binnenland 15 Kvnr:) Militairen gaan schepen bewaken tegen piraten (Lm Advies: sluit alle coffeeshops Maastricht ÈS 31 Kaper Pompeï voor rechtbank Plantage-eigenaren moeten bijstand terugstorten Oostelijke Middellandse Zee 875,- Ontdek Zuid-Europese kusten 599,- Noorse fjorden en Noordkaap él..^1 KRAS.NL donderdag 16 juni 2011 'Als de overheid de inzet van particuliere beveiligingsteams niet toestaat, is het goed mogelijk dat die schepen onder andere vlag gaan varen' Fred van Zeijl, woordvoerder redersvereniging KVNR archieffoto Robin Utrecht/ANP de kans groot dat schepen onder onze vlag doelwit zullen worden", zegt Van Zeijl. „We hebben het ge voel dat we elke keer door het oog van de naald kruipen." De Tweede Kamer debatteert vol gende week donderdag over de brief van minister Hans Hillen van Defensie, die vooralsnog mondjes maat de inzet van militairen aan boord van koopvaardijschepen wil toestaan. DEN HAAG - Militaire beveiligings teams worden ingezet om Neder landse schepen in de wateren rond Somalië tegen piraten te be schermen. Minister Hans Hillen (Defensie) komt daarmee in een brief aan de Tweede Kamer tege moet aan de wens van de rede rijen om zich beter te kunnen wa penen tegen overvallen door pira ten. De inzet van de beveiligingsteams is wel afhankelijk van de beschik baarheid van voldoende militai ren, de kwetsbaarheid van de la ding en tijdige aanvraag van bij stand. Er kunnen maximaal twee schepen per keer worden be schermd. De personeelskosten en de kosten voor materieel en uitrus ting komen voor rekening van De fensie, de reders gaan een vast be drag betalen voor salaristoeslagen en voor verblijfs- en transportkos ten. Zij moeten ook adequate me dische verzorging regelen. Hillen is nog niet zover dat hij ook particuliere beveiligingsteams op Nederlandse schepen wil toestaan. Over dit controversiële punt laat hij zich nader adviseren door een commissie onder voorzitterschap van oud-procureur-generaal Joan de Wijkerslooth. Die gaat in augus tus aan de slag. De Koninklijke Vereniging van Ne derlandse Reders, die 300 rede- BRUSSEL - Voor een rechtbank in Brussel is gisteren het proces be gonnen tegen een Somaliër die be schuldigd wordt van deelname aan de kaping van het Belgische schip Pompeï. Deze steenstorter, die voer onder de Nederlandse kapitein Hendrik Toxopeus, werd in april DEVENTER - Een echtpaar uit De venter moet de gemeente 209.000 euro aan onterecht uitbetaalde bij standsuitkering terugbetalen. Het stel heeft het bezit van grond en onroerend goed in Turkije verzwe gen en kreeg daardoor sinds 1985 ten onrechte een bijstandsuitke ring. Uit onderzoek is gebleken dat de man en de vrouw in Turkije bouwgrond, een winkelruimte an nex werkplaats, een woning en een appartementencomplex, land bouwgrond en een elftal hazel nootplantages bezitten. Deze ei gendommen zijn getaxeerd op rijen en 900 schepen vertegen woordigt, zegt nog niet tevreden te zijn over de maatregelen. „Dat we militairen aan boord kunnen krijgen, is een stapje in de goede richting", zegt woordvoerder Fred van Zeijl. „Maar het is wat ons be treft niet genoeg. Wij blijven inzet ten op het aan boord kunnen ne men van gecertificeerde particulie re beveiligingsbedrijven." Enkele rederijen, waaronder Dockwise in IJmuiden, hebben ge dreigd hun schepen naar het bui tenland om te vlaggen om de in zet van eigen beveiligingsteams mogelijk te maken. Het CDA wil de garantie dat met antipiraterijmissies voor de kust van Somalië altijd een helikopter meegaat met marineschepen. Dat heeft Tweede Kamerlid Raymond Knops van de regeringspartij giste ren gevraagd in het debat met mi nister Hillen. Hillen had al aange geven dat het bevoorradingsschip Hr. Ms. Zuiderkruis met boordheli- kopter zal meedoen van septem ber tot en met november dit jaar aan de EU-operatie Atalanta. Ook een aantal andere