Doodsoorzaak militair raadsel DEFENSIE Vakbond wijt overlijden sergeant aan te zware klappen tijdens opleiding Weer uitstel Hedwige-besluit 'Moordcomplot tegen Joss Stone' Het verlossende woord voor vmbo'ers Politici VS slepen Obama voor de rechter 10 en 11 Uit 4 en 5 WALCHEREN door Arjen de Boer DEN HAAG - Defensie tast in het duister over het overlijden van een twintigjarige infanteriesergeant, die vorige week woensdag na een trainingsparcours voor de Lucht mobiele Brigade onwel raakte en dinsdag overleed. Voorzitter Wim van den Burg van de militaire vakbond AFMP zegt echter aanwijzingen te hebben dat de jonge Amsterdammer tijdens een zelfverdedigingsoefening mo gelijk te veel harde klappen heeft: gekregen en dat er niet tijdig is in gegrepen. Bovendien hebben kaderleden van de vakbond eerder hun zor gen geuit over de hardheid van de zelfverdedigingsopdracht tijdens de zogeheten Voortgezette Algeme ne Kader-Opleiding Luchtmobiel (VAKOL), stelt Van den Burg. Alle militairen die bij de Luchtmobiele Brigade willen, moeten de zeven weken durende VAKOL doorlo pen. In een van de trainingspar koersen zit ook een stuk militaire zelfverdediging. „Voor zover ik weet hebben we nog nooit proble men gehad bij de militaire zelfver dediging", zegt overste Mike Bos van de Landmacht. Ook bij de andere militaire vak bonden zijn, voor zover bekend, geen kritische geluiden binnenge komen over de zelfverdedigings oefening, laten voorzitters Jean De- bie van de VBM/NOV en Jan Kleian van de ACOM weten. Bei den menen dat onderzoek moet uitwijzen wat de werkelijke doods oorzaak is. De. Koninklijke Mare chaussee heeft twaalf rechercheurs op de zaak gezet. Defensie wil nog geen link leggen tussen de oefe ning en de dood van de sergeant. Bos: „Pas als ér sectie is verricht weten we meer. Laten we het on derzoek afwachten." pagina 6 en 7: het geweld mag niet excessief zijn den haag - De beslissing over een eventueel alternatief voor de_ont- poldering van de Hertogin Hedwi- gepolder is opnieuw uitgesteld. Het was de bedoeling dat het kabi net zich morgen zou buigen over het onderzoek van Deltares naar andere mogelijkheden voor na- tuurherstel. Het onderwerp is evenwel van de agenda van de mi nisterraad gehaald. Dat heeft moge lijk te maken met de tijd die de EU en Vlaanderen nodig hebben om het alternatief van staatssecre taris Bleker (inzet van de compen satie voor de WCT) te beoordelen. pagina 2 en 3: 'bij Bleker zit het venijn wel vaker in de staart' pagina 3: commentaar londen - De politie in Engeland lijkt een moordaanslag te hebben verijdeld, waarbij soulzangeres Joss Stone het doelwit was. Dat meldden Britse media gisteren. Twee verdachten, van 30 en 33 jaar oud, werden dinsdagmorgen aan gehouden in de omgeving van het landhuis van Stone. De verdach ten zijn door de politie verhoord en later officieel in staat van be schuldiging gesteld. De aanklacht luidt samenspanning om te stelen en zwaar lichamelijk letsel aan te richten. Ze verschijnen vandaag voor de rechter. In de auto van de verdachten la gen onder meer zwaarden, touw en een lijkenzak. De politie kwam in actie na tips van buren. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 _8"7 1688 555530" washington - Een groep van tien leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, drie Democra ten en zeven Republikeinen, wil de Amerikaanse president Barack Obama voor de rechter slepen. Ze menen dat Obama het Amerikaan se leger niet had mogen inzetten in Libië zonder goedkeuring van het Amerikaanse Congres. Het Witte Huis verdedigde zich in een gedetailleerd rapport dat giste ren werd vrijgegeven. Obama heeft de Amerikaanse grondwet geschonden door via in ternationale organisaties zoals de Navo en de Verenigde Naties goed keuring voor het ingrijpen in Libië te behalen, aldus de politici. Het Witte Huis liet in een reactie weten dat het Congres niet inge licht hoefde te worden, omdat Amerikaanse militairen alleen een ondersteunende rol vervullen. reageer op www.pzc.nt ■■rTflïïfl* reacties: 404 De WCT is belangrijker dan de Hedwigepolder TERNEUZEN - Jaaa, geslaagd! Vmbo-leerlingen kre gen gisteren eindelijk het verlossende woord. Scholieren van het Zeldenrust-Steelant College in Terneuzen toonden trots hun voorlopige cijfer lijst. Die mochten de vmbo'ers gistermiddag op halen. Havo- en vwo-leerlingen zitten nog even in spanning. Zij horen vandaag of ze geslaagd of ge zakt zijn. foto Camile Schelstraete morgen in deze krant: alle geslaagden van 2011 op een rij in de examenbijlage Niet echt vies maar hardleers DONDERDAG 16 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 143 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Bewolking met stevige buien, 20° Vandaag als bijlage bij uw krant 'Desnoods onder een andere vlag'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1