61 binnenland 'Het geweld mag niet excessief zijn' Zonnig TURKIJE! De Unie en politievakbond wijzen pensioenakkoord af Politiebond: slagkracht neemt af WH BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Bleker wil export Rusland snel hervatten Verdachte auto niet bewapend donderdag 16 juni 2011 mmBmamumammtmammmmaêBBêismÊmKBBmam DOOD SERGEANT Defensie wil link met training nog niet leggen Een 20-jarige militair werd vorige week na een training onwel. Eergisteren overleed aij. De militaire vakbond vermoedt dat hij te veel klappen heeft gekregen. door Arjen de Boer De selectieprocedure voor de Luchtmobiele Brigade is streng. Elke militair die de felbegeer de rode baret wil dragen, moet een zware training ondergaan en bewijzen dat hij onder moeilijke omstandigheden zijn hoofd zo koel mogelijk kan houden. „Het zijn sterke, gezonde kerels", zegt overste Mike Bos van de Land macht. Defensie heeft dan ook geen idee wat de oorzaak is van het overlij den van een 20-jarige infanterieser- geant, die vorige week woensdag na een trainingsparcours onwel raakte en dinsdag overleed. „Het moet een gezonde jongen zijn ge weest, anders had hij niet bij de in fanterie gezeten", aldus overste Bos. Maar volgens voorzitter Wim van den Burg van de militaire vakbond AFMP is zijn dood mogelijk te wij ten aan de zware klappen bij de zelfverdedigingsoefeningen. Het begint met een anoniem tele foontje afgelopen dinsdagmiddag. De stem zegt dat een militair vori ge week tijdens een oefening zoda nig is toegetakeld dat hij in een co ma is geraakt en dreigt te overlij den, vertelt Van den Burg. „Die bron zei ook dat Defensie dit bin nenskamers zou willen houden." Ongerust zocht de AFMP-voorzit- ter contact met Defensie en kreeg te horen dat er inderdaad een ern stig incident was geweest. Later die dag maakte Defensie wereld kundig dat de sergeant is overle den. Volgens deze verklaring klaag de de militair vorige week woens dag na een trainingsparcours op een oefenterrein in Weert over hoofdpijn en werd onwel. Hij raak te bewusteloos en werd naar een ziekenhuis in Weert gebracht. Dok ters vreesden dat de man een bloe ding in zijn hoofd had waarna hij naar het academisch ziekenhuis in Maastricht is vervoerd. Na een ope ratie werd de sergeant in coma ge houden. Hij ontwaakte daar niet uit. Overste Bos verklaart dat in een van de trainingsparcoursen ook mi litaire zelfverdediging zit. De re kruut komt dan tegenover één of twee tegenstanders te staan die hem aanvallen, hij moet zich dan met trappen en stoten verdedigen. „Hij deelt uit en moet incasseren", zegt overste Bos van de Land macht. „Iemand moet zich onder druk uit de situatie redden. Maar het is niet de bedoeling elkaar li chamelijk letsel toe te brengen. Het geweld mag niet excessief zijn." Om ervoor te zorgen dat het gevecht niet uit de hand loopt, kij ken er continu twee getrainde be geleiders toe die de strijd elk - moment kunnen staken. Daar naast, benadrukt Bos, dragen de vechters bokshandschoenen, een gezichtsbeschermer en een bitje in de mond. „Voor zover ik weet hebben we nog nooit problemen gehad bij de militaire zelfverdedi ging", zegt de overste. Ook bij de andere militaire vakbonden zijn, voor zover bekend, geen kritische geluiden binnengekomen over de zelfverdedigingsoefening, laten voorzitters Jean Debie van de VBM/NOV en Jan Kleian van de ACOM weten. Beiden menen dat onderzoek moet uitwijzen wat de werkelijke doodsoorzaak is. „Ilc weet dat de opleiding redelijk ro buust is", zegt Kleian. „Maar het zou ook nog kunnen dat de man een lichamelijke afwijking had. Als echter blijkt dat het aan de op leiding ligt, verwacht ik maatrege len." Defensie wil nog geen link leggen tussen de oefening en de dood van de sergeant. „We kunnen niet vooruitlopen op de feiten van de ze tragische gebeurtenis", zegt overste Bos. „Pas als er sectie is ver richt weten we meer. Laten we het onderzoek afwachten." CULEMBORC - Het pensioenak- koord bezorgt bestuurders en be langenbehartigers van vakbond De Unie en andere verenigingen voor hoger personeel hoofdbrekens. Een deel van