281 sport 'We zijn allemaal heel Online zonder abonn met Mobiel Internet Pre" Criteriums Westdorpe en Clinge geschrapt STER ZEEUWSCHE EILANDEN De Ster Zeeuwsche Eilanden wordt georganiseerd door het wielercomité Koudekerke. Dat bestaat uit acht doodgewone 'werkers'. Ze hebben hun zaakjes wél goed voor elkaar. Antwan Tolhoek blijft Bob de Jong voor Nieuw driebandenteam in Kwadendamme Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden donderdag 16 juni 2011 door René van Stee WESTDORPE - Zowel de 59e wieler ronde van Westdorpe als het 11e Jo Verstraeten Criterium in Clinge is van de kalender geschrapt. De KNWU-amateurkoersen voor elite renners, beloften en amateurs zou den op respectievelijk dinsdag 5 en 19 juli worden verreden. In Westdorpe noemen de organisa toren de teruglopende publieke be langstelling de belangrijkste oor zaak van de afgelasting. In Clinge krijgen ze het financiële plaatje niet rond. „En dan is het een sim pel rekensommetje. De afdracht aan de bond is aanzienlijk. Tel daar de kosten voor een jury en een prijzenpot bij op en je komt al gauw geld tekort", zegt Edwin Ent hoven van het organisatiecomité in Clinge. „Bij ons kwamen steeds minder mensen kijken. We hebben het nog enkele jaren aangekeken, maar na de vorige koers namen de twij fels toe. Die hebben er toe geleid dat we er geen gat meer in zagen", vertelt voorzitter Danny Soethaert van wielercomité in Westdorpe. Soethaert, ruim dertig jaar verbon den aan de organisatie, verzekert dat de renners balen van de afgelas ting van de koers in Westdorpe, waar ooit Nederlandse amateur kampioenen als Erwin Kistemaker en Toine Bok aan de start versche nen. De wedstrijd stond alom be kend als de plek waar de premies vet waren. „Sponsoring was ook dit keer totaal geen probleem. Maar ja, dan is het ook leuk voor die sponsors als er veel publiek op afkomt." Soethaert voert diverse redenen voor de teruglopende publieke be langstelling aan. Zo trekt de ker mis, die gelijktijdig met de plaatse lijke wielerronde werd gehouden, ook steeds minder volk. Daarnaast zorgt een terugloop van het aantal cafés in het dorp voor minder klan dizie en daardoor voor minder po tentiële wielertoeschouwers. Ver der werd de koers door noodweer zelfs recentelijk afgelast of aanzien lijk ingekort. Ook door avondwedstrijden van het Nederlandse elftal op grote toernooien bleven de mensen thuis. „En we hebben al jarenlang geen aansprekende Zeeuws-Vla mingen meer in het peloton. Dat speelt zeker ook een rol", voegt Soethaert er aan toe. Het organisatiecomité, naast Soet haert bestaande uit Romain Swage- makers en George van Kwikkel- berghe, heeft nog niet definitief de handdoek in de ring geworpen. Als het aan hen ligt, is er volgend jaar toch weer een koers in West dorpe. Over het hoe, het wat en het waarom valt nog weinig te zeg gen. Net zoals Soethaert nog geen idee heeft over hoe hij de mensen wel naar de wedstrijd gaat lokken. In Clinge is er wel reeds een alter natief. Daar maakt het peloton van de Belgische vrije bond Waod zijn opwachting. Weliswaar ligt de kwaliteit van het rennersveld niet zo hoog als in een KWNU-koers, maar daartegenover staan veel lage re kosten. Enthoven: „We wilden de koers in Clinge koste wat kost overeind houden. En dan moet je concessies doen. Ik had liever ook de betere amateurs aan de start ge zien, maar als dat niet kan, houdt het op." door Koen de Vries VEERE - Nee, ze dragen geen col berts of stropdassen. De leden van het Wielercomité Kouderkerke zijn herkenbaar aan hun blauwe poloshirts. Da's mooi genoeg. „We zijn werkers", verklaart penning meester Cees Lenstra. „We zijn ge wone jongens." Het comité houdt vandaag, mor gen en vrijdag voor de zevende keer de Rabo Ster Zeeuwsche Ei landen, een wedstrijd waarop jaar lijks tal van vrouwelijke wereldtop pers afkomen. En al zitten er geen hooggeplaatste bestuurders of bo bo's in het comité, de driedaagse wedstrijd staat elk jaar als een huis. De rapporten van de wieler bond zijn altijd positief. 'Dat jullie met dit comité deze wedstrijd kun nen organiseren, is bijzonder knap', stond er in de beoordeling van het afgelopen jaar. Er zitten acht leden in het comité dat 37 jaar geleden door Klaas Lens tra, de vader van Cees, werd opge richt. Het is wat aan de krappe kant, erkent de penningmeester. „We zouden best wat meer men- UITSLACEN BRIDGE Zomeravondcompetitie. A-lijn: 1.Willy de Bakker-Joop van de Berg 62,22% 2. Rien v.d.Brink-Dolf Voorenhout 59,72% 3. Jeanne La- brujère-Rob Labrujère 57,14% 4. Ria Phaff-Mar- ga Eygelaar 55,12% 5. Alex Krappen-Rene van Maaren 53,96%. B-lijn. 1Mia Bores-Jenny Bee- rends 60,42% 2. Leen Provily-Willem van de Woestijne 59,41% 3. Annelies Bakker-Peter Bruinooge 59,02% 4. Yvonne van Boven-Eric Franso 55,74% 5. Wilma Vos-Tanny de Ruiter 54,23%. