Oosterschelde in teken van Deltaweek zeeland 121 Geen eigen school voor Mortiere in Middelburg Veel live-muziek Verkeerstelling brug Middelburg kost 25.000 euro WWW. H ARVE S T F AI R. N L donderdag 16 juni 2011 200 boten worden verwacht tijdens de 41ste editie van de Deltaweek. Veel live-muziek dit jaar tijdens de Deltaweek. De coverbands Harries Herrie en Tof spelen in Zierikzee. Zanger/pianist Peter Heyt treedt op in Sint Annaland en de Zeeuwse coverband Bad Hairday (foto links) bouwt een feestje in Colijnsplaat. 'Delta wil ook bevolking rond andere havens bij de Deltaweek betrekken' Edwin Lodder, coördinator Deltaweek Deltaweek 2011 6 juli, 11 u. start Wemeldinge 16 u. braderie Wemeldinge 19 u. avondwedstrijd Wemeldinge 7 juli, 11 u. start W'dïnge-De Val 8 juli, 8 u. start Veronicarace (zee) vanaf 9.30 u. afvaarten toeschou wersboot Colijnsplaat 9 juli 18 u. feest Bad Hairday, 10 juli 10 u. slotraces Colijnsplaat 1 juli in Zierikzee. Jeugdclinic met Canadezen in 2009. Dit jaar mogen de kinderen tijdens de Deltaweek in Zierikzee, Yerseke, Wemeldinge en Colijnsplaat spelevaren met de snelle Bics-zeilboten. foto Dirk-Jan Cjeltema podium. De laatste jaren is de na druk te veel op startlocatie Zierik zee komen te liggen. Daar zijn de grote feesten, daar is het deelne mersveld nog compleet. „Delta wil ook bevolking en passanten in de andere Oosterscheldehavens bij de Deltaweek betrekken", legt Edwin Lodder, coördinator van de Deltaweek uit. Delta heeft een sponsorcontract van drie jaar met het zeilevenement. Dat loopt dit jaar af Of Delta het contract ver lengt staat nog niet vast. Lodder: „Meteen na het evenement wordt bekeken of de spreiding voor Del ta voldoende zichtbaarheid heeft opgeleverd." Hoewel de voorinschrijvingen te genvallen, rekent Lodder op deel name van zo'n tweehonderd bo ten: het gemiddelde van de afgelo pen jaren. Daaronder vallen geme ten en ongemeten jachten, een heidsklassen als Spirit 31.7 (Neder lands Kampioenschap), platbo dems en klassieke jachten. Vanwe ge de spreiding zijn er avondwed strijden in Sint Annaland en We meldinge, braderieën in Yerseke, Wemeldinge en Colijnsplaat en zeilclinics (in open Bic's) voor de jeugd in Zierikzee, Yerseke, We meldinge en Colijnsplaat. In Zierik zee staan de coverbands Harries Herrie en Tof op het podium, In Colijnsplaat speelt Bad Hairday en in Sint Annaland zorgt Peter Heyt voor de levende muziek. ss38mmm>. middelburg - Het tellen van het verkeer op en rond de Middelburg se Stationsbrug en een daarbij ho rend onderzoek kost 25.000 euro. De tellingen zijn nodig omdat de gemeenteraad wil weten of het no dig is de brug af te sluiten voor au to's. Aanvankelijk was het de be doeling dat meteen na de openstel ling van de tunnel van de nieuwe N57 de Stationsbrug alleen nog door fietsers, voetgangers, bussen en taxi's gebruikt zou mogen wor den. Op initiatief van de WD be sloot een raadsmeerderheid in maart om eerst te tellen om te zien of afsluiten qua verkeersveilig heid wenselijk is. Het niet afslui ten van de Stationsbrug voor au to's leidde tot verbaasde en ook bo ze reacties vanuit verschillende hoeken. Het voorstel voor het on derzoek komt op 4 juli aan de or de in de gemeenteraad. middelburg - De basisschool in Nieuw- en Sint Joosland wordt niet opgeofferd om een school in de Middelburgse nieuwbouwwijk Mortiere mogelijk te maken. Dat schrijven B en W in antwoord op vragen van de Lokale Partij Middelburg (LPM). Volgens de LPM is een basisschool het hart van de wijk. De LPM vraagt zich af of er dan ook geen basisschool in de Mortiere moet komen, even tueel in samenwerking met de Lonneboot, de basisschool in Nieuw- en Sint Joosland. In nieuw bouwwijk Mortiere klinkt regelma tig de vraag om een eigen basis school. Burgemeester en wethouders stel len dat 'het op korte of langere ter mijn vestigen van een brede school in de Mortiere geen optie is.' De Lonneboot is officieel een nevenvestiging van De Vossen- burch, de openbare basisschool in de wijk Dauwendaele. Dit kan wet telijk alleen als binnen een straal van 2000 meter hemelsbreed van de Lonneboot geen andere school is. Staat die er wel, dan moet de ne venvestiging in de hoofdvestiging worden opgenomen. Omdat vrijwel de hele wijk Mortie re binnen die straal van 2000 me ter ligt, betekent de bouw van een brede school in de Mortiere het einde van de basisschool in Nieuw- en Sint loosland. „Wij ach ten dat laatste ongewenst", aldus het Middelburgse college. De drie basisscholen in Dauwen daele blijven met de Lonneboot de dichtstbijzijnde scholen voor de kinderen uit de Mortiere. Deze openbare, rooms-katholieke en christelijke scholen werken samen als Brede School Dauwendae- le-Mortiere. HSDeStem Beleef'tin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41