NU Sluizencomplex straks 'waterkerend' 'Axelaar de cel in voor overval' IN2Q13 201 Agrariërs in Paal bedienen zelf 42 nieuwe stuwen Burgemeester schiet kanon af in Wilde Westen Juf houdt fancy fair voor weeshuis Kenia Sinksenfoor met drie nieuwe topattracties eluk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken DE HELFT EN DE HELFT 2 Jaar 0% rente. Rij de nieuwe Hyundai i30 voor 50 Verwacht meer. donderdag 16 juni 2011 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het sluishoofd van de zeesluis en de binnenvaartsluis in Terneuzen wordt versterkt. Er komt een muurtje van een meter bovenop. En binnenkort krijgen ook de sluisdeuren een stalen op bouw van een meter. Met een hoogte van zeven meter plus NAP moeten ze bestand zijn tegen toekomstige hogere water standen. Soortgelijke aanpassingen aan de noordkant van de midden -sluis blijven voorlopig achterwege in afwachting van een definitief besluit over de locatie van de nieu we zeesluis. Dat valt zo goed als ze ker na de zomervakantie. De werkzaamheden vormen on derdeel van de versterking van de hoogwaterkering in de Voorhaven van Terneuzen, tussen de zeesluis en paviljoen Westbeer. Ook de Oosthavendijk tegenover het Schel- detheater wordt met een meter verhoogd. Daardoor gaan een vijf tigtal parkeerplaatsen pal achter die dijk verloren; er blijven er zes tig over. Projectleider Wouter Dert van de aannemerscombinatie De Klerk/AVK/Van den Heuvel is te vreden over het verloop van het werk, dat begin april startte en me dio september wordt afgerond. „Het grondwerk ligt helemaal op schema en is tot nu toe zonder hinder voor de omgeving en het wegverkeer uitgevoerd." swsmmmmmmmmmmmsmmmm MIDDELBURG - Tegen een 19-jarige Axelaar is gisteren in de rechtbank in Middelburg veertien maanden cel (vijf voorwaardelijk) geëist voor een overval op een plaatsge noot. Samen met wat maten besloot hij op 15 augustus 2010 een overval te plegen. Hoe, waar en op wat of wie wisten ze nog niet, maar toen ze een 19-jarige plaatsgenoot over de Axelstestraat in Terneuzen za gen fietsen was dat probleem di rect opgelost. Ze gaven hem een flinke aframmeling. Er werd een pistool tegen zijn hoofd gedrukt en het trio eiste geld. Toen ze dach ten dat er iemand aankwam, na men ze de benen. Volgens de Axelaar was hij er al leen maar bij geweest en had hij niets gedaan. Uitspraak 29 juni. PAAL - Een groot aantal agrariërs kan binnenkort zelf de grond- en oppervlaktewaterstand op perceels niveau regelen. Waterschapsbestuurder Luc Mang- nus en ZLTO-voorzitter van de af deling Hulst Frank Staal geven op 20 juni het startschot voor de plaat sing van 42 nieuwe stuwen in het gebied. Door het goed bedienen van de stuwen kunnen de agra riërs de waterstand in de sloten en daardoor de groei van de gewassen beïnvloeden. Het waterschap plaatst de stuwen gratis. In ruil daarvoor moeten de agrariërs drie jaar lang het peil van het oppervlaktewater en van het grondwater registreren. Met die cij fers kan het waterschap het effect van het project meten. Het plaatsen van stuwen bleek eer der een succes in de Absdalepol- der en de Van Alsteinpolder. Dat was voor het waterschap reden om een proef in Paal te doen. Aankooppnjs Kredietlimiet per maand Genoemde prijzen zijn "md BTW en BPM en excl. kosten tijklaar maken, lakloeslag en verwi|deungsbi|draoe Afgebeelde modellen kunnen afwijken van sfandaarduitvoering. Afgebeelde Hyundai i30 CW hëeft een meerprijs Energielabel en wegenbelaslingviiisielling is afhankelijk van de verknjgbaie uitvoering. Actie is alleen geldig op de Hyundai i10. Hyundai i20. Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl. opties. Na 2 iaat kun. u gebult maken van het dootlopond krediet me. een effectief rentepercentage van 53% (op basis van de huidige rentestand) Wot de voorweden verwijten «rij u naar de btochute Genoemde accessoires en overige kosten Betaling 2e helft uitetl.jk 2 jaar na .egist.alietfatum Geldt met op actiemodellen prijzen zijn incl BTW en BPM en excl kosten ii jHaar maken laktoeslag en vetwijderingsbijdrage Afgebeelde modellen kunnen afwi|ken van de slandaatdmtvoenng Dit aanbod belieft een uiigestelde betaling Voor de voorwaarden verwijzen wij naar de brochure Druk- en zetfouten voorbehouden Actie geldig met datum - - - - LUj:l -et een uiterste registratiedatum van 30 juni 2011. Vraag uw dealer Hyundai i30CW €15245.00 7.622.50 7 622,50 €0.00 7 622.50 Gecombineerd brandstofverbruik: 4,4 - 6,9 (1/100 km) 22,7 -14,5 (km/l); C02 - emissie: 115 - gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. TERNEUZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V., INDUSTRIEWEG 37, TEL. 0115-681200. 162 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn CLINGE - Het Wilde Westen her leeft in Clinge. Het tot Fort States Tree omgedoopte terrein van de Schutterij aan de Statenboomweg is vanaf vandaag tot en met zon dag het toneel van het western- weekend. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst ontsteekt van avond als openingshandeling de lont van het saluutkanon. De ko mende dagen zijn er schietwed strijden met historische wapens en mini-kanónnen. De deelne mers creëren een passend sfeertje met westernkleding en een kampe ment met lodges en tipi's BIERVLIET Bianca Versprille, juf van groep 3 en 4 van basisschool De Komme, werkt deze zomer enkele weken in een weeshuis in Kenia. Ze wil de bewoners van dat tehuis verblijden met noodzakelijke en aangename presentjes. Ze heeft al zo'n twee honderd euro aan sponsorgeld bin nen en hoopt dat bedrag uit te brei den met de opbrengst van een fan cy fair. Het spelletjesfestijn wordt morgenavond vanaf 18.00 uur ge houden in en om de school aan de I.C. van der Lindestraat. ANTWERPEN Liefhebbers van grote kermissen kunnen tot en met 10 juli hun hart ophalen tijdens de Sinksenfoor op de Gedempte Zuiderdokken in Ant werpen. Er staan drie gloednieuwe attracties: de Rock 'n Roll (op hoge snelheid rondtollen op 24 meter hoogte), een attractie met een gi gantische doorzichtige luchtbel op het water én een met een zes me ter lange psychedelische tunnel. De Sinksenfoor is dagelijks open tot middernacht; vrijdag en zater dag sluit de kermis om 01.0 uur. Het noordelijke sluishoofd van de zeesluis en de binnenvaartsluis wordt met een meter verhoogd om springvloed te keren. foto Adri van de Wege fë^W). nEW THinKIRG. nEW HYUriDRI POSSIBILITIES. Vw* f en betaal de rest rentevrij over 2 jaar. www.hyundai.nl JAAR: DRIEDUBBELE GARANTIE '~r;; •••-- t Er over praten is één. Doen is twee. Laten we beginnen met twee. Betaal vandaag 50% van je nieuwe Hyundai i30. Vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende. De andere 50% volgt over twee jaar; rentevrij. De garantie loopt maar liefst vijf jaar door. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Genoeg gepraat. Waarom nog langer aarzelen. Maak jezelf blij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58