503 'Desnoods onder een andere TO©S löj 41 binnenland Politie vindt 1500 kilo hennep in bestelbus Mannen gaan vaak te laat naar de dokter Moszkowicz te duur voor Keith Bakker Familie Flores wil levenslang voor Joran PIRATERIJ Militairen gaan Nederlandse schepen beschermen tegen Somalische piraten. Voor reders is dat niet genoeg: zij wil len particuliere bewakingsteams kunnen inschakelen. Eerste militairen in Kunduz [XI Onderhoudswerkzaamheden Tunnelweg I/A. donderdag 16 juni 2011 HETEREN De politie heeft dinsdag op de A50 ter hoogte van Heteren een 39-jari- ge Duitser aangehouden. De man vervoerde in zijn bestel bus ruim 1500 kilo samengeperste hennep met een straatwaarde van ruim 4,5 miljoen euro, zo maakte de politie gisteren bekend. De be stelauto en de hennep zijn in be slag genomen. De man is in verze kering gesteld. AMSTERDAM Mannen lopen veel te lang door met bijvoorbeeld problemen met plassen of erectiestoomissen, waar door ze extra risico lopen op ernsti ge ziekten. Een aantal medisch spe cialisten lanceert daarom vandaag de nieuwe site Dutch Men's Health Forum. De specialisten willen de drempel verlagen voor mannen om aan te' kloppen voor medisch advies. AMSTERDAM Advocaat Bram Moszkowicz treedt niet langer op voor Keith Bakker. De verslavingsdeskundige die wordt verdacht van seksueel mis bruik kan niet langer zijn finan ciële verplichtingen nakomen. Hij zou zich aan diverse vrouwelijke cliënten hebben vergrepen. Mosz kowicz heeft hem gezegd dat hij moest omzien naar een andere raadsman. LIMA Joran van der Sloot moet levens lang krijgen voor de moord op Stephany Flores. Dat verzoek gaat de familie van de vrouw bij het Openbaar Ministerie (OM) in Peru neerleggen. Volgens de familie van Flores is er sprake van roof gevolgd door moord en niet, zoals de ver dediging heeft gesteld, doodslag als gevolg van een heftige emotie. zeevarenden worden op dit mo ment gegijzeld en wachten op beta ling van losgeld Al 139 keer poogden Somali sche piraten dit jaar zeesche pen te enteren. Nederlandse reders denken met zes bevei ligers aan boord de risico's op een kaping te kunnen be perken. door Gerard den Elt Er is dit jaar nog geen Ne derlands schip en geen zee varende in handen geval len van Somalische pira ten, maar volgens de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Re ders is dat meer geluk dan wijs heid. Nu vele andere Europese lan den maatregelen nemen om hun vloot te beschermen, dreigt Neder land als maritieme natie de boot te missen, vreest de redersvereni ging. „Het is een reëel gevaar dat reders zullen omvlaggen", zegt Fred van Zeijl, woordvoerder van redersvereniging KVNR, namens de 300 reders met samen zo'n 900 schepen onder Nederlandse vlag. „Een rederij als Dockwise is zeer bezorgd om de veiligheid van haar mensen. Als de overheid de inzet van particuliere beveiligingsteams niet toestaat, is het goed mogelijk dat die schepen onder andere vlag gaan varen." Mocht dat gebeuren, dan zou dat voor Nederland een verlies van be lastinginkomsten en werkgelegen heid betekenen. Steeds meer Europese landen ne men zelfstandig maatregelen om hun schepen te wapenen tegen pi raten. Cyprus, Spanje, Portugal en Denemarken (met Maersk als grootste reder ter wereld) staan mondjesmaat toe dat schepen on- DEN HAAG - In de Afghaanse pro vincie Kunduz zijn gisteren de eer ste Nederlandse militairen aange komen die aan de politietrainings- PAUL KUSTERS TPtENU: WOONBUURT VAKER ROSSE BUURT ZO MOE VAN EEN OMMETJE- JE WORBT OUö HENK.. Een speciaal team dat piraten op zee overmeestert geeft een demonstratie op de Indische oceaan. der hun vlag particuliere bewa kingsteams aan boord nemen. Dat wordt van geval tot geval bekeken. Met zes getrainde ex-militairen als schepeling, werkend in dienst van gecertificeerde bewakingsfirma's, menen de reders in die landen de Somalische piraten voldoende af te schrikken. Het gaat in de regel om bona fide beveiligingsbedrij ven, die werken volgens een strik te code. Werken met particuliere beveili gingsbedrijven is omstreden, om dat zij geen formele bevoegdheid hebben om geweld te gebruiken. Daarvoor zou de wapenwet aange past moeten worden. Van Zeijl: „Wij willen onder geen beding dat een Nederlandse kapi tein als crimineel voor de rechter komt te staan." Haast is echter ge boden. „Allerlei landen nemen te recht maatregelen omdat het zo niet langer gaat", zegt Van Zeijl. Hij somt op: in de Indische Oceaan onder de kust van Somalië werden dit jaar al 139 kapingpogin gen gedaan, en in 23 gevallen had den de kapers succes. Zij hebben nu 23 schepen in hun macht en -houden 503 zeevarenden in gijze ling, in afwachting van de betaling van losgeld. „Als andere landen wel maatrege len nemen en Nederland niet, is missie meedoen. De ongeveer hon derd landmachtmilitairen en mare chaussees zullen vanwege de hoge temperaturen eerst acclimatiseren. Omleidingsroute via N252 Op zaterdag 18 juni 2011 worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan de Westerscheldetunnelweg in Zeeuws-Vlaanderen. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert Dowweg tot de rotonde in de N61. Vanwege de aard van de werkzaamheden (reinigen, vegen, kleine reparaties, inspecties, maaien e.d.) is het noodzakelijk dat dit deel van de weg in beide richtingen volledig wordt afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de N252. Let hiervoor op de gele borden langs de weg. De onderhoudswerkzaamheden starten om 06.00 uur en duren tot ongeveer 16.00 uur. Let op: de Westerscheldetunnel zelf wordt niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. WESTER S UNN CHELDE rvieev tragelijk! Wilt u meer informatie? Bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900-2358866 0,05/min.) - vanuit België: 0031-113-232844 of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4