Saskia Maaskant legt in 181 zeeland Gemeente haalt extra geld uit spaarpotten MaatGarant Zeelust in finale beste terras van Nederland Gangmakers houden groot indianenfeest Nieuwe site Radio Schouwen-Duiveland Waterskieën op plas bij de woonboulevard Stalconcerten in boerderijgalerie Bellas Artes Vlissingse schutters op Veerse wallen FANTASYVERHAAL De Verteller van Beorga succesvol debuut DIVERSE LOUNGE-SETS EN HÉÉL VEEL TEAK! ALIJ» donderdag 16 juni 2011 door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Gemeente Schou- wen-Duiveland heeft de stofkam door haar vele reserves en voorzie ningen gehaald. Dit opschonen re sulteert in een toevoeging van ruim 4 miljoen euro aan de alge mene reserve. Die komt daarmee op een totaal van dik 20 miljoen euro. „Dat is niet weinig. We staan er niet zo slecht voor", zegt wethou der Ad Verseput van Financiën. Volgens de voorschriften van de provincie kan deze gemeente toe met een algemene reserve van mi nimaal 3,75 miljoen. „Wij houden liever een wat grotere buffer aan", zegt Verseput, maar de genoemde 20 miljoen vindt het college toch ook wat aan de hoge kant. Daar om stellen B 8c W de gemeente raad nu voor om ruim 12 miljoen daarvan onder te brengen in een nieuw te vormen reserve onder de naam 'Tij van de Toekomst'. Voor gebruik van geld uit deze nieuw te vormen reserve gelden enkele voorwaarden: Het geld mag alleen voor incidentele uitgaven worden gebruikt. Tijdens een zittingsperio de van de raad (4 jaar) mag maxi maal 25 procent uit deze reserve worden gebruikt. Van die laatste voorwaarde kan bij uitzondering wel weer worden afgeweken, maar alleen als tweederde van de ge meenteraad daarmee instemt. De gemeente heeft voor deze op schoning alle afzonderlijke spaar potjes tegen het licht gehouden en beoordeeld op nut en noodzaak. De raad wordt voorgesteld om der tien reserves en elf voorzieningen (op termijn) op te heffen. WESTENSCHOUWEN Brasserie Zeelust aan de rotonde in Westenschouwen is doorgedron gen tot de lijst van vijf beste terras sen in Nederland. Het vakblad Mis set Horeca maakt de winnaar en de verdere volgorde in de Top 100 op donderdag 14 juli bekend. Zeelust, sinds twee jaar eigendom van Rick en Daniëlle Duijvestijn, eindigde vorig jaar in het nationaal klasse ment als derde. In de subcategorie Beste Strandterras werd Zeelust winnaar. De deelnemende terras sen zijn bezocht door een vakjury en door anonieme beoordelaars. KORTGENE Jaira Clement (7) krijgt het feest dat ze wenste: Kortgene viert op 25 en 26 juni het evenement TIPIsch Gangmakers, een indianenfeest. Activiteitenvereniging De Gangma kers vroeg kinderen vorig jaar om ideeën voor een feest Jaira won. Vrijdagavond treedt vanaf 19.30 uur de countryband Bullit op in saloon De Pompweie. Zaterdag zijn tussen 13.00 en 17.00 uur bij Zuidvliet- school demonstraties linedance, tobbedansen, zeephelling en nog meer spelen. ZIERIKZEE Radio Schouwen-Duiveland heeft vanaf morgen een nieuw ontwor pen internetsite. Daarop kunnen de vrijwillige pro grammamakers via eigen pagina's en weblogs op een meer interactie ve manier contact onderhouden met de luisteraars. Op de site is het nieuws van Schou wen-Duiveland overzichtelijk bij el kaar gezet door links naar de PZC, Ons Eiland en Wereldregio. Ook de locaties van de kerkdiensten die Ra- dio-Schouwen-Duiveland bijna el ke week uitzendt, staan erop. MIDDELBURG Deze zomer kan er gewaterskied worden op de waterpartij bij woon boulevard Mortiere in Middelburg. Het college van B en W geeft een ondernemer uit Almere toestem ming om in de 200 meter lange en 15 meter brede plas een kabelski baan in te richten. Er is ruimte voor één persoon om zich op waterski's of een wake board door een kabel van de ene naar de andere kant te laten sle pen. De mobiele constructie mag er tot 30 oktober blijven staan. Saskia Maaskant tijdens een signeersessie bij Boekhandel De Vries in Zierikzee. Haar debuut 'De Verteller van Beor ga' werd genomineerd voor de publieksprijs van de manuscriptenwedstrijd De Zoute Zoen. foto Dirk-Jan Gjeltema KERKWERVE - Boerderijgalerie Bel las Artes in Kerkwerve heeft twee bijzondere stalconcerten op de agenda staan. Zaterdagavond 18 juni treedt Nico le Philoména met band op met het programma From Havana to Huelva. Dat biedt Spaanse- en Por- tugeestalige liederen uit Europa, Zuid-Amerika en Afrika. Met iets heel anders komt zange res Plattèl op vrijdag 24 juni. Zij zingt poëtische teksten van Anna Blaman, zoals Ik heb haar lief en andere liederen over hartstocht en verlangen. Plattèl wordt op de vleu gel begeleid door Bart Wolve- kamp. Beide stalconcerten bij Bel las Artes beginnen om 20.30 uur. VEERE - Bhaff! De oude kanonnen die bij het Kanaal zijn opgegraven, doen het nog goed. Alleen ontbreekt het Veere nog aan schutters. Kandidaten genoeg. Maar die moeten zich nog in het vak bekwamen. Daarom draafden gisteren de schutters uit Vlissingen op om bestuurders te assisteren bij het 'openschieten' van de wandelpaden op de Veerse wallen, foto Izaak Verkeste Tuin- Serremeubelen Is in het seizoen 2011 gevestigd in VROUWENPOLDER AAN DE DORPSDIJK 31! A MaatGarant Tuin- Serremeubelen Dorpsdijk 31 Vrouwenpolder 0118 - 551 444 info@maatgarant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38