Action in Zierikzee is van de baan eeland PZC Nederland: geel ie mening! Bijnaam STEDENBOUW Gemeente ook negatief over alternatief plan 'Hof van Nassau' SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 huk od onze s 2011 5 pagina in deze Krant! Politie op zoek naar aanrijder meisje (12) Herinneringsbord café Land- en Scheldezicht almanak Haringhappers tellen achttien mille neer voor busje Eilandzorg Donderdag 16 juni 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Saskia Maaskant legt eigen twijfels bloot in boeiend boek Blijdschap over onderzoek Checkpoint door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Er komt definitief geen' Actionwinkel achter het voormali ge hotel Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee. Ook op een alternatief plan van projectontwikkelaar René Faasse reageert de gemeente negatief „Ik ben teleurgesteld en ik begrijp het ook niet meer", zegt Faasse. Voor de vestiging van de Action stelde de gemeente als voorwaarde dat Faasse mee moet helpen om het parkeerprobleem in de binnen stad op te lossen. „Dat heb ik on derzocht, maar dat kan ik niet. Ik kan toch geen huizen van mensen gaan slopen. Ik heb ïooo vierkante meter grond en dat is voor de Act ion meteen de ondergrens voor een nieuwe vestiging." „Ik heb vervolgens aangeboden veertig parkeerplaatsen aan te leg gen en die te huur aan te bieden aan de gemeente. Heb ik toch nog wat rendement van mijn grond. Maar toen bleek het parkeerpro bleem ineens niet meer zo groot." Faasse bedacht iets anders. „De wo ningmarkt zit op slot, een grote winkel verhoogt de parkeerdruk en kleine winkels zijn er ook al ge noeg. Maar een cluster van vers winkeltjes versterkt elkaar. Ze zit ten op vijftig meter van de Albert Heijn en aan een parkeerplaats." Faasse zegt vier kandidaat-huur ders te hebben voor vijf winkel tjes. Die komen rond een binnen plaatsje met een overdekte galerij. Als voorbeeld keek de architect naar de Middelburgse Botermarkt uit de negentiende eeuw. „Hof van Nassau lijkt me wel een leuke naam, zo achter het Huis van Nas sau. En ik had het idee dat ieder een hier blij mee zou zijn. Maar de reactie op het gemeentehuis was erg lauw. 'Dit is toch niet de pas sende invulling', werd me ver teld." Faasse vermoedt dat de gemeente eigenlijk niets wil met de grond achter het Huis van Nassau. „Ik denk dat er wordt gewacht op het vertrek van zorgcentrum De Wie ken en dat dan het hele gebied op nieuw ontwikkeld wordt." Faasse sprak daarop met Woonzorg Ne derland, eigenaar van het gebouw De Wieken. „Die willen inderdaad ooit weg. Maar dat gaat vermoede lijk nog wel tot 2030 duren en daar ga ik niet op zitten wachten." Faasse weet het nu niet meer: „Het zal voorlopig nog wel een rot- bende blijven daar. Erg jammer voor Zierikzee en voor mij." ZIERIKZEE - Veilingmeester Dominique De- geuelle en de Bruse miss Visserijdagen Jacque line Bal pakken vaatjes haring aan die door de reddingsbrigade Schouwen-Duiveland aan wal worden gebracht. Bij de Stads Commercie- werf in Zierikzee vond gisteren de jaarlijkse Haringparty van de Schouwse Maatjes plaats. Op het feestje werden 36 advertentievakken op het busje van Eilandzorg verkocht. Het zorgvervoer wordt sinds vorig jaar niet meer door de gemeente betaald. Eilandzorg brengt met het busje ouderen naar de dagbesteding. HETliATIONALEUlERHOHDERZOEK.nl LEWEDORP De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval waarbij een brom fietser een 12-jarig meisje op de Postweg in Lewedorp heeft aange reden en vervolgens is doorgere den. Dinsdag rond 15.00 uur raakte de bromfietser haar stuur, waarna ze over de kop sloeg en haar pols zwaar kneusde. De politie vraagt de bromfietser zich te melden op telefoonnummer 0900-8844. Ook eventuele andere getuigen mogen bellen. BATH Vlakbij de plek waar vroeger café Land- en Scheldezicht aan de Bath- sedijk bij Bath stond, wordt dins dag 21 juni een informatiebord ge plaatst De gemeente Reimerswaal draagt bij in de kosten tot een maximum van 500 euro. Al in 1850 wordt het cafeetje genoemd in stukken. Het lag vroeger op het oos telijkste puntje van Zuid-Beveland en je kon er vanuit Vlaanderen, Antwerpen, Tholen en Brabant al leen met een bootje komen. Advertenties, loterij en haring leverden bij el kaar 18.00Ü euro op voor Eilandzorg. Jaap Ver west en de Rabobank gingen er met de vaat jes haring vandoor. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Het gebruik van rare bijnamen blijft een geliefd onderwerp in dit hoekje. Deze kregen we van een lezer. Het draait in dit geval allemaal om zijn ome Kees. Diens verhaal over een Surinamer, die op zijn werk altijd bizonvlees at, was voor alle kinderen in de familie steeds opnieuw een bestseller. Niet gek dat ome Kees door dat verhaal al snel als Kees Bizonvlees door het leven ging. De naam ging van generatie op gene ratie: ook de allerkleinsten kwamen maar wat graag bij ome Kees Bizon vlees buurten. „Op een dag", schrijft onze inzender, „vond ik het tijd om mijn dochtertje van vier de waarheid te vertellen. Ome Kees heet niet Bizonvlees, maar Traas." Dochterlief keek hem verbouwereerd aan: „Ha ha, Traasdat is pas een naam!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37