241 sport wonen.nl Langeveld is RBC Roosendaal leeft nu alleen nog in de herinnering voort Borut Bozic sprint naar de zege Alles over wonen Uw voordeel Totilas-veulen in Schore Olde Riekerink vertrekt bij Ajax STER ZLM TOUR Patrick Gretsch wint proloog Op de hoogte van het laatste nieuws Overzicht van bedrijven uit de regio Recente aanbiedingen I Columns en experts donderdag 16 juni 2011 WWlBS&SBmSSSammEBSSBttmÊBBBmSBl door Koen de Vries SCHORE - Dressuurstal Hexagon uit Schore heeft er een bijzondere aanwinst bij: Hexagons Godinde. Gisternacht om half twee werd de nakomeling van de hengst Totilas geboren. Totilas is sinds vorig jaar de sensatie van de door Jan Martens ROOSENDAAL - Het faillissement was vorige week nauwelijks een verrassing meer. Maar het besluit om nu zelfs geen doorstart te ma ken treft iedereen bij RBC als een mokerslag. Eric Hellemons uitte zich dinsdag nog in grappen en grollen. Ver vroegd teruggekeerd van een ge zinsvakantie in Turkije timmerde de Gastelse trainer in vier dagen tijd een complete selectie voor de hoofdklasse in elkaar. Gisteren kreeg hij te horen dat het allemaal voor niks was. RBC maakt geen doorstart in het ama teurvoetbal. De Roosendaalse voet balclub houdt volledig op te be- AMSTERDAM - Jan Olde Riekerink (48) vertrekt per 1 juli bij Ajax. Het hoofd jeugdopleidingen komt niet voor in de plannen van de be oogde technische commissaris Jo- han Cruijff „De club heeft duide lijk een lijn gekozen," aldus Olde Riekerink. Die lijn is de lijn Cruijff en in die lijn past Olde Riekerink niet, zo vindt Cruijff Olde Rieke rink: „Ik had niet weg gewild bij Ajax en ik blijf het jammer vinden dat ik niet met Cruijff heb gespro ken over de jeugdopleiding." In overleg met de directie, die mo menteel bestaat uit Jeroen Slop en Henry van der Aat, heeft Olde Rie kerink besloten zijn functie neer te leggen. Hij had nog een con tract tot 2013, dat is afgekocht. Dankzij het vertrek van Olde Rie kerink staat de deur open voor de veranderingen die Cruijff heeft voorgesteld. Hij wil Dennis Berg kamp en Wim )onk een rol geven binnen de jeugdopleiding. staan. Voor het eerst in 26 jaar RBC wist Hellemons gisteren niet wat hij moest zeggen. „Alsjeblieft, laat dit even bij me landen en spreek me dan over een paar da gen nog eens aan. Nu even niet." De beslissing van het stichtingsbe stuur van RBC om er definitief de stekker uit te trekken, komt kei hard aan bij alles en iedereen rond de bijna 99-jarige voetbalclub. „Wat een dreun, zeg", zuchtte Maarten Boddaert. „Het houdt maar niet op. Wat kan ik er nu nog over zeggen? Dit is echt het einde. Verschrikkelijk, zeg." Geboren en getogen Roosendaler Boddaert (21) was de enige speler van het profteam van RBC, dat af gelopen seizoen nog uitkwam in door Ad Pertijs dressuursport, het beste dressuurpaard ooit. De moe der is de zevenjarige Hexagons Zodinde, ook al een ge talenteerd dressuurpaard. Over enkele weken wordt in Schore nog een Totilas-nakomeling verwacht. Ook Hexa gons Wonderella is drachtig van de top-hengst. foto Willem Mieras de eerste divisie, die Hellemons al had toegezegd om komend voet baljaar op amateurbasis uit te ko men voor de hoofdklasser RBC. „Natuurlijk, ik heb alles te danken aan deze dub, ik speel hier al sinds mijn tiende. Maar nu hoeft het dus niet meer." Boddaert gaat noodgedwongen op zoek naar een andere werkgever. „Als het kan in het betaald voetbal of anders in de topklasse." Met RBC verdwijnt ook de jeugd opleiding van de Roosendaalse voetbalclub, die bestond uit zes elf tallen met honderdtwintig leden en 65 vrijwilligers. Bij een door start in de hoofdklasse zou die jeugdopleiding zijn blijven be staan. ALBLASSERDAM - Goedgemutst keerde Sebastian Langeveld gistera vond in Alblasserdam terug naar de bus van Rabobank. Dat HTC'er Patrick Gretsch ('nooit van ge hoord'), Alex Rasmussen (ook HTC) en Alex Dowsett (Sky) hem in het laatste blok van de proloog van de Ster ZLM Toer nog voorbij waren gestoken, deerde hem ken nelijk niet veel. „Ik ben hier vooral om me in vorm te rijden voor het NK. Dan is dit iets om tevreden over te zijn", verduidelijkte de mmmmmmmmmmmmsmmmmmsmm TOBEL-TACERSCHEN - De Sloveense wielrenner Borut Bozic heeft giste ren de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De sprinter van de Nederlandse Va- cansoleilploeg troefde in de stra ten van Tobel-Tagerschen de Rabo- bankcoureur Oscar Freire af De Slowaak Peter Sagan eindigde in de massasprint als derde. Het was een opmerkelijke massa sprint in de licht oplopende finish- straat. De Belg Gert Steegmans loodste zijn kopman Tom Boonen naar een ideale positie, maar de Quick-Step-coureur reed op 1000 meter van de witte kalklijn plotse ling al op kop. Boonen trapte kei hard door, maar na 500 meter stag neerde zijn opmars. luist op dat moment plaatste de Vacansoleil- coureur Marco Marcato een ver snelling, waardoor Freire al zijn krachten moest aanspreken om in het wiel van de Italiaan te geraken. Bozic kon in het zog van Freire energie sparen, waarna de Sloveen het gewiekste, ploegenspel fraai af maakte. man uit de bollenstreek. Dat Langeveld van alle potentiële klassementsrenners de beste tijd reed, boeide hem evenmin. „In de Ardennen wordt het zaterdag erg tricky om het tegen Philippe Gil bert op te nemen. Dat hebben we wel gezien in de Ronde van België. Laat mij me maar lekker verder werken aan mijn vorm voor het NK." De gisteravond van start gegane vijfdaagse etappekoers is met de deelname van renners als Phlippe Gilbert en Tyler Farrar sterk bezet. De meeste renners pakken het Ne- Nieuws, bedrijven, aanbiedingen, experts aan het woord en direct offertes aanvragen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24