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Vijfde etappe, Hut- twil - Tobel-Tagerschen: 1. Bozic (Slv) 204 km in 4.44.48, 2. Freire (Spa), 3. Sagan (Slw), 4. Van Carderen (VSt), 5. Rojas (Spa), 6. Marca- to (Ita), 7. Ravard (Fra), 8. Gerdemann (Dui), 9. Van Avermaet (Bel), 10. Swift (GBr), 17. Cune- go (Ita), 18. Soler (Col), 19. Kruijswijk, 22. Ten Dam, 31. Mollema, 52. Poels 0,09, 96. Slagter 0.53,137. Weening 1.45. Klassement: 1. Cun- ego 17.41.11, 2. Soler 0.54, 3. Mollema 1.16, 4. Ten Dam 1.19, 5. Van Garderen (VSt) 1.21, 6. Frank Schleck (Lux) 1.25, 7. Fuglsang (Den) 1.32, 8. Di Luca (Ita) 1.53, 9. Kruijswijk 2.00, LEIMUIDEN Antwan Tolhoek is in Leimuiden bij een gecombineerde skeelerwed strijd voor A- en B-rijders op een twaalfde plaats geëindigd. De zeventienjarige Yersekenaar moest 29 seconden toegeven op na tionaal kampioen Crispijn Ariëns. Niels Steenbakker uit Biggekerke legde beslag op de zestiende posi tie. Wereldkampioen schaatsen Bob de Jong eindigde op de 23e plaats. Antwan Tolhoek werd onlangs bij het NK zesde bij de junioren. sen willen hebben. Maar die zijn moeilijk te vinden. We willen geen bobo's, want dat geeft span ningen. We zoeken mensen die van aanpakken weten, die dingen misschien een beetje op z'n jan boerenfluitjes aanpakken, maar wel voor een goed eindresultaat zorgen. Door op die manier te wer ken, hebben we veel plezier. En daardoor blijft ons comité zo goed draaien." De acht mannen, onder wie een kok, een wegwerker, een schoon maker, een vrachtwagenchauffeur, een onderhoudsmonteur, een ge wezen landmeter, maar ook een milieuambtenaar en een voorma lig garage-eigenaar, zijn het hele jaar met de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden bezig. Na elke editie volgt een evaluatie en in september is dan de eerste vergadering voor het komende jaar. Eerst wordt er maandelijks vergaderd, vanaf februari eens per veertien dagen. „Die vergaderin gen lopen wel eens uit", open baart Cees Lenstra. „Aan het begin van de bijeenkomst spreken we af dat we bijvoorbeeld om half tien klaar willen zijn. Vaak wordt het dan een uur of elf We wijken wel eens van het onderwerp af, en daar doet niemand moeilijk over. We zitten allemaal vol ideeën. Uit eindelijk zorgen we er wel voor dat de hele agenda afgewerkt 10. Leipheimer (VSt) 2.10, 48. Poels 21.21, 56. Weening 24.17, 72. Slagter 28.43. Ster ZLM Toer, eerste etappe, tijdrit Alblas- serdam: 1. Gretsch (Dui) 7 km in 8.30, 2. Ras mussen (Den) 0.03, 3. Dowsett (GBr) 0.06, 4. Langeveld (Ned) 0.10, 5. Terpstra (Ned) 0.13, 6. Oostlander (Ned), 10. Mouris 0.16, 14. Cle ment 0.17, 15. Tankink, 20. Van Emden 0.20. Eksaarde. Waod. Cat C: 11. Rudi Rabout (Oostburg). Cat D: 1. Ko Flarms (Zuiddorpe). Cat E: 1. Wim de Waal (Axel). Cat G+++: 7. Edward Batersby. Zaffelare. Cat C: 1. Peter Mol (Kapelle), 10. Kees de Wijze (Kapelle). Cat G: 5. Jacobus Beun (Oostburg). Cat G+: 5. Ko Tolhoek (Yerseke). Cat G+++: 7. Edward Ba tersby. Semmerzake. Cat C: 8. Rudi Rabout, 9. Kees de Wijze. Cat E: 4. Wim de Waal. Cat G+++: 6. Edward Batersby. IJzendijke. Cat~A: 1. Christiaan Kik (Kruiningen), 4. Hans van Dam (Arnemuiden), 5. Dimitri Mulder (Hein- kenszand), 7. Mathijs Buzeyn (Schoondijke), 10. Ismaan Segers (Hulst). Cat B: 7. Rudi Klaas- se (Schore). Cat C: 2. Peter Mol (Kapelle), 5. Rudi Rabout. Cat D: 4. Ko Harms, 5. Sjacco Hoondert (Goes), 7. Evert Eckhardt (Kruinin gen), 9. Peter Hoondert ('s- Heer-Arendsker- ke). Cat E: 1. Wim de Waal. Cat G+++: 2. Edward Batersby. KWADENDAMME Het driebanden in Zeeland krijgt een nieuwe injectie. Nadat onlangs in Kapelle een team (Martens Cleaning) werd gevormd rondom Raymond Ceulemans komt nu in 's Lands Welvaren in Kwadendam me een ploeg die in de eerste divi sie gaat uitkomen. Voor het team gaan Francis Forton, Ronny Daniëls, Kees Wittens, Ri chard de Bruin en Jack Wijnen spe len. De naam van de nieuwe ploeg is nog niet bekend. Étappe 1donderdag 16 juni Tijdrit Middelburg - 5 km Start eerste renster 18.30 uur Markt sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28