onderzoek Checkpoint zeeland 123 3D-visualisatie brengt overstroming in beeld brieven Ko Leekens eerste ambassadeur van Prins Dingemanse donderdag 16 juni 2011 'Bij dit onderzoek wordt niet gekeken wie wanneer fout zat, maar welke lessen de overheid kan trekken' Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. je doet toch alleen onderzoek als je zelf vindt dat je van een bepaalde zaak wat moet kunnen leren' Advocaat Andre Beckers. Checkpoint Advocaat André Beckers, plaatsvervangend hoofdofficier Jo Valente en bur gemeester Jan Lonink voor Checkpoint. Beckers en Van der Want geven, los van elkaar, aan ook blij te zijn met het onderzoek. Beckers stelt vast dat 'je alleen onderzoek doet als je zelf vindt dat je van een zaak moet leren'. Daarom concludeert hij dat het Openbaar Ministerie 'blijkbaar' niet voor honderd pro cent tevreden is over zijn eigen rol. „Want anders laat je niet anderen een onderzoek doen naar hoe je zelf hebt geopereerd." De Terneuzense coffeeshop Check point werd na invallen door poli tie en Openbaar Ministerie in 2007 en 2008 gesloten. Checkpoint was de grootste cof feeshop van Nederland en had op het laatst meer dan drieduizend be zoekers per dag. Eigenaar Meddie Willemsen werd vorig jaar maart veroordeeld tot een celstraf gelijk aan zijn voorar rest en het terugbetalen van een il legale winst van 9,7 miljoen euro. Het Openbaar Ministerie en.alle veroordeelde medewerkers van de coffeeshop zijn in hoger beroep gegaan. Het dient eind dit jaar. Van der Want kondigt op voor hand aan dat hij nu al van plan is Valente vragen te stellen over dit onderzoek als de officier eind dit jaar als getuige moet optreden tij dens het hoger beroep tegen Checkpoint en de medewerkers van deze - gesloten - coffeeshop. Hij vindt het wel jammer dat het onderzoek pas in 2012 of 2013 ge reed is. De uitkomsten kunnen dan niet meer ter sprake komen tij dens het hoger beroep dat eind dit jaar en begin volgend jaar dient. Van der Want is zeer benieuwd wat de onderzoekers vinden als het gaat om de banden tussen Checkpoint, de gemeente en het Openbaar Ministerie. Vooral om dat hij nog steeds meent dat het Middelburgse parket niet de vereis te onafhankelijkheid had. Hij con cludeert dat er bij het OM kenne lijk ook wat twijfels zijn. „Want waarom anders dit onderzoek?" AARDENBURG - Ko Leekens (midden met schildje) ser veert al 39 jaar mosselen van Prins Dingemanse in zijn Mossel en Palinghuis aan de Aardenburgse Markt. De schelpdieren worden al die jaren op immer perfecte wijze opgediend. Prima reden voor directeur Jan-Kees Marcusse (handenschuddend met de gedecoreerde) om Leekens tot eerste 'ambassadeur van Prins Dingeman se' te benoemen. Het bijbehorende schild werd gisteren tijdens de mosselwijnproeverij - winnaar Touraine 2010, Domaine Octavie - overhandigd. De komende maanden krijgen nog 74 restaurants in de Zeeuws/Vlaamse grens streek een ambassadeurschap. foto Mark Neelemans Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Coffeeshop Met verbazing las ik het artikel over coffeeshop Home Grow die de gemeente en zijn concurrenten aanklaagt. En dan heb ik het niet over het gierige gedrag van coffeeshophouder Ad Koole, die in een tijd waarin coffeeshops onder druk staan en elkaar zouden moe ten steunen zijn collega's erbij pro beert te lappen, maar over het bela chelijke beleid. Hoe is het mogelijk dat een slijterij zijn klanten mag verleiden door middel van allerlei aanbiedingen en reclamefolders, maar dat een coffeeshop niet eens een simpel bord met 'open' voor de deur mag hebben of een aansteker met de naam erop mag verkopen? En dat terwijl alcoholverslaving een veel groter maatschappelijk probleem is. Krom! Thomas van Iwaarden Van Cittersstraat 56, Rotterdam De hoeksteen De CDA slogan: niet bij brood al leen, ethisch reveil, het gezin als hoeksteen van de samenleving, normen en waarden, zijn indertijd in alle toonaarden gelanceerd