zeeland 3 venijn wel vaker in de staart' Delta krijgt fiat om Solland Solar op te doeken Malle Jantje in Veere commentaar Bleker bedankt Welk restaurant serveert de beste mossels? Paul P I M Vismarkt in Veere donderdag 16 juni 2011 'Knap bedacht. Het kabinet creëert een probleem en laat de oplossing aan Zeeland' Annebeth Evertz, fractievoorzitter PvdA in de Staten Johan Robesin (Partij voor Zee land) voelt zich 'belazerd'. „Ik heb tijdens mijn gesprek met Mark Rutte en Geert Wilders in het To rentje het gevoel gekregen dat er heel serieus zou worden gekeken naar mogelijkheden om ontpolde- ring te verhoeden. Maar nu komt dit gedrocht uit de bus." Robesin vindt het immoreel dat Bleker Zee land de keus laat tussen de ontpol- dering van de Hedwige en de WCT. „Het is op het eerste gezicht een typische CDA-oplossing. Ble ker wast de handen in onschuld en zegt: ik heb er alles aan gedaan. Maar wat mij betreft gaan de WD en de PW ook niet vrijuit. Ik ben toch wel wat vertrouwen in de lan delijke politiek kwijtgéraakt." De Christenunie is al lang tegen de aanleg van de WCT én tegen de ontpol- dering van de Hedwige. Wat dat betreft zou fractievoorzitter Arjan Beekman tevreden kunnen zijn. „Maar ik moet nog zien wat er uit eindelijk van komt. Bij Henk Ble ker zit het venijn wel vaker in de staart." Hij vindt het 'goedkoop' dat de staatssecretaris de keus voor het al dan niet onder water zetten van de Hedwigepolder bij Zeeland neerlegt. Beekman wijst ook nog op enkele principiële punten. „Als in Rammekenshoek bij het Sloege- bied doen? En trouwens, als het om opofferen van landbouwgrond gaat, is er dan verschil wanneer je dat voor de aanleg van een contai- nerterminal doet of voor verbete ring van de natuur?" Voor Peter van Dijk (PW) is en blijft ontpoldering van de Hedwi ge onbespreekbaar. Hij vermoedt dat Vlaanderen heeft gesouffleerd bij het uitwerken van het alterna tief waarbij het natuurcompensa- tiegebied voor de WCT wordt be-' nut. Van Dijk: „Het zou de haven van Antwerpen natuurlijk heel goed uitkomen als de aanleg van de WCT definitief niet door zou gaan." Magda de Feijter van het comité MIDDELBURG - De aandeelhouders van Delta hebben de directie van het energiebedrijf gemachtigd alle stappen te zetten die nodig zijn om Solland Solar van de hand te doen. Als uiterste kan dat de slui ting van de zonnecellenproducent in Heerlen betekenen. Na afloop van de aandeelhouders vergadering, waarin de provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeen ten zijn vertegenwoordigd, hield Delta een - eveneens besloten - in formatiebijeenkomst over de deel name van het Duitse RWE aan kerncentrale-exploitant EPZ. De af spraken daarover lijken niet op ver zet te stuiten bij Staten en raden. Red onze Polders is zich ervan be wust dat de ontpolderingskwestie ingewikkelder wordt als in plaats van de Hedwigepolder het voor WCT-natuurcompensatie bestem de gebied bij Fort Rammekens wordt gekozen. „Uitgangspunt is en blijft voor ons: geen goede land bouwgrond onder water zetten. Dat geldt in principe voor beide zij den van de Westerschelde. Mis schien moeten we eerst maar eens afwachten waar Bleker mee voor de dag komt." Havenbedrijf Zeeland Seaports is vierkant tegen het gebruik van de natuurcompensatiegronden voor de WCT als alternatief voor de ont poldering van de Hedwigepolder. „Inzet van dit gebied als alternatief voor de Hedwigepolder betekent k dat de aanleg van de WCT zeer on- jzeker wordt", laat het havenbedrijf in een verklaring weten. Daarbij wordt erop gewezen dat het dage lijks provinciebestuur in het twee maanden geleden gesloten colle- takkoord onomwonden heeft ge kozen voor de ontwikkeling van containerfaciliteiten in de Zeeuw se haven met de WCT als speerpunt. is een magazijn-winkel vol cadeaus. Malle Jantje zoekt 2 of 3 schoolverlaters (m/v) om per direct 4 of 5 dagen per week te werken. Tot 11 juli a.s. en daarna eventueel 3 avonden per week (18.00 - 22.00 uur). Tel.: 0118-506 170 De Zeeuwse politiek trapt niet in de val van Henk Bleker. Zeeland laat zich geen afweging op dringen van de Westerschelde Container Terminal tegen de Hedwigepolder. Eensgezind schopt een meerderheid van de Zeeuwse partijen de bal terug in de voeten van de staatssecre taris. Natuurlijk veroordeelt het CDA zijn eigen bewindsman niet, maar ook de christendemo craten willen niet kiezen uit 'twee kwaden'. De Christenunie verwijt Bleker terecht dat hij een weinig prin cipiële houding kiest: als je té gen het onder water zetten van de Hedwigepolder bent, dan wil je toch niet wél ontpolde- ren bij Vlissingen? De begrijpelijke weigering om te kiezen, heeft mogelijk grote gevolgen. Bleker kan nu waar schijnlijk weinig anders dan de Hedwige alsnog ontpolderen. Dat moet dan maar. Dit tot op de draad uitgeplozen besluit zal toch eens moeten worden uitgevoerd. In welk restaurant in Zeeland hebt u het lekkerst mossels ge geten? Laat het ons weten. En vertel ook waarom u het mossel- maal zo lekker vond. Door de berei dingswijze, de aankleding, de bedie ning- Woensdag 29 juni verschijnt er bij de krant een speciale bijlage over mossels en mosselteelt. Een aantal inzendingen wordt in die bijlage gepubliceerd. De redactie kiest uit de inzenders een winnaar, die een dinerbon van 50 euro in ontvangst mag nemen. Mail uw inzending vóór 22 juni naar: yerslaggeving@pzc.nl UITVERKOOP KOOPZONDAG 19 juni 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 OUDENBOSCH Tel: 0165 330620 www.paulpim.nl OPENINGSTIJDEN, di.-do. 9.30- 18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 - 17.00 uur A.s. zaterdag bij de stadshaven van 10.00 - 16.00 uur. Trefwoorden: klein en gezellig!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49