economie 113 9 LTO eist ingrijpende regeling tegen droogte Vliegtuig in Delfts blauw 'Service gaat geld kosten' BIJ DE OPEL DEALER Extra korting én direct rijden. A donderdag 16 juni 2011 zie onze website:economie Duwen en trekken bij demon stratie in Athene door Koos van Wees DEN HAAG - Nederland moet de ge volgen van de droogte voor de landbouw met veel ingrijpender maatregelen te lijf gaan. Zo zou er een waterkering moeten worden aangelegd in de Nieuwe Maas om de verzilting van landbouwgron den tegen te gaan. Dat vindt land bouworganisatie LTO-Nederland. „Vrijwel al het water dat via de Rijn ons land binnenstroomt ge bruiken we om instromend zout water terug te dringen. Dat kan je dus niet meer gebruiken voor land bouw, industrie en drinkwater", zegt Peter van Arkel, secretaris van LTO Zuid-Holland. Van Arkel reageert op een brief van staatssecretaris Joop Atsma (Infrastructuur en Milieu), die de Tweede Kamer meldt te werken aan een proef met een bellen- scherm in de Nieuwe Waterweg om verzilting tegen te gaan. Van Arkel denkt dat een stuw of sluis tussen Brienenoord en Hollandse IJssel beter werkt. Ook al omdat de ervaring van de laatste jaren aantoont dat droogte een vaker te rugkomend verschijnsel is. Verzilting is een groot probleem voor de landbouw, omdat het de producten aantast. Het zoute wa ter dringt de rivieren en waterlo pen binnen op momenten dat er weinig afvoer van regenwater is, en te weinig rivierwater. De invoer van Rijn- en Maaswater is momen teel minder dan de helft van wat normaal ons land binnenkomt. Door hoge temperaturen en wei nig neerslag is het neerslagtekort, het verschil tussen wat valt en ver- - dampt, tot recordhoogte gestegen. Voor de langere termijn denkt Ats ma aan het al in de winter vast houden van zoet water. pagina 22: zilte aardappel over tien jaar een feit AMSTELVEEN - KLM heeft gisteren op Schiphol een Delfts blauw vliegtuig onthuld dat is volgeplakt met 4000 stickers. Eerder dit jaar werd mensen gevraagd via Facebook en andere sociale media een Delfts blauw tegeltje met een inspirerende boodschap te maken en zo een plekje op het KLM- vliegtuig te bemachtigen. foto Marcel Antonisse/ANP demonstranten de toegang tot het foto Dimitri Messinis/AP misch probleem is. „Er is een gro te kans dat ze in hun oude fouten vervallen." Banken, deelnemers in pensioen fondsen, beleggers en de belasting betalers betalen de rekening. „We hadden ze nooit in de EU moeten laten. Frankrijk en zelfs Duitsland zetten de normen naar hun hand toen het Stabiliteitspact ze niet uit kwam. Zolang we geen soevereini teit inleveren, suddert het voort, we hebben een Europees gezag no dig dat kan dwingen." MARKT Aardappelen (droog, uit de schuur) Frites geschikt: 40 mm opw: 22,00 - 26,50 (rustig); export: 40 mm opw: geen notering meer; 35/40 mm opw: geen overeen stemming. Tarwe Maal: 220,00; Voer: 215,00. Bruine Bonen: 600,00. Blauw maanzaad: geen handel; Kapucij ners: geen handel; Karwijzaad: geen handel; Brouwgerst: geen handel; Voergerst: geen handel. Fourage (uit de schuur, per tonEngels raaigras, grote balen: 155,00; Tarwe stro, grote balen, blank: 95,00 - 102,50; Tarwe stro, grote balen, don ker: 85,00 - 92,50. website van de ZLTO: www.zlto.nl AMSTERDAM - Smartphones veroor zaken zoveel vragen bij de klanten service van belbedrijven dat die daar vanaf volgend jaar geld voor gaan vragen. Dat voorspelt Wou ter Deelman, directeur van tele- comdienstverlener Qelp. De kosten van klantenservice rij zen volgens Deelman de pan uit. Hij verwacht dat telecombedrijven aparte servicebundels zullen aan bieden voor mobiele telefoons waarmee je kunt internetten. SALE. De komende weken wordt de showroom opnieuw ingericht. Dat betekent dat u profiteert van scherp geprijsde actiemodellen, vol luxe extra's. En u rijdt er direct mee weg! Bekijk nu het actuele aanbod en moak een super deal. www.opel.nl/sale Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; C02 gr/km: 259 - 94. SALE voordeel afhankelijk van uitvoering en motorisatie. Gedetailleerd rekenvoorbeeld op www.opefnl. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde modellen kunnen in detail verschillen van de werkelijke uitvoeringen. Wir leben Autos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13