Snelle aanpak verkeer bij Kapellebrug Samenwerking met en 181 zeeland Promotiefilm wonen en werken in Kanaalzone keuken Gemeenten hopen op Europese subsidie almanak Bijnaam OPEN HUIS Bij NIEUW GEMEENTEHUIS Vele honderden bezoekers, onder wie veel kinderen, uit de he le gemeente Sluis kwamen gisteren het uitgebreide en gereno veerde gemeentehuis in Oostburg bekijken en bewonderen. Inzameling in www.z2.nl IJzendijke voor skatebaan donderdag 16 juni 2011 door Eugène Verstraeten hulst - De verkeersproblemen bij de grensovergang in Kapellebrug worden snel aangepakt. Het is het eerste project waarin het nieuwe grensoverschrijdende samenwer kingsverband EGTS Linieland van Waas en Hulst de tanden zet. Gisteren werd in Sint-Gillis-Waas de Europese Groepering voor Terri toriale Samenwerking (EGTS) offi cieel opgericht en stond Kapelle brug al meteen op de eerste verga deragenda van de Unieraad. In de EGTS werken de gemeenten Hulst, Beveren, Stekene en Sint-Gillis-Waas, de provincies Zeeland en Oost-Vlaanderen en het samenwerkingsverband Inter- waas samen. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst legde zijn medeleden van de Linieraad uit dat er zeker al tien jaar over de situatie bij Kapel lebrug wordt gesproken, zonder dat er spijkers met koppen zijn ge slagen. Zo kwam men er bijvoorbeeld eer gisteren tijdens een bijeenkomst in het Hulster stadhuis nog steeds niet uit wie nou precies de eige naar van het gewraakte verkeers licht is. „Dus er ligt nog een uitda ging", concludeerde Mulder. Het stoplicht bij de grensovergang zorgt met name op dagen dat veel Belgen Hulst bezoeken, voor lange files en opstoppingen. Hulst kocht een aantal jaren gele den al grond om de aanleg van een rotonde mogelijk te maken, maar daarover is niet iedereen even enthousiast. Mulder: „Ik hoop dat de hoge drempel die dat stoplicht nu opwerpt straks heel laag wordt, zodat iedereen onge merkt de grens over kan." Volgens voorzitter van de Linie- raad, burgemeester Remi Audenae- rt van Sint-Gillis-Waas, ligt er een pot met 250.000 euro aan Europe se subsidie op het project in Kapel lebrug te wachten. „Maar dan moet het project wel voor septem ber worden aangemeld." Vanwege die haast komt de Linie- raad in augustus alweer bijeen voor de volgende vergadering. Au- denaert: „En dan moeten we pro beren er voor te zorgen dat we Ka pellebrug hoog op de prioriteiten lijst krijgen, zodat het snel voor realisatie in aanmerking komt." Een ander probleem dat de Linie- raad wil aanpakken, is het onder wijs. Omdat veel Nederlandse kinderen uit de grensstreek naar Belgische scholen gaan, moeten die investe ren in gebouwen en personeel, ter wijl anderzijds de Nederlandse grensscholen ontvolkt worden. door Raymond de Frel terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone is uniek en dyna misch, echt waar. Met die woor den sluit Zeelandfilm.nl een pro motiefilm over de Kanaalzone af, die zij voor de provincie en ge- meente.Terneuzen maakte. De dertien minuten durende film ging gistermiddag in première in het Portaal van Vlaanderen in Ter- neuzen. Hoewel, première... De film was gisterochtend op website YouTube al zo'n 750 keer aange klikt. De film brengt de dynamiek van het havengebied in beeld. De beelden worden gebruikt om de Kanaalzone nationaal en interna tionaal op de kaart te zetten. „Daarom is er ook een Engelstalige versie beschikbaar", zei voorzitter Frank van Hulle van de Stuur groep Zeeuws-Vlaamse Kanaalzo ne. „Aan een Chinese versie wordt nog gewerkt", vulde hij er grap pend aan toe. De ontwikkeling van grote bedrijven en de bio-in- dustrietak in de regio wordt ruim schoots belicht. Ook vervoer over weg (Sluiskiltunnel, verbreding Tractaatweg) en water (verbreding zeesluis) komt aan bod. Tevens wordt de Kanaalzone gepromoot als de ultieme locatie waar rust en ruimte hand in hand gaan. Het gebruik van rare bijnamen blijft een geliefd onderwerp in dit hoekje. Deze kregen we van een lezer Het draait in dit geval allemaal om zijn ome Kees. Diens verhaal over een Surinamer, die op zijn werk al tijd bizonvlees at, was steeds op nieuw een bestseller. Door dat ver haal kreeg ome Kees de bijnaam Kees Bizonvlees. Die naam ging van door René Hoonhorst Bianca Bonte legde 28 jaar geleden de eerste steen van de uitbreiding van het Oostburgse gemeente huis. Ze was op 1 april 1970 de eer ste geweest, die werd ingeschreven in de na herindeling ontstane