door een partij die degelijk, betrouw baar en oprecht wil zijn en geba seerd op richtlijnen uit de Bijbel. Om het verschrompelde CDA weer enigszins op de rails te krij gen heeft men ene Jack de Vries weer binnenboord gehaald voor een strategisch beraad. Het was toch deze staatssecretaris die verliefd werd op een onderge schikte, samen met haar menige reis naar de VS 'versierde' om over de JSF te onderhandelen, alles op kosten van de gemeenschap om daarna zijn.gezin in de steek te la ten? Moet deze politicus, met riante uit kering, het CDA aansturen? Was het niet Balkenende die ons land in de Irak-oorlog geduwd heeft, waarover gezwegen moest wor den? Kosten circa 1 miljard euro. Defensie bezuinigt dit bedrag met 6000 gedwongen ontslagen. Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg Sociale dienst Stoere taal wordt er in de politiek gesproken over de geringe uit stroom van cliënten uit de sociale dienst. Politieke druk heet zoiets. Die druk wordt doorgegeven aan de medewerkers van de sociale dienst. En zij geven die weer door aan hun cliënten. Te makkelijke zondebokken. Wat ontbreekt is een visie op de oorzaken. Hoeveel mensen zullen binnenkort een beroep moeten doen op de sociale dienst nu de WW is uitgekleed, huizen onver koopbaar zijn, 45-plussers geen werk meer vinden en de sociale werkvoorziening wordt afgekne pen? Wat doet Vlissingen aan het creëren van werkgelegenheid en aan het verlichten van lasten van burgers en ondernemers? Yvonne Wagenaar Prinsenstraat 29, Vlissingen Aquaduct N57 Er zijn net vele miljoenen geïnves teerd in het aquaduct voor de goe de verkeersdoorstroming op de N57. Een camera stuk en in een soort paniekreactie wordt het N57-aquaduct voor ongeveer zeven uur afgesloten. De veiligheid is be langrijk, maar moet niet tot over dreven reacties leiden, het is de Westerscheldetunnel niet. Los een camerastoring praktisch op, waar om bijvoorbeeld niet een wegbe- heerder of verkeersregelaar met een gsm of C20oo-portofoon tijde lijk als toezicht? H. Steenhouwer Zuidsingel 69, Middelburg door Edith Ramakers middelburg - Beelden zeggen meer dan woorden en met een in teractieve 3D-visualisatie wordt de overstroming van Zeeland akelig realistisch. „Maar de visualisatie is niet bedoeld om kijkers af te schrikken, maar om het overstro- mingsbewustzijn te vergroten", zegt Hanneke Blok van de provin cie Zeeland. De visualisatie is in het zogenoem de Flood Aware project ontwik keld. In het Europese project wer ken de provincie Zeeland, de Vei ligheidsregio Zeeland, het Waters noodmuseum en partners uit Vlaanderen en Engeland samen. „Zeeland is veilig, maar toch kan Zeeland morgen door een overstro ming worden getroffen. Het is be langrijk dat ondernemers en inwo ners zich voorbereiden op de mo gelijke overstroming." Voor dit project is een bedrag van bijna 200.000 euro Europese sub- sie toegekend aan de provincie. In het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk wordt een publieksinfor matiecentrum daarvoor ingericht. Het ligt voor de hand dat deze 'jD-film' over enige tijd ook met een speciale 3D-bril op te bezichti gen is in dat museum. In de eerste 3D-visualisatie is inge zoomd op Walcheren. De skyline van Vlissingen is zichtbaar, evenals de gevolgen van de overstroming. In beeld wordt gebracht tot hoever het water komt, hoe diep het is en wat het stromende water voor schade aanricht. Kijkers kunnen gebieden aanklik ken die ze van dichterbij willen be kijken. „Dit is een pilot. We zullen waarschijnlijk nog de andere kust- regio's in beeld brengen." Het project Flood Aware loopt door tot februari 2013. De 3D-vi- sualisatie werd gisteren voor de eerste keer getoond aan een Ameri kaanse delegatie. De Amerikanen (van de US-Netherlands connec tion) willen leren van de maatrege len die Nederland neemt tegen de klimaatverandering en zeespie gelstijging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61