sport 151 Dallas Mavericks ijskoud de beste r Eindelijk ring voor Duitse reus Nowitzki KAMPIOENSCHAP NBA Duitse reus Dirk Nowitzki leidt zijn ploeg langs Miami Heat Dat is financieren anno nu ABNAMRO dinsdag 14 juni 2011 door Jaco Kaijen Dirk Nowitzki (links) vecht onder de ring een duel uit met Chris Bosh van Miami Heat. foto David J. Phillip MIAMI - Dallas Mavericks heeft voor het eerst in de historie de Noord-Amerikaanse profbasketbal- competitie NBA gewonnen. De for matie van sterspeler Dirk Nowitz ki deed ook in het zesde duel met Miami Heat wat het tijdens de he le finaleserie doet: toeslaan op het juiste moment. „We hebben ons steeds teruggeknokt van een ach terstand en hielden vertrouwen in elkaar", aldus Nowitzki. „Dit is een echte teamprestatie." De 32-jarige Duitser werd na af loop ook nog eens uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) van de play-offs. Nowitzki was er vijf jaar geleden ook bij toen Dal las Mavericks in de NBA-finale ver loor van Miami Heat. De 'Mavs' grepen dit jaar met open armen de kans aan revanche te nemen voor die pijnlijke nederlaag. „We hebben nu afgerekend met het verleden", zei coach Rick Car lisle. „Jongens als Nowitzki en Jason Terry hebben vijf jaar moe ten leven met wat in 2006 is ge beurd. Vandaag zijn die spookbeel den definitief vernietigd." Het hechte collectief van de Mave ricks bleek tijdens de finaleserie sterker dan de individiduele kwali teiten van Miami Heat, dat met Le- Bron James, Dwyane Wade en Chris Bosh de gevreesde 'Big Three' in huis heeft. Nowitzki en co stonden er op de momenten dat het nodig was, terwijl vooral superster James faalde bij Heat. De ploeg uit Miami verspeelde tijdens de serie in de slotfase van wed strijd twee en vier een riante voor sprong. De Mavericks namen don derdag een 3-2-voorsprong door de laatste thuiswedstrijd te win nen en maakten het karwei zon dag op vijandige bodem koel af: 105-95- Terry was in Miami de meest tref zekere speler van de Mavericks met 27 punten, Nowitzki droeg 21 punten bij. „We zijn een veer krachtig stelletje dat al het hele sei zoen is teruggekomen van tegensla gen", jubelde Nowitzki. „We zijn wereldkampioen. Dat klinkt onge looflijk." De manschappen uit Miami moes ten toegeven dat op de zege van Dallas weinig af te dingen viel. „Petje af voor Dallas", aldus coach Erik Spoelstra. „Soms kom je ge woon te kort." Voor James betekent de nederlaag dat hij opnieuw een jaar moet wachten op de kampioensring waar hij al zijn hele carrière op jaagt. „Natuurlijk doet dit pijn, maar ik laat mijn hoofd niet han gen. Ik zit nu acht jaar in deze competitie en er is niets dat mij kan stoppen te proberen NBA- kampioen te worden", aldus de tweevoudig MVP. MIAMI - Het kostte letterlijk bloed, zweet en tranen, maar na twaalf jaar mag Dirk Nowitzki dan einde lijk pronken met een kampioens ring. De 32-jarige Duitser, een van de meest populaire spelers in de NBA, maakte met Dallas Mave ricks een einde aan jaren van frus tratie. „Al die All Star-wedstrijden en meer van zulke dingen zijn leuk hoor, maar als je een bepaal de leeftijd hebt bereikt heb je alles al eens gezien en wil je gewoon zo'n ring", aldus Nowitzki. De Duitse reus (2,13 meter, 111 kilo gram), die in de finale tegen Miami Heat boven zichzelf uit steeg, werd tijdens een testwed strijdje in de Verenigde Staten in 1998 ontdekt door de NBA-scouts. Een liefdevol huwelijk met Dallas Mavericks was geboren. Nowitzki groeide al snel uit tot de ster van de 'Mavs'. In 2006 leidde Nowitzki zijn ploeg voor het eerst in de his torie naar de NBA-finale, waarin - ook toen - Miami Heat de tegen stander was. De formatie uit Dallas nam een 2-o-voorsprong, maar gaf die als nog op dramatische wijze uit han den. De teamspeler pur sang ont ving in 2007 de hoogst mogelijke individuele onderscheiding in de NBA, die van MVP. Nowitzki werd daarmee de eerste Europe aan die deze eer ten deel viel. Dit seizoen waren de Mavericks te rug aan de top, en hoe. Nowitzki en zijn maten maakten vooral in de play-offs grote indruk. Hoogte punt was de 4-0-zege in de twee de ronde op titelverdediger LA La- kers. Met Miami Heat als oppo nent in de finale kregen de 'Mavs' de kans revanche te nemen voor de nederlaag uit 2006. Terwijl Le- Bron James faalde bij Miami, nam Nowitzki zijn verantwoordelijk heid. Het leverde hem de ring op waar hij al jaren naar op jacht was. P W0. f M "C pg lp i ^gülü Als ondernemer maakt u plannen. U wilt vooruit en u kijkt vooruit Dan mag u dat ook van uw bank verwachten. Daarom kijkt de relatiemanager van ABN AMRO niet alleen naar cijfers uit het verleden, maar vooral naar de mogelijkheden voor uw plannen van morgen. En om uw plannen te realiseren, gaat hij voor een financiering altijd samen met u op zoek naar de ja. Kennismaken? Kijk voor meer informatie op abnamro.nl/financieren. DE BANK ANNO NU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81