vooral blij met zijn vorm Geen Wimbledon voor Arantxa Rus sport 125 Kai Reus stapt weer op de fiets Ruzie Armstrong en Hamilton krijgt staartje Ajacied Zeegelaar tekent bij Espanyol Mexicaanse spelers willen contra-expertise Montfoort als laatste club naar topklasse derlandse rondje echter mee om zich voor te bereiden op een natio naal kampioenschap of Tour de France. Dat zelfs Rabobank van de Ster geen heilig doel heeft ge maakt, is volgens ploegleider Nico Verhoeven een logisch iets. „We moeten reëel zijn. We hadden een sterke ploeg in de Dauphiné, we zitten nu ook in de ronde van Zwitserland en dus is dit al het der de front waarop we actief zijn." Rabobank wil niet meer dan het meepakken van een dagsucces. „We hebben er met Theo Bos en Michael Matthews de sprinters voor en wie weet wat Sebastian nog kan doen in de Ardennen", schetst Verhoeven de mogelijkhe den van de komende vier dagen. In Alblasserdam gokte het team vooral op de proloogkracht van na tionaal tijdritkampioen Jos van Emden. De Zuid-Hollander keerde echter zwaar ontgoocheld terug naar de teambus. Hij verloor twin tig seconden op winnaar Gretsch van HTC. Stef Clement had het na afloop veel beter naar zijn zin. De West-Brabander werd veertiende op zeventien tellen van de win naar. „Ik reed deze proloog een beetje te veel als een gewone tijdrit." Op overhouden dus. „Ik had daarnaast harder door de bochten moeten knallen. Eén keer maar ging ik vol door een bocht, maar dat kwam omdat ik die niet verwacht had." Het gaat steeds een beetje beter met de renner die meer dan een jaar uit de running was. „Dat kan volgende week (woensdag 22 juni in Veendam) een spannend kampioenschap worden", zegt hij. Voor proloog-winnaar Patrick Gretsch kan het vooral een span nende Ster ZLM Tour worden. „Ik heb mijn zinnen gezet op de eind zege", liet de 24-jarige Duitser we ten nadat hij de leiderstrui in ont vangst had genomen Zijn voorsprong op topfavoriet Gil bert bedraagt 18 seconden. De voormalige Ster Elektro Tour wordt vandaag vervolgd met een rit van Eindhoven naar Geleen. Vrijdag wordt gefinisht in Schim- mert, zaterdag wacht de rit door de Ardennen (La Gilippe) en zon dag is de finale in West-Brabant en gaat ook nog een deel door Zee land. Borut Bozic is dolgelukkig nadat hij Oscar Freire heeft geklopt in de sprint. foto Jean-Christophe Bott LONDEN - Arantxa Rus is er niet in geslaagd om het hoofdtoernooi van Wimbledon te bereiken. De Nederlandse tennisster strandde gisteren in de tweede kwalificatier onde. Lindsay Lee-Waters bleek in een lang gevecht te sterk. De Ame rikaanse won met 6-7 (i)_ 7-6 (3) 6-4. Rus was als derde geplaatst in het kwalificatietoernooi. De speelster uit Monster koos er voor om eerst mee te doen aan het Unicef Open in Rosmalen. Daar werd ze maandag als quali fier in de eerste ronde uitgescha keld door Svetlana Koeznetsova uit Rusland. Meteen na die partij vertrok ze naar Londen in de hoop daar ook het hoofdtoernooi te bereiken. Ze won dinsdag nog wel van de Franqaise Olivia Sanchez, maar ver der reikte ze niet. Michaëlla Kraji- cek werd dinsdag al uitgeschakeld op het gras van de All England Club. Er is zodoende geen Neder landse inbreng in het vrouwentoer nooi. Kim Clijsters heeft zich afge meld voor Wimbledon. De Bel gische tennisster liep dinsdag op nieuw een enkelblessure op bij het Unicef Open. Ze werd in Rosma len uitgeschakeld door de Italiaan se Romina Oprandi. „Ik ben erg te leurgesteld. Op dit moment voel ik me gefrustreerd over het mislopen van een van mijn favoriete toer nooien", laat Clijsters in een ver klaring weten. „Ik heb geen ande re keuze dan te gaan rusten, her stellen en een paar weken niet te tennissen." Ze blesseerde zich be gin april ook al aan de enkel. Door de afzegging van Clijsters is de Russin Vera Zvonareva nu de nummer twee van de plaatsings lijst, achter de Deense Caroline Wozniacki. Titelverdedigster Serena Williams is als zevende geplaatst. Dat is veel hoger dan haar plaats op de we reldranglijst. De Amerikaanse ten nisster ontloopt door haar hogere