nu eenmaal niet mooier dan het is. Het gaat hartstikke goed met me. Ik krabbel omhoog. Het is zo mer, de zon schijnt. Ik zorg goed voor mezelf. Dat is ook belangrijk voor de kinderen. Ik moet me sterk houden. Ze weten dingen, na tuurlijk hebben ze iets gemerkt, maar de de tails houd ik voorlopig nog maar achter voor ze." Uitgerekend in de tijd dat de cd ging verschij nen, bleek de breuk in haar relatie met Unorthadox centraal te staan in een BNN-do- cumentaire over hem, getiteld Who The F*ck is Dox? „Die opnamen liepen al een hele tijd. Het leek wel een complot of afgesproken werk, ja. We waren net de keuze voor de single aan het maken. Kreeg ik dit alles ook nog eens over me heen." Lichtpuntje in het schemerduister was de ontmoeting met een van haar idolen, de soulzanger Bill Withers. Hij kende Anouks werk al langer. Hij nodigde haar ooit uit om in Los Angeles mee te doen aan een avond ter ere van hem. Andere artiesten zouden ieder een lied van hem uitvoeren. „Zeer vereerd, ik be doel: hij is echt een idool, maar ik ga niet zijn mX-S--ASSiffiÈTV;.',VVjH" '>-|i Anouk: „Juist door niet zo vaak op te treden, nummers verneuken waar hij bij staat." Bleek zij achteraf de enige die de uitnodiging had af geslagen. Nou was Withers - van 'Ain't no sunshine' en 'Lovely day' - recent in Nederland. Kreeg ze een uitnodiging om een kop koffie te drinken. Kon ze geen oppas vinden zo snel en een koortslip voegde ook al weinig vreugde toe. „Creepy!" Dus wordt het tijd om het allemaal goed te maken. Eerdaags reist ze naar L.A. om daar Withers te ontmoeten én om met hem aan songs te werken. „Echt een droom. Als ik een lijstje had met mensen met wie ik graag eens zou werken, zou hij er zeker op staan. Ik ga dit jaar nog. Het leven kan verrassend lo pen." Anouk, dus. Anouk Teeuwe. Nederlands roek- zangeres nummer 1. Ze is 36. Al vijftien jaar door Theo Hakkert Anouks nieuwe album To get her together staat bo venin de hitlijsten. Vaak volgt een popartiest zo'n succes op met een tournee, want, zo wordt gezegd, live optre dens brengen geld in het laadje. Toch staan op de website van An ouk maar zeven optredens - waar onder Concert at Sea - aangekon- digd. „Ik wil het graag exclusief houden", zegt ze. „Ik speel sowieso niet veel. Ik wil het vooral spannend hou den." Komt bij dat ze moeder is van vier jonge kinderen, allemaal on der de tien. „Ik moet het allemaal goed kunnen combineren, an ders sta je ook niet lekker op het podium. Het is een kwestie van even kijken hoe veel optre dens ik moet doen per jaar om rond te komen. Nu klinkt het misschien net als of ik een hekel aan optre den heb. Helemaal niet. Juist door niet zo vaak op te treden, is er extra spanning, extra sfeer en dat is heerlijk." Anouk is bezig met voorbereidingen voor een groot concert be gin volgend jaar. Kan ze nog niet veel over kwijt. „Naar de ko mende shows kijk ik uit omdat ik zin heb de stukken van mijn plaat li ve te spelen." Aan aanvra gen geen gebrek uiteraard. „Fijn dat de mensen mij willen zien. Er zijn zo veel aanvragen voor gigs dat ik wel aan de gang kan blijven." Maar ze is ook voorzichtig. Wil niet vaker op plekken optreden waar ze al eens stond. „Liever exclu sief met mijn eigen show." Bang voor overkill? „Zeker. Als je heel veel gigs speelt, bestaat de kans dat de mensen COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Tien dagen voor het begin van de zesde editie van Concert at Sea kon de organi satie al met trots melden dat het festival compleet was uitverkocht. Voorgaande jaren werden de laatste kaarten nog tijdens het festi val aan de kassa aangeschaft. Nu is het voor het eerst dat er al ruim van tevoren geen ticket meer verkrijgbaar is. Het geeft maar aan dat Concert at Sea nog im mer aan populariteit wint. Het festival op de Brouwersdam heeft in vijfjaar tijd dan ook een goede naam opgebouwd vanwege de gemoede lijke sfeer en de unieke locatie. De line-up - muzikaal niet echt vernieuwend maar kwalitatief dik in orde - is afgestemd op een breed publiek. Met onder anderen Anouk, Di-rect, Racoon, Ilse DeLange, De Dijk en gast heer Blof zeifis een flink deel van de Neder landse top op de Brouwersdam te zien. Met de populaire Duitse groep The Bassballs heeft het festival ook een internationaal tintje. De opzet is de afgelopen jaren steeds verder ge foto Ronald den Dekker perfectioneerd. Geen ingrijpende wijzigingen daarom deze keer. Het hoofdpodium staat op nieuw op de zuidelijke uitstulping van de dam; het noordelijke deel dient vooral om even bij te komen en wat te eten. Daar staat ook een kleiner podium (Perfect Sky), waar eveneens bands optreden en DJ's muziek draaien. De organisatie heeft dit jaar vooral gewerkt aan de kwaliteit van het festival. Dat betekent on der meer dat er spoeltoiletten zijn in plaats van de bekende Dixi's. Ook is het voedselaanbod verruimd, onder meer met verse en veelal bio logische producten en speciaal voor het festival ontwikkelde Zeeuwse hapjes. Nieuw is bovendien de komst van een reuzen rad, halverwege het terrein. Daarnaast zijn er diverse straattheateracts, een element dat Con cert at Sea vorig jaar introduceerde. Concert at Sea zorgt voor een grote verkeers stroom richting Zeeland. Door allerlei maatre gelen is de laatste jaren geprobeerd de hinder zoveel mogelijk binnen de perken te houden. Files blijven echter onvermijdelijk, vooral aan de noordkant van het terrein. Het verkeer van uit Zeeland wordt naar een parkeerterrein bij Renesse gestuurd. Daar vertrekken bussen rich ting het festivalterrëin. NTR zendt zaterdag 2 juli om 23.00 uur (Nederland 3) een compilatie uit van Concert at Sea 2011.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76