hen wijst het akr koord keihard af Dat bleek giste ren tijdens overleg van de mensen die in de praktijk met het akkoord aan de slag moeten. „De afspraken over het aan het werk houden van ouderen stellen niet veel voor."Politievakbond ACP is eveneens teleurgesteld over het pensioenakkoord en legt de plannen met een negatief advies UTRECHT - Een medewerker van de Explosieven Opruimingsdienst De fensie (EOD) breekt een verdachte auto open op het Aakplein in Utrecht. Op last van de EOD wer den 45 woningen ontruimd. De wa gen stond al enkele dagen op het plein geparkeerd en de politie kreeg het vermoeden dat er explosieven in de auto zaten. Na uren onder zoek door de Explosieven Oprui mingsdienst Defensie (EOD) bleek wmBmmmma&mwumHwmwBÊsmtmaam voor aan de leden. Een woordvoer der van de ACOM, de CNV-bond voor militair personeel, zei dat zijn bond het eens is met de ACP-argu- menten. De zware beroepen komen er in het akkoord slecht van af, vindt ACP. LEUSDEN - Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) houdt zich niet aan zijn toezegging over de groei van de slagkracht van de poli tie. Sterker nog, die groeit niet, maar krimpt zelfs licht, stelt politie bond ACP na een eigen onderzoek. „Dit komt doordat vacatures niet meer worden ingevuld en de poli tie er steeds meer taken bij krijgt", verduidelijkte ACP-voorzitter Ger- rit van de Kamp gisteren. Dan is er volgens hem ook nog gebrek aan geld en verdwijnen er ondersteu nende functies. De voorman van In juni tot 120 in prijs verlaagd! Hotel Alin Kleopatra* 8 t/m 22 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 21 juni t/m 31 oktober Kleinschalig en gezellig hotel, op slechts 100 m van het bekende Kleopatra strand en op loopafstand van het bruisende centrum van Alanya. Door Nederland beoordeeld met een 8,6! Zie www.kras.nl/77747 Hotel Visage Luxe Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 21 juni t/m 31 oktober Dit splinternieuwe, all inclusive hotel is ideaal voor families. Het heeft een rustige ligging en beschikt over een zwembad met waterglijbaan en moderne kamers. Nu ter kennismaking extra voordelig! Zie www.kras.nl/77810 Hotel Grand Seker* 8 t/m 22 dagen o.b.v. alt inclusive Vertrek: van 25 juni t/m 31 oktober Populair en gezellig hotel, nabij het strand! Diverse winkeltjes bevinden zich op loopafstand. Het vriendelijke personeel zal er alles aan doen om u een heerlijke vakantie te bezorgen! Zie www.kras.nl/72147 Hotel Dyadom***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 21 juni fm 31 oktober In dit all inclusive resort voelt u zich direct thuis! Het ligt aan een lang zandstrand en beschikt over vele faciliteiten voor het hele gezin! Boek snel dit hotel voor een voordelige prijs! Zie www.kras.nl/77735 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. de ACP vindt dat de T\veede Ka mer daar wat aan moet doen. Vol gens het ministerie van Veiligheid is er juist 300 tot 370 miljoen euro extra uitgetrokken voor de politie. De geplande dierenpolitie legt extra beslag op de mankracht. Ne gen van de tien agenten zien niets in het plan voor dierenpolitie, dat het kabinet met gedoogpartner PW heeft afgesproken. Dat blijkt uit onderzoek van oppositiepartij SP onder 425 agenten. De SP gaat Opstelten vragen 'met dit onzalige plan te stoppen'. DEN HAAG - Het geduld van staats secretaris Henk Bleker (Land bouw) raakt op. Hij wilde gisteren nog van de Europese Commissie weten of de export van groenten naar Rusland kan worden hervat, anders gaat hij met onder meer België en Denemarken proberen een snellere oplossing te vinden. Bleker zei gisteren in de Tweede Kamer dat hij er 'behoorlijk van baalt' dat er afgelopen week in principe al een akkoord lag om de uitvoer van in elk geval Nederland se groenten naar Rusland te her vatten en dat er nu na zes dagen nog altijd niets is gebeurd. „Het kost onze mensen gewoon een paar miljoen euro per dag als de ex port naar Rusland niet op gang komt." Rusland stopte de import van Eu ropese groenten vanwege de EHEC-uitbraak in Duitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6