met vooruitstrevende visie zeeland 119 Tellen van verkeer op brug kost 25 mille Waterskibaan op plas naast woonboulevard Nieuw stuk wandel netwerk Walcheren donderdag 16 juni 2011 mmmmmmssmmmmsmBrnssmm middelburg - Het tellen van het verkeer op en rond de Middelburg se Stationsbrug en een daarbij ho rend onderzoek kost 25.000 euro. De tellingen zijn nodig omdat de gemeenteraad wil weten of het no dig is de brug af te sluiten voor au to's. Aanvankelijk was het de bedoeling dat meteen na de openstelling van de tunnel van de nieuwe N57 de Stationsbrug alleen nog door fiet sers, voetgangers, bussen en taxi's gebruikt zou mogen worden. Op initiatief van de WD - en tegen de zin van WD-wethouder Frank Streng - besloot een meerderheid van de raad in maart om eerst te gaan tellen om te zien of afsluiten uit het oogpunt van verkeersveilig heid wenselijk is. Het niet afsluiten van de Stations brug voor auto's leidde tot verbaas de en ook boze reacties vanuit ver schillende hoeken: van scholen tot allochtone vrouwen die op fietsles zaten. Vorige maand deed de wijk- beheergroep Dauwendaele nog een dringend beroep op de raad om auto's van de brug te weren. Deze oproep en het voorstel voor het onderzoek komen op 4 juli aan de orde in de gemeenteraad. In de nieuwe visie voor de 'compacte stadsbibliotheek' beperkt de Viissingse bibliotheek 't Spui zich tot de kerntaken: media zoals boeken uitlenen, informatie bieden bij hulpvragen en de collectie digitaal aanbieden. foto Ruben Oreel middelburg - Deze zomer kan er gewaterskied worden op de water partij bij Woonboulevard Mortiere in Middelburg. Het college van B en W geeft de ondernemer W. Vroom uit Almere toestemming om in de 200 meter lange en 15 meter brede plas een kabelskibaan in te richten. Er is ruimte voor één persoon om zich op waterski's of een wakeboard door een kabel van de ene naar de andere kant te la ten slepen. Het is een mobiele con structie die in één dag kan worden opgezet en afgebroken. De baan mag er tot 30 oktober staan. msmxmsaKBBOBBimmmm&mmm koudekerke - Een nieuw stuk van het Wandelnetwerk Walcheren wordt zaterdag 18 juni officieel in gebruik genomen. Die dag wordt om 11.00 uur aan de Perduinsweg 3 bij Koudekerke het pad langs de Biggekerkse Watergang geopend. De Biggekerkse Watergang is on derdeel van het Wandelnetwerk Walcheren wat door Stichting Landschapsbeheer Zeeland wordt ontwikkeld. Het Wandelnetwerk Walcheren komt tot stand met de inzet van vrijwilligers. Zij denken mee over de route, over thema's van de rou te en gaan verkennend op pad om te kijken of een route praktisch haalbaar is. www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19