Zeeland Oplossing in geschil Baarland PZCL Nederland: geel ie mening! BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 CAMERONIAN Beheerder per direct weg Bax-shop koopt groter pand aan 22 en 23 Eikenprocessierups zet bos kaal Herinneringsbord café Land- en Scheldezicht Politie op zoek naar aanrijder meisje (12) kiik od onze e 2011J pagina in deze Krant! almanak Bijnaam Processie is een nieuwe traditie in Kwadendamme Donderdag 16 juni 2011 door Frank van Cooten BAARLAND - Kees Catsman is per direct opgestapt als beheerder van verenigingsgebouw Cameronian in Baarland. Zijn opvolger is Rinke Fierloos uit Baarland. De sleutel overdracht is vanavond al. Hiermee is een einde gekomen aan een langslepend conflict waar zelfs de rechter in Middelburg aan te pas moest komen. De rechter wees een onafhankelij ke bemiddelaar aan die de strijden de partijen bij elkaar moest breng en. „Dat is gelukt", zegt voorzitter Max La Grand van de beheerstich- ting. „We zijn gezamenlijk tot de conclusie gekomen dat er geen ba sis meer was om gezamenlijk ver der te gaan." De stichting heeft met de beheer der een financiële regeling getrof fen. Het nog lopende contract moest afgekocht worden. Catsman ging gisteren niet al te veel in op de bereikte overeenstemming. „De bemiddeling is gelukt. We gaan op een goede basis uit elkaar." Ook de partijen die problemen hadden met de beheerder, zullen volgens La Grand opgelucht zijn. Dat waren met name de Oranjever eniging en de jeugdsoos. Ze wil den geen activiteiten meer hou den in het verenigingsgebouw zo lang Catsman nog beheerder was. GOES - Bax-shop.nl in Goes breidt het komende jaar fors uit. Voor bijna 3 miljoen euro heeft de win kel met artikelen dj's, muzikanten en producers een bestaand pand aangekocht aan de Olympiastraat in Goes. Voorheen was daar Schel- desports gevestigd. Volgens directeur Jochanan Bax is de uitbreiding nodig om de groei Blijdschap over onderzoek Checkpoint Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Een conflict tijdens het oranjebal in 2010 lag hieraan ten grondslag. Het conflict escaleerde. De beheer- stichting wilde daarom het con tract met de beheerder ontbinden. Catsman wilde dat echter niet. Par tijen zagen elkaar een paar maan den geleden voor de rechter in Middelburg. De rechter wees een onafhankelijke bemiddelaar aan om de problemen op te lossen. Het bemiddelingstraject leidde uit eindelijk dus toch tot de ontbin ding van het contract tussen de stichting en de beheerder. Rinke Fierloos heeft zin in zijn functie als beheerder van het vere nigingsgebouw. Hij blaast vanaf volgende week al direct nieuw le ven in het vrij dagavond café. Deze activiteit stopte omdat er door het conflict vrijwel .niemand meer kwam. Voordat Catsman als be heerder aantrad, was Fierloos gedu rende vier maanden interim-be heerder. „Ik kon dat toen niet lan ger combineren met mijn leuke baan. Nu ben ik gepensioneerd." Fierloos zit vol met ideeën. „Maar ik moet eerst de mensen zien bin nen te krijgen. Het dorp ligt nu nog steeds een beetje overhoop. Ik hoop dat de mensen bereid zijn om te komen kijken." Wethouder Conny Miermans van de gemeente Borsele: „Ik hoop dat Baarland weer een levendig dorps huis krijgt." van het bedrijf op te vangen. Het oude, industriële pand heeft een capaciteit van 10.500 vierkante me ter. Hiervan zal 1500 vierkante me ter in gebruik worden genomen voor de nieuwe showroom. Bax-shop.nl bestaat uit een showroom, webwinkel en maga zijn. Het aangekochte pand zal grondig worden verbouwd. RILLAND - De eikenprocessierups heeft flink huisgehou den in een bos langs de A58 bij Rilland. Volgens boom verzorger Marco Borst uit Baarland hebben de beestjes de honderden bomen, pal langs het Schelde-Rijnkanaal, in een paar dagen tijd kaalgevreten. „Ik rijd er bijna da gelijks langs", zegt hij. „Een paar dagen geleden was er nog niets te zien. Nu is het een kale boel." Borst heeft de bomen van dichtbij bekeken en zegt dat ze helemaal vol zitten met rupsen. „Je zou ze nog weg kunnen branden, maar het kwaad is al geschied", stelt hij. „Toch is het wel iets voor de instanties om in de ga ten te houden, want voor je het weet staat elke eik in Zeeland kaal." De eikenprocessierups deed in de jaren negentig zijn intrede in ons land. Hun brandharen, die veelal via de wind worden verspreid, kunnen irritaties oproepen bij mensen. foto Willem Mieras BATH Vlakbij de plek waar vroeger café Land- en Scheldezicht aan de Bath- sedijk bij Bath stond, wordt dins dag 21 juni een informatiebord ge plaatst De gemeente Reimerswaal draagt bij in de kosten tot een maximum van 500 euro. Al in 1850 wordt het cafeetje genoemd in stukken. Het lag vroeger op het oos telijkste puntje van Zuid-Beveland en je kon er vanuit Vlaanderen, Antwerpen, Tholen en Brabant al leen met een bootje komen. LEWEDORP De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval waarbij een brom fietser een 12-jarig meisje op de Postweg in Lewedorp heeft aange reden en vervolgens is doorgere den. Dinsdag rond 15.00 uur raakte de bromfietser haaf stuur, waarna ze over de kop sloeg en haar pols zwaar kneusde. De politie vraagt de bromfietser zich te melden op telefoonnummer 0900-8844. Ook eventuele andere getuigen mogen bellen. HETNATIONfllillUERKOnDERZOEK.nl Het gebruik van rare bijnamen blijft een geliefd onderwerp in dit hoekje. Deze kregen we van een lezer. Het draait in dit geval allemaal om zijn ome Kees. Diens verhaal over een Surinamer, die op zijn werk altijd bizonvlees at, was voor alle kinderen in de familie steeds opnieuw een bestseller. Niet gek dat ome Kees door dat verhaal al snel als Kees Bizonvlees door het leven ging. Tip? redactie@pzc.nl De naam ging van generatie op gene ratie: ook de allerkleinsten kwamen maar wat graag bij ome Kees Bizon vlees buurten. „Op een dag", schrijft onze inzender, „vond ik het tijd om mijn dochtertje van vier de waarheid te vertellen. Ome Kees heet niet Bizonvlees, maar Traas." Dochterlief keek hem verbouwereerd aan: „Ha ha, Traasdat is pas een gekke naam!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65