Zeeland Mortiere krijgt geen eigen school Nederland: geef ie mening! WALCHEREN 20 en 21 17 22 en 23 ONDERWIJS College B en W wil basisschool in Nieuw- en Sint Joosland niet in gevaar brengen Vlissingse schutters assisteren op Veerse wallen Extra vergadering over bibliotheek KIJH op onze e 2011 2 pagina in deze Krant! almanak Bijnaam- Donderdag 16 juni 2011 Ramp is inspiratie voor een andere kijk Blijdschap over onderzoek Checkpoint Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Cïele MIDDELBURG - De basisschool in Nieuw- en Sint Joosland wordt niet opgeofferd om een school in de Middelburgse nieuwbouwwijk Mortiere mogelijk te maken. Dat schrijft het college van B en W in antwoord op vragen van de Lo kale Partij Middelburg (LPM). Vol gens de LPM is een basisschool het hart van de wijk. De LPM vraagt zich af of er dan ook geen basis school in de Mortiere moet ko men, eventueel in samenwerking met de Lonneboot, de basisschool in Nieuw- en Sint Joosland. In de jonge nieuwbouwwijk Mortiere klinkt regelmatig de vraag om een eigen basisschool. Burgemeester en wethouders stel len dat 'het op korte of langere ter mijn vestigen van een brede school in de Mortiere geen optie is'. De Lonneboot is officieel een nevenvestiging van De Vossen- burch, de openbare basisschool in de wijk Dauwendaele. Dit kan wet telijk alleen als binnen een straal van 2000 meter hemelsbreed van de Lonneboot geen andere school is. Staat die er wel, dan moet de ne venvestiging in de hoofdvestiging worden opgenomen. Omdat vrijwel de hele wijk Mortie re binnen die straal van 2000 me ter ligt, betekent de bouw van een brede school in de Mortiere het einde van de basisschool in Nieuw- en Sint Joosland. „Wij ach ten dat laatste ongewenst", aldus het Middelburgse college. De basisscholen in Dauwendaele (Vossenburch, Franciscusschool en Wilgenhof) blijven met de Lonne boot de dichtstbijzijnde scholen voor de kinderen uit de Mortiere. Deze openbare, rooms-katholieke en christelijke scholen werken sa men als Brede School Dauwendae- le-Mortiere. De gemeente wil te zijner tijd voor deze drie. scholen één nieuw gebouw neerzetten, zo als dat bijvoorbeeld ook al in Zuid en in de Stromenwijk is gebeurd. Maar ook die nieuwbouw zal min stens twee kilometer van de Lonne boot verwijderd zijn en dus niet in de Mortiere worden gebouwd. mimmmmmmmmsmmmsmm VEERE - Bhaff! De oude kanonnen die bij het Kanaal zijn opgegraven, doen het nog goed. Alleen ontbreekt het Veere nog aan schutters. Kandidaten genoeg. Maar die moeten zich nog in het vak bekwamen. Daarom draafden gisteren de schutters uit Vlissingen op om de bestuurders te assisteren bij het 'openschie ten' van de wandelpaden op de Veerse wallen. Met zes doffe knallen bezegelden die de offi ciële overdracht van de toeristische paden aan de vertegenwoordigers van het stadje. De Stichting Veere hamerde er bij de gemeente VLISSINGEN - Over de toekomst van de bibliotheek in Vlissingen vindt op 21 juni om 19.30 uur een extra gemeentelijke commissiever gadering plaats. Daarin wordt het aangepaste plan besproken. Bur gers kunnen dan ook inspreken. Het nieuwe plan gaat niet meer uit van opheffing van de centrale locaties in de binnenstad en in de Kanaalstraat in Oost-Souburg, maar van behoud ervan. Wel wordt het huidige pand in het cen trum ('t Spui) te koop gezet om te kunnen bezuinigen. Ook vervallen zeven arbeidsplaatsen. Dat was in het vorige plan voor de 'biblio theek van de toekomst' niet zo. Verder wordt bezuinigd op activi teiten die niet tot de 'kerntaken' behoren. Nadat de commissie er over heeft gesproken, velt de ge meenteraad op 7 juli een oordeel over het nieuwe idee van een com pacte stadsbibliotheek. ®pag. 18/19: bieb vergaloppeert zich met vooruitstrevende visie HETNATI0nALEUlERK0NDER20EK.nl 9ëm/8SS6!SmZ&Z8BBSZi&m!Zte£. nog wel even op het onderhoud niet te laten versloffen. Wethouder Molenaar beloofde: „Waar de schapen het niet kunnen behappen, springen we bij." foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl Het gebruik van rare bijnamen blijft een geliefd onderwerp in dit hoekje. Deze kregen we van een lezer. Het draait in dit geval allemaal om zijn ome Kees. Diens verhaal over een Surinamer, die op zijn werk altijd bizonvlees at, was voor alle kinderen in de familie steeds opnieuw een bestseller. Niet gek dat ome Kees door dat verhaal al snel als Kees Bizonvlees door het leven ging. De naam ging van generatie op gene ratie: ook de allerkleinsten kwamen maar wat graag bij ome Kees Bizon vlees buurten. „Op een dag", schrijft onze inzender, „vond ik hel tijd om mijn dochtertje van vier de waarheid te vertellen. Ome Kees heet niet Bizonvlees, maar Traas." Dochterlief keek hem verbouwereerd aan: „Ha ha, Traasdat is pas een gekke naam!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17