marineschepen die later meehelpen in de bestrij ding van piraten worden uitgerust met een helikopter, zo is het plan. Knops noemde na een bericht in De Telegraaf 'de intentie niet vol doende' en wil garanties. Venetië, Bari, Katakolon, Izmir, Istanbul, Dubrovnik, Venetië MSC Magrtifica***** Vertrek: elke zaterdag van 25 juni t/m 24 september Duur: 8 dagen Inclusief retourvlucht met transavia.com en transfers Va AMSTERDAM - AMSTERDAM Amsterdam, La Rochelle, Bilbao, La Corurïa, Cherbourg, Southampton, Amsterdam MSC - Opera"** Vertrek: 15, 23, 31 juli, 8, 16, 24 aug, 1 of 9 september Duur: 9 dagen va Boek een buiten- of balkonhut en ontvang een drankenpakket van 240,- per hut! Rotterdam, Oslo, Christiansand, Bergen, Tromso, Honningsvag, Hammerfest, Alesund, Flam, Stavanger, Dover, Rotterdam (vanuit Dover wordt u per touringcar teruggebracht naar Breda, Rotterdam of Amsterdam) Holland America Line - ms Ryndam" Vertrek: alleen 10 juli Duur: 15 dagen Binnenhutten van €27997: Buitenhutten van €24997" Suites met balkon van €.52497^ Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf,.per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax. 2009 gekaapt door Somalische pira ten. De bemanning werd pas twee maanden later vrijgelaten na beta ling van een losgeld van naar ver luidt bijna 2 miljoen euro. De Somaliër ontkent elke betrok kenheid bij de kaping. De uit spraak volgt over twee weken. ruim een ton lokale waarde. De ge meente Deventer heeft beslag la ten leggen op deze (on)roerende goederen. Omdat de zaak deels is verjaard, moet het stel alleen de onterecht verkregen bijstand vanaf 1997 te rugstorten. MAASTRICHT - Maastricht moet overwegen om alle coffeeshops te sluiten. Dat is de voornaamste aan beveling van de Universiteit van Tilburg aan de gemeente vanwege de constatering dat drugsoverlast in de stad vooral komt door de ge doogde verkoop van softdrugs. De universiteit presenteerde de re sultaten van haar onderzoek giste ren tijdens een vergadering van de raadscommissie algemene zaken. Als sluiting van de coffeeshops niet kan, zou invoering van de wietpas soelaas kunnen bieden, al dus de onderzoekers. De veertien Maastrichtse coffee shops ontvangen dagelijks ruim 10.500 bezoekers, becijferde het In stituut voor Veiligheid en Crisis management. Jaarlijks zijn dat 4,6 miljoen bezoekers. Meer dan de helft van de bezoekers komt uit het buitenland (vooral België) en 41 procent uit Nederland. Behalve de grote toestroom van drugstoeristen noemen de onder zoekers het soms zeer gewelddadi ge (verkeers)gedrag van honder den drugsrunners als oorzaak van de drugsoverlast. De raadscommis sie debatteert op 22 juni over de uitkomsten van de onderzoeken. De gemeenteraad beslist na de zo mer over de toekomst van de cof feeshops, als ook de Raad van Sta te uitspraak heeft gedaan over de mogelijkheid van een wietpas. v, Vele gegarandeerde vertrekdata! Vertrek: van 25 juli t/m 25 oktober met o.a. Bangkok, de River Kwaï, Yao-bergstammen, de Gouden Driehoek, Chiang Mai en Cha-Am ind. div. maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25986 waarom zou je meer betalen Vertrek: van 27 augustus t/m 29 oktober met o.a. Bangkok, Kanchanaburi, Cha-Am, Koh Phangan, Koh Samui en Khao Sok National Park incl. ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36190 100% vertrekgarantie! Vertrek: van 18 augustus t/m 6 oktober met o.a. Bangkok, Ayutthaya, Sukothai, Chiang Mai, Gouden Driehoek en Koh Samui incl. div. maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36275 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 is.rn, of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van "Lr Arke of Is-rBIzefl Prijzen zijn per persoon tenzij anaers vermeid. Pjijitjt zijn exclusief reseiver.r.itskusten en Caiamiieuenlonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51