SD-Pas krijgt digitale versie Havens NU 20 zeeland IN 2013 €l?dl 50 TOERISME Ontwikkelen kost 400.000 euro Emergis viert het vijftienjarig bestaan Concours voor amateurorganisten Agrariërs regelen grondwaterpeil zelf Celstraf geëist tegen overvaller uit Axel ZEILEVENEMENT Van 1 t/m 10 juli wordt de Delta- week gehouden. Programma Maximaal TV heet voortaan CTVZeeland el uk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken €1 DE HELFT EN DE HELFT Rij de nieuwe Hyundai Ï30 voor Verwacht meer. 2 Jaar 0% rente. donderdag 16 juni 2011 door Ali Pankow ZIERIKZEE - De proef met een digi tale versie vain de Schouwen-Dui- veland-Pas is zo goed verlopen dat het gemeentebestuur deze digitali sering verder wil ontwikkelen. Daar is 400.000 euro voor nodig. Dat geld kan geput worden uit de zogenoemde afkoopsom die de ge meente van het Havenbedrijf Rot terdam ontving toen werd afge zien van juridische procedures te gen aanleg van de Tweede Maas vlakte. Het college van B W stelt de gemeenteraad voor in te stemmen met digitalisering van de SD-Pas, eerst voor toeristisch ge bruik en aansluitend ook voor de inwoners van Schouwen-Duive- land. Volgens wethouder Ad Verse- put heeft de pas veel voordelen. In woners kunnen daarmee onder meer eenvoudiger gebruik maken van voorzieningen op het gebied van sport, ontspanning, cultuur en mobiliteit. Ook het innen van de toeristenbelasting kan straks eenvoudiger. „Vanuit de rest van Zeeland bestaat veel belangstelling voor het gebruik van deze pas. Voordat we het model over de he le provincie uitrollen, willen we natuurlijk wel dat het systeem hier goed op poten is gezet", zegt de wethouder. Het komend jaar wordt het concept voor toeristisch gebruik uitgewerkt. Inwoners zul len nog tot begin 2014 geduld moe ten hebben voor een digi SD-Pas. KLOETINGE Emergis, het centrum voor geeste lijke gezondheidszorg in Zeeland, bestaat in 2011 vijftien jaar. Daarom houdt de organisatie ko mende zaterdag in het pand aan de Oostmolenweg in Kloetinge een feestje voor medewerkers, familie, vrienden en andere belangstellen den. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn er optredens, steltlopers, waarzegster, springkussen, klompenrace en nog veel meer. GOES Het Hoornbeeck College in Goes houdt morgenavond van 19.00 tot 21.00 uur een concours voor ama teurorganisten. In de aula staat een Johannus orgel, waarop wordt ge speeld. Het concours, dat openstaat voor maximaal negen deelnemers, is voor publiek toegankelijk. En tree 5 euro, kinderen t/m 15 jaar 2,50 euro en gezinnen 12,50 euro. Deelnemers betalen 15 euro. PAAL Een groot aantal agrariërs kan bin nenkort zelf de grondwaterstand regelen. Het waterschap plaatst van af 20 juni 42 nieuwe stuwen. Door het goed bedienen daarvan kun nen de agrariërs de waterstand in de sloten en daardoor de groei van de gewassen beïnvloeden. Het wa terschap plaatst de stuwen gratis. In ruil daarvoor moeten de boeren drie jaar lang het waterpeil registre ren en melden. MIDDELBURG Tegen een 19-jarige Axelaar is giste ren bij de rechtbank in Middelburg veertien maanden cel geëist voor een overval op een plaatsgenoot. Samen met wat maten rammelde hij een 19-jarige plaatsgenoot af in Terneuzen. Er werd een pistool te gen het hoofd van het slachtoffer gedrukt en het trio eiste geld. Vol gens de Axelaar was hij slechts ge tuige geweest. Uitspraak 29 juni. door Ton van den Nouweland Wemeldinge, Sint Annaland en Yerseke zijn dit jaar meer be