inschaling in de eerste ronden van het grastoernooi in Londen op pa pier sterke tegenstanders. Willi ams stond door blessures bijna een jaar buitenspel en zakte op de mondiale ranking naar de 26e plaats. Wimbledon begint maan dag. Het Unicef Open moet het de laatste drie dagen stellen zonder Nederlanders in het enkelspel. Ro bin Haase en Jesse Huta Galung speelden verdienstelijk, maar niet meer dan dat. Gerenommeerde grastennissers Marcos Baghdatis en Xavier Malisse vormden een te groot obstakel in Rosmalen. Haase en Huta Galung lieten het tegen respectievelijk Baghdatis en Malisse vooral in de eerste set af weten. Beide spelers faalden toen ze goede kansen kregen op set winst. De Nederlanders ontbeer den de mentale kracht om terug te komen in de wedstrijd. Haase ver loor met 7-5 6-4. Huta Galung ging met 7-6 (2) 6-4 onderuit. Vooral Haase was gefrustreerd over zijn nederlaag. Hij verspeelde drie breekkansen en zag Baghdatis zijn twee mogelijkheden meteen verzilveren. „Als dit een bokswed strijd was, zou de jury corrupt moeten zijn als ik de eerste set niet had gewonnen." Haase stelde zichzelf teleur. „Bij die belangrijke ballen ga ik den ken: die moet in, terwijl ik er ge woon voor moet blijven gaan. Dan ontbreekt misschien het vertrou wen." Haase mocht zich verschuilen ach ter een moeilijke loting. Baghdatis is vermoedelijk de beste grasspeler die in Noord-Brabant aanwezig is. Hij haalde al eens de halve finale op Wimbledon. „En verder is het toernooi niet zo geweldig bezet. Bij winst lag de weg naar de finale eigenlijk open." donderdag 16 juni 2011 ALKMAAR Na een jaar afwezigheid keert Kai Reus terug in het wielerpeloton. Reus stopte in 2010 met wielren nen omdat door fysiek ongemak niet langer de motivatie kon op brengen door te fietsen. Een zware val in een trainingsrït in de Alpen, in juli 2007, kostte hem bijna twee jaar van zijn carrière. Begin 2010 kampte Reus met de ziekte van Pfeiffer. Hij spitste zich daarna toe op het marathonschaatser „Ik heb er bewust niets van laten doorsche meren, maar ik ga ik weer aan de slag als wielrenner", aldus Reus. NEW YORK De vermeende ruzie tussen de oud-wielrenners Lance Armstrong en Tyler Hamilton in een restau rant krijgt nog een juridisch staart je. De FBI heeft bij de eetgelegen heid de videobeelden opgeëist. Zevenvoudig Tourwinnaar Armst rong zou zijn oud-ploeggenoot Ha milton hebben bedreigd toen de twee elkaar afgelopen weekeinde toevallig tegenkwamen in het res taurant. Hamilton beschuldigde Armstrong van het gebruik van ver boden middelen tijdens de Tour van 1999. BARCELONA Marvin Zeegelaar verhuist per di rect van Ajax naar de Spaanse voet balclub Espanyol. De speler teken de in Spanje een contract voor vier jaar. De twintigjarige aanvaller zal in eerste instantie uitkomen voor Espanyol B. Volgens de Spaanse club is Zeegel aar een duidelijke investering voor de toekomst. De linksbuiten werd door Ajax afgelopen seizoen uitge leend aan Excelsior. Hij speelde eer der ook een periode voor Volen- dam. MEXICO-STAD De vijf Mexicaanse voetballers die positief zijn bevonden op de verbo den stof clenbuterol hebben een contra-expertise aangevraagd. De vijf internationals, onder wie PSV-speler Francisco Rodriguez, werden bij een dopingcontrole voor aanvang van de Gold Cup be trapt op clenbuterol. De bond kwam al snel met de verklaring dat de spelers vervuild vlees hadden gegeten. Op eigen verzoek onder gingen de voetballers een tweede test. In die stalen werden geen ver boden middelen gevonden. MONTFOORT Montfoort heeft als laatste club de zaterdagtopklasse bereikt. Op eigen veld won de formatie van trainer Marinus Dijkhuizen na verlengin gen van CSV Apeldoorn, dat dit sei zoen als nummer dertien eindigde in de topklasse. Montfoort, dat dit seizoen debuteerde in de hoofd klasse, maakte de winnende treffer in de eerste helft van de verlenging (1-0). Daardoor degradeerde CSV Apeldoorn net als Hoek, Sparta Nij- kerk en Flevo Boys na één seizoen terug naar de hoofdklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63