zeeland inspiratie voor een andere kijk 19 JUNI I 21 In Koewacht gedumpte kadavers afgevoerd naar destructiebedrijf Dikke ton voor taaiproject in Vlissingen Liquid Motions donderdag 16 juni 2011 W De Amerikanen die gisteren onder meer het Watersnoodmuseum, Imares en Plan Tureluur bezochten, steken op uitnodiging van de provincie hun licht in Zeeland op over waterbeheer. Dinsdag 21 juni trekt wederom een Ameri kaans gezelschap door Zeeland, dit keer een delegatie van US Army Corps of Engineers. Ook deze club stopt onder meer bij het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sheiia van Doorsselaer KOEWACHT - De vier koeienkada- vers die onlangs gedumpt zijn in de kreek De Put van Vael bij Koe wacht, zijn gisterochtend geruimd. Bij de actie waren medewerkers van Waterschap Scheldestromen en een inspecteur van de nieuwe Voedsel en Warenautoriteit (waar ook de Algemene Inspectiedienst toe behoort) aanwezig. De kadavers zijn afgevoerd naar het landelijke destructiebedrijf Rendac in het Brabantse Son. De nieuwe VWA onderzoekt wie de kadavers in de kreek heeft ge dumpt. Dit onderzoek zal volgens Roel Vincken, woordvoerder van P j de nieuwe VWA, enkele weken du ren, aangezien de dader de oormer ken van de kadavers had verwij derd. „Dit maakt de opsporing moeilij ker, maar niet onmogelijk. Wij hebben zo onze methodes", zegt Vincken. Als de identiteit van de boer -die ook uit België zou kunnen komen, de grens is immers vlakbij- is vast gesteld, wacht hem een proces ver baal wegens de overtreding van de destructiewet. Vermoedelijk wilde de boer de kos ten van destructie omzeilen door de dode runderen te dumpen. Het Waterschap Scheldestromen laat het hier verder bij. Watermon sters zijn niet genomen aangezien het een afgesloten waterbekken be treft, eigendom van een particu lier. VLISSINGEN - Het Oranje Fonds heeft ïio.ooo euro beschikbaar ge steld voor het project Taaiontmoe tingen van de Stichting Droom in Vlissingen. Met dat project, onder het motto 'wie taal ontmoet, ontmoet een mens', verzorgt het re-integratiebe- drijf taallessen en groepsactivitei ten om bij te dragen aan integratie van nieuwe Nederlanders. Dat project loopt al, met dertig deelnemers van vijftien verschil lende nationalieiten. Zij krijgen in dividueel of in een groep les. Hier in werkt Droom nauw samen met vrouwenstichting Dunya, die al een dergelijk project had lopen. De stichtingen zijn nog altijd op zoek naar vrijwilligers. Daarvoor krijgen zij gratis training, coaching en lesmateriaal. Aanmelden kan via mattias@stichtingdroom.nl of 06-44188570. Dat geldt overigens ook voor cursusdeelnemers. In dit geval kan een kunstenaar bij voorbeeld het gevaar van water on der de aandacht van het publiek brengen. „Een kunstenaar kan de maatschappij een spiegel voorhou den. Door net een andere insteek en door verfrissende beelden kan een kunstenaar iets bewerkstelli gen. Awareness, bewustwording. Mensen prikkelen bewust met wa ter om te gaan." Voor de Italianen en Nederlanders die op Schouwen-Duiveland ver blijven, houdt het na deze week niet op. Eind deze maand volgt een trip naar Italië, waar onder meer het eiland Procida wordt aan gedaan. Cultuurwethouder Enrico Scotto di Carlo van Procida en Ma ria Rosaria Pisaniello, beiden ma ken deel uit van het eyeneens bij het project Liquid Motions betrok ken NE AC (Network of European Active Citizens), zijn er ook in Zee land bij. De zee is heel bepalend voor een eiland als Procida, schet sen zij. Of, zoals de Italiaanse be stuurder het treffend zegt: „Elke fa milie op ons eiland heeft wel een tragedie met het water. Velen va ren. Ik heb zelf ook een oom verlo ren. Zijn schip kwam nooit terug." Liquid Motions gaat door. Ook het Italiaanse dorp Maiereto wordt be zocht. Daar vond vorig jaar een gro te aardverschuiving plaats na hevi ge regenval. Medio augustus bezoekt de groep Brussel. Na veldonderzoek te heb ben gedaan in Zeeland en Italië is het de bedoeling uit te vogelen in hoeverre Europese politici bij het onderwerp betrokken zijn. Voor meer informatie: zie websi tes: www.culturalaid.com, www.li- quidmotions.org en de site www.neac2.eu. Italianen verdiepen zich in de documentatie van het Watersnoodmuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21