trokken bij de Deltaweek - het jaarlijkse zeilfes- tijn - dan voorheen. De organisatie komt daarmee tege moet aan het verzoek van hoofds ponsor Delta. Zierikzee blijft de drukste locatie en in Colijnsplaat staat dit jaar ook een band op het 1 juli, 17 u. aankomst Zierikzee 20 u. feest, o.a Harries Herrie 2 juli, 20 u. feest met band Tof 3 juli, 10 u. start races Zierikzee 4 juli, Sint Annaland 11 u. start 20.30 u. feest met Peter Heyt 5 juli, 16 u. braderie Sint Annaland 6 juli, 11 u. start Yerseke 16 u. braderie Yerseke Coverband Harries Herrie staat vrijdag Na 2 iaat kunt u gebruik maken van het doorlopend krediet met een elfectiel rentepercentage van 5,9% (op basis van de huidige ranlosiaiid). Voor de voorwaarden verwijzen wij u naar de brochure Genoemde prijzen ;i|n incl. BTW en BPM en e»d losten rijklaar maken, laktoesiag en vetwi|denngsbijdrage Afgebeelde modellen kunnen alwijkcn van de standaarduitvoering. Dit aanbod betrelt een uitgestelde betaling en doorlopend krediet van Hyundai Financial Services Hyundai Financial Services bemiddelt in finandenng van Alpha Credit Nederland (Vetgunningnmmer 12012518) Toestmg en registratie bi; het BKR te Genoemde pripen zijn incl BTW en BPM en excl kosten rijklaar maken, laktoesiag en verwijdeungsbi|drage Afgebeelde modellen kunnen alwi|ken van standaarduitvoering. Afgebeelde Hyundai 130 CW heeft een meerpri|s. Energiolabel en wegenbelastingvrijsielling is alhankeli|k van de verkrijgbare uitvoering Actie is alleen geldig op de Hyundai i10. Hyundai i20, Hyundai i30 en Hyundai Ï30 CW en goldl op de consumentenprijs excl. oplies. accessoires en overige kosleri. Betaling 2e helft uiterlijk 2 jaar na registratiedatum. Geldt niet op actiemodellen Voor de voorwaarden verwijzen wij naar de brochure. Druk- en zetfouten voorbehouden Actie geldig met datum koopovereenkomst vanaf 15 april 2Ö11 met een uiterste registratiedatum van 30 juni 2011. Vraag uw dealer naar de voorwaarden Gecombineerd brandstofverbruik: 4,4 - 6,9 (1/100 km) 22,7 -14,5 (km/l); C02 - emissie: 115 -162 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LANDEGENT B.V., DE R0TERIJ 22, TEL. 0111 - 658042. VLISSINGEN - Maximaal TV zendt voortaan uit onder de naam CT VZeeland. De nieuwe naam is een afkorting van Commerciële TV Zeeland. De naam is niet de enige verande ring. Sinds gisteren heeft de zen der ook een nieuwe website: www.ctvzeeland.nl. Bovendien heeft CTVZeeland een nieuw onderkomen. Sinds kort werkt de zender samen met Cine- city in Vlissingen. Daar houdt CT VZeeland nu ook kantoor. Cineci- ty was gisteren ook de plek waar de nieuwe naam en huisstijl wer den gepresenteerd. Verder wordt de programmering aangepast. CT VZeeland gaat meer aandacht be steden aan cultuur. Er worden voortaan ook films uitgezonden. Elke donderdagavond zijn muziek- documentaires te zien. De nieuws uitzendingen blijven bestaan. nEW J THinKinG, nEW HYUflDRI POSSIBILITIES. www.hyundai.nl mal JAAR ■«fe DRIEDUBBELE GARANTIE <T 1 "T- v/.-. - £mm f en betaal de rest rentevrij over 2 jaar Er over praten is één. Doen is twee. Laten we beginnen met twee. Betaal vandaag 50% van je nieuwe Hyundai; i30. Vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende. De andere 50% volgt over twee jaar; rentevrij. De garantie loopt maar liefst vijf jaar door. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Genoeg gepraat. Waarom nog aarzelen. Maak jezelf blij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40