zeeland 121 kijk op is inspiratie voor andere water 16t/m19 JUNI Liquid Motions Tellen verkeer op brug kost 25.000 euro De Poel III is beter bereikbaar WWW.HARVESTFAIR.NL De Amerikanen die gisteren onder meer het Watersnoodmuseum, Imares en Plan Tureluur bezochten, steken op uitnodiging van de provincie hun licht in Zeeland op over waterbeheer. Dinsdag 21 juni trekt wederom een Amerikaans gezelschap door Zeeland, dit keer een delegatie van US Army Corps of Engineers. Ook deze club stopt onder meer bij het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. donderdag 16 juni 2011 foto Dirk-Jan Gjeltema Italianen verdiepen zich in de documentatie van het Watersnoodmuseum. Liquid Motions gaat door. Ook het Italiaanse dorp Maiereto wordt be zocht. Daar vond vorig jaar een gro te aardverschuiving plaats na hevi ge regenval. Medio augustus bezoekt de groep Brussel. Na veldonderzoek te heb ben gedaan in Zeeland en Italië is het de bedoeling uit te vogelen in hoeverre Europese politici bij het onderwerp betrokken zijn. Voor meer informatie bezoek de websites www.culturalaid.com, www.liquidmotions.org en de site www.neac2.eu In dit geval kan een kunstenaar bij voorbeeld het gevaar van water on der de aandacht van het publiek brengen. „Een kunstenaar kan de maatschappij een spiegel voorhou den. Door net een andere insteek en door verfrissende beelden kan een kunstenaar iets bewerkstelli gen. Awareness, bewustwording. Mensen prikkelen bewust met wa ter om te gaan." Voor de Italianen en Nederlanders die op Schouwen-Duiveland ver blijven, houdt het na deze week niet op. Eind deze maand volgt een trip naar Italië, waar onder meer het eiland Procida wordt aan gedaan. Cultuurwethouder Enrico Scotto di Carlo van Procida en Ma ria Rosaria Pisaniello, beiden ma ken deel uit van het eveneens bij het project Liquid Motions betrok ken NE AC (Network of European Active Citizens); zijn er ook in Zee land bij. De zee is heel bepalend voor een eiland als Procida, schet sen zij. Of, zoals de Italiaanse be stuurder het treffend zegt: „Elke fa milie op ons eiland heeft wel een tragedie met het water. Velen va ren. Ik heb zelf ook een oom verlo ren. Zijn schip kwam nooit terug." MIDDELBURG - Het tellen van het verkeer op en rond de Middelburg se Stationsbrug en een daarbij ho rend onderzoek kost 25.000 euro. De tellingen zijn nodig omdat de gemeenteraad wil weten of het no dig is de brug af te sluiten voor au to's. Aanvankelijk was het de bedoeling dat meteen na de openstelling van de tunnel van de nieuwe N57 de Stationsbrug alleen nog door fiet sers, voetgangers, bussen en taxi's gebruikt zou mogen worden. Op initiatief van de WD besloot een meerderheid van de raad in maart om eerst te gaan tellen om te zien of afsluiten uit oogpunt van de ver keersveiligheid wenselijk is. Het niet afsluiten van de Stationsbrug voor auto's leidde tot verbaasde en ook boze reacties vanuit verschil lende hoeken. Het voorstel voor het onderzoek komt op 4 juli aan de orde in de gemeenteraad. M vu'! mi rrr-ir* r*. Kastgnjeliotifïlilv: U6bt6IT1 Beleef'tin Roosendaal! GOES - De nieuwe doorsteek van bedrijventerrein De Poel II naar het naast gelegen De Poel III (foto) is sinds deze week open. Met die doorsteek wordt de bereikbaarheid van met name De Poel III stukken beter. Het be drijventerrein, waar onder meer de Sligro te vinden is, was alleen bereik baar via de Anthony Fokkerstraat, maar die staat tijdens de spits vaak over vol. Nu de doorsteek er is, kan het verkeer van de Poel III veel sneller rich ting de Nansenbaan en het Nansenplein. De nieuwe verbindingsweg is mo menteel overigens de enige toegangsweg tot De Poel III. De 'oude' ingang is tijdelijk opengebroken vanwege werkzaamheden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69