ge meente Oostburg. Gisteren ver richtte ze - samen met projectleid ster Elli Versprille - de opening van het uitgebreide en vernieuwde gemeentehuis van de huidige ge meente Sluis. De twee dames onthulden het schilderij Oogcontact van de Bressi- aanse kunstschilder Leendert Maas. Het kunstwerk is op voor spraak van burgemeester Jaap Sala, verdienstelijk amateurschilder, aan geschaft. De bijna scheidend eer ste burger, morgen gaat hij offici eel met pensioen, viel voor de sym boliek van 'intermenselijk contact en samenwerking'; twee begrip pen die in een gemeentehuis hard nodig zijn. Samenwerking tussen ambtenaren onderling, tussen ambtenaren en (dagelijks) bestuur en soms tussen ambtenaren en/of bestuurders en de inwoners van de gemeente. Gisteren ging het intermen selijk contact tussen be stuurders, ambtenaren én burgers gepaard met oogcontact. Alle inwoners waren uitgenodigd om het uitgebreide, vernieuwde en aangepaste gemeentehuis te be kijken. Veel volwassenen wilden" wel eens zien of er na jaren gekis sebis in de gemeenteraad een mooi, op efficiënt werken inge richt gemeentehuis staat. Kinde ren wilden graag weten hoe de ka mer van de burgemeester er uit ziet. En veel scholieren wilden pa en ma hun tekening (van gewens te voorzieningen) of ambtsketting (van bijvoorbeeld schelpen en kra len) die door het hele gebouw wa ren opgehangen, laten zien. Nog mooier vonden ze de voertuigen van brandweer en gemeentewer ken op het parkeerplein. Maar zelf meedoen aan een 'echte' blusoefe- ning of in het bakje van de hoog werker over het plein zweven, was voor veel jeugdigen het hoogte punt van de dag. Projectleidster El- li Versprille, die de verbouwings werkzaamheden de laatste jaren coördineerde, was gisteravond om acht uur dan ook uiterst tevreden. Geen wanklank gehoord, meld de ze, trots en opgelucht tege lijk. De meeste bezoekers waren vol lof over de aanpassingen in 'hun' gemeentehuis. Een enkele ambtenaar en een verdwaald raads lid monkelde nog iets over de niet optimaal werkende luchtklimaat- beheersing. Maar ook dat komt al lemaal goed, verzekerde wethou der Conny Almekinders. Eén van zijn voorgangers, partijgenoot Jo- han Provoost, bewonderde de voormalige raadzaal, die tijdens de verbouwing van het belfort weer een jaar dienst gaat doen. „Mooier dan ooit, nog prima geschikt." IRIS VAN DE GUCHTE De mooiste plek in het vernieuwde gemeentehuis is voor Iris (8) het 'bu reau van papa', die op de afdeling Handhaving werkt. Maar ook het atrium, 'de kantine', en de werkka mers van papa's collega's zijn na tuurlijk prachtig. Het hoogtepunt moest nog komen: met de hoogwer ker van de brandweer de lucht in. BIANCA BONTE Bianca Bonte (41) heeft haar hele le ven dichtbij het gemeentehuis van Oostburg - nu van de gemeente Sluis - gewoond. „Ik voel me daar om ook best vereerd dat ik voor de tweede keer ben uitgenodigd voor een officiële verbouwingsplechtig heid. Vorige keer een steen leggen, nu een schilderij onthullen." HANS SCHOUTEN Hans Schouten toog met zijn vrouw naar het open huis öm te kijken hoe 'enkele bekenden er nu bij zitten' in het gemeentehuis. Hij was eerst een beetje bang dat het armlastige Sluis te groots had uitgepakt, maar con stateert bij het doorwandelen van het gebouw dat de raad 'goed met de budgetten is omgegaan'. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, zo. en zo. om 18.00 uur Tip? redactie@pzc.nl generatie op generatie: ook de aller kleinsten kwamen maar wat graag bij ome Kees Bizonvlees. „Op een dag", schrijft onze inzender, „vond ik het tijd om mijn dochtertje van vier de waarheid te vertellen. Ome Kees heet niet Bizonvlees, maar Traas." Dochterlief keek hem verbou wereerd aan: „Ha ha, Traasdat is pas een gekke naam!" ijzendijke - Jongeren en vertegen woordigers van de dorpsraad in IJ zendijke trekken zaterdag met een kar door het dorp om bij plaatselij ke ondernemers toezeggingen voor sponsorgelden op te halen voor een skatebaan in het dorp. Onlangs is bij alle ondernemers, zo'n vijftig, een brief bezorgd. Daarin konden ze zelf aangeven voor welk bedrag ze de skatebaan willen sponsoren. Na afloop van de rondgang, wordt geteld welk be drag is opgehaald. De dorpsraad hoopt minimaal drieduizend euro aan toezeggin gen op te halen. De skatebaan komt achter de brandweerkazer ne, hopelijk nog dit jaar. OOK VOOR VERV&NGINGSAPPARATUUR ■BH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56