zeeland 119 500 Paul Verbeek traditie in Kwaden damme Concept Design Netwerkavond in café Jersey krijgt vervolg De Koenkelpot gaat naar Noorwegen Kantwerken in museum De Bevelanden Proeven van diverse culturen op Kleurrijk Goes donderdag 16 juni 2011 Het processiecomité verwacht zondag zo'n vijfhonderd deelnemers aan de processie. Behalve groepen uit België en Brabant doen ook de schutterij, de wielerclub en de carnavalsvereniging mee. „Het unieke karakter van onze processie is het landschappelijke van de bloemdijken. Het heeft iets meditatiefs om over de mooie dijken te lopen. Het is ook de drang naar warmte en saamhorigheid." Leo Grim, Erik Hubrechsen, Marga van de Plasse en pastoor Paul Verbeek (van links naar rechts) met voorwerpen die zondag tijdens de processie in Kwa- dendamme worden meegedragen. foto's Willem Mieras GOES De After Work Party in Amadore Grand Café Jersey in Goes, die 12 mei werd gehouden, krijgt van avond wegens succes een vervolg. De vorige netwerkavond trok 400 bezoekers, aldus manager Chris tina Acda. De tweede editie staat in het teken van 'vuur'. Er staat een mysterieuze vuuract en een optre den van een X-Factor finalist op het programma. Het feest begint om 18.00 uur. Entree gratis. Info: www.afterworkpartyzeeland.nl 's-HEERENHOEK Blaaskapel De Koenkelpot uit 's-Heerenhoek reist vandaag naar het Noorse plaatsje Ringebu, waar komend weekeinde een midzomer festival plaatsvindt. De blaaskapel luistert daar met twintig deelne mers het feest op. De reis is moge lijk gemaakt door bijdragen van sponsors uit Borsele, een donatie van muziekvereniging St. Caecilia en eigen bijdragen van leden. De kapel neemt promotiemateriaal van de Provincie Zeeland mee. GOES In Historisch Museum De Bevelan den in Goes begint morgen de ten toonstelling Kantje Boord. Objec ten uit het museum dienden tot in spiratie voor kantwerken door le den van de regionale Jkantkring De Ortelaan uit Kapelle. De expositie wordt aangevuld met een deel uit de verzameling Hollandsche Kant van Landelijke Organisatie Kant Kunst, voornamelijk in Jugendstil en art déco-stijl. Gepromoveerd Inge Logghe uit Vlissingen, oud- leerlinge van de Markusschool in Vlissingen en het Sint Willebrord- college in Goes, is vorige week ge promoveerd tot doctor aan de Eras mus Universiteit Rotterdam. Haar proefschrift heeft als titel The ef fects of Tai Chi on fall prevention (Vallen bij ouderen en de effecten van Tai Chi). Daarin wordt de effec tiviteit beschreven van deze tradi tionele Chinese bewegingsmetho de op het voorkomen van valinci- denten bij ouderen. GOES - Op de Grote Markt in Goes vindt morgenavond het multicul tureel culinair evenement Kleur rijk Goes plaats. Er zijn muziek- en dansoptredens, verkoop van handwerk of andere cultuurgerela- teerde artikelen. Er zijn traditione le hapjes uit onder meer Turkije, Marokko, Suriname, Afrika, Viet nam en Polen. De opening vindt plaats om 17.00 uur, daarna treden onder meer een djembeeband, Turkse dansgroep, Sri Lankaanse danseres, buikdanseres en een kin derdansgroep op. Kleurrijk Goes eindigt om 23.00 uur. De organisa tie is in handen van integratie werkgroep Variant en de Stichting Promotie Goes. TMC Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67