volwassen sport 47 Joey Grochal behaalt na stroef begin de Zeeuwse schaaktitel Coone en De Keijzer prolongeren tennistitel JVilma de Ridder kon spelen Erwin Mesu toont vorm in pinksterweekend Wielrenner Huub van Noorden geschorst na gemiste controle dinsdag 14 juni 2011 indanks een knieblessure speelde Wilma de Ridder zaterdag mee. Van de arts i Hamme had ze afgelopen week een spuit gehad die de ontsteking in haar ewricht wegnam. 'e mocht vervolgens tegen Heerenveen meedoen, mits ze beloofde daarna een aar weken rustigaan te doen. duel met Heerenveen toegeleefd. Woensdag hebben we met z'n allen een video bekeken van Hee renveen en Edwin had via andere trainers informatie verzameld over die ploeg. We wisten dus ongeveer waar we aan toe zouden zijn." Het bleek dat de Friezen ongeveer op dezelfde manier wilden korfbal len als de Zeeuwen: met de vrou wen in de punt van de. aanval en met de mannen loerend op de klei nere kansjes. Bij beide teams werk te die opzet niet optimaal. TOP had dat snel door en schakelde over op een aanvalsspel met meer balans tussen de seksen, terwijl Heerenveen daar niet in slaagde en bleef doormodderen. Het resul taat na 35 minuten was ernaar: 10-5. In de tweede helft trokken de Walchenaren de goede lijn met een door. Pas na de 13-6 (treffer Marijs na een prachtaanval over vier schijven) had TOP even een mindere fase. Heerenveen kwam terug tot 14-12, onder impuls van een aantal invalsters. Maar net op tijd gooide TOP de deur weer dicht. Leon van Belzen, die zich volledig herpakte na een slecht duel met Oranje Wit, scoorde de 15-12. Zijn zus Nelleke deed vervol gens alle Friese hoop vervliegen. „Eigenlijk zijn we niet in gevaar ge weest", zei Corné Bezemer, die met vijf treffers en fraaie acties de man van de wedstrijd kon worden genoemd. „Eén keer zijn ze op twee punten afstand gekomen, maar even later was het gaatje al weer vier goals." „Dat we uiteindelijk op negentien •doelpunten uitkomen, zegt wel wat over hoe we deze wedstrijd zijn in gegaan", voegde Marijs er aan toe. „Zo vaak hadden we dit seizoen nog niet gescoord." Edwin Coppoolse kreeg na afloop een champagnedouche van zijn spe lersgroep. Hij liet de bubbelwijn langs zijn gezicht druipen en ge noot volop. Hij en zijn team vier den het lijfsbehoud als een kam pioenschap. Scores TOP: Corné Bezemer 5, Leon van Belzen en Anita de Ridder 4, Peter van Belzen en Jeanine Marijs 2, Nelleke van Belzen en Remco Bezemer 1. door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Joey Grochal van de Goese schaakvereniging is Zeeuws kampioen schaken gewor den. Met 5,5 punten had hij net een half puntje meer dan zijn ach tervolgers René Tiggelman, Sven Stange en Hans Groffen. Eerst zou het Zeeuws kampioen schap geen doorgang vinden, maar doordat een initiatief van schaakclub Souburg voor het pink- sterweekeinde wel resultaat ople verde, werd het toernooi alsnog ge organiseerd. Met Matthieu Freeke, Hans Grof fen en René Tiggelman als deelne mer had niemand rekening gehou den met Goesenaar Joey Grochal. Zeker na de eerste paar ronden niet. Na een stroeve remise tegen Albert Vermue kwam Joey Gro chal verrassend niet verder dan een puntendeling tegen de toch wat minder ingeschaalde Soubur ger Dennis van Driel. Waar bijna alle kansen na een paar ronden al verkeken leken, her pakte Grochal zich. Eerst werd Freeke aan zijn zegekar gebonden waarna de kansen weer open la- door Koen de Vries MIDDELBURG - Huub van Noorden mag voorlopig niet meedoen aan wielerwedstrijden. De Yersekenaar miste twee maanden geleden een dopingcontrole na een koers in het Belgische Herzele en is daar om door de Nederlandse wieler bond KNWU geschorst. Van Noorden reed de koers in Her zele eind april niet uit. Na zestig van de 120 te verrijden kilometers gaf hij op en keerde naar huis te rug. Achteraf bleek er na de koers een dopingcontrole te zijn en één van de zes renners die hadden moeten plassen, was Van Noor den. „Ik wist van niks", vertelt hij. gen. Tegen René Tiggelman leek het niet goed te komen met Gro chal. Tiggelman had een half punt je meer dan Grochal en zou met een puntendeling die voorsprong houden. Tiggelman verkoos een rustige opening waarbij het moei lijk was om met zwart potten te breken. In het middenspel maakte de speler die uitkomt voor Sou burg de beslissende blunder. Gro chal won een pion en daarna de wedstrijd. Hierdoor passeerde de Goqgenaar Tiggelman op de rang lijst. In de laatste ronde speelde Gro chal tegen Middelburger Sven Stan ge. Stange had bij winst de titel Joey Grochal „Als ik geweten had dat ik had moeten plassen, was ik natuurlijk gebleven." Pas vorige week maandag kreeg de Yersekenaar een brief van de Bel gische bond dat hij de dopingcon trole gemist had. Vier dagen later lag een brief van de KNWU op de mat met de mededeling dat hij voorlopig geschorst is. Van Noorden: „Ik neem zo snel mogelijk contact op met de KN WU om deze zaak zo snel moge lijk af te kunnen handelen. Ik ben volledig onschuldig en wil wed strijden fietsen. Ik ben een hob byist. Doping gebruiken is het laat ste dat ik wil. Ik gebruik pilletjes te gen hooikoorts. Da's alles." nog voor het grijpen, maar bij een iets betere stelling voor Grochal kon hij remise niet meer uit de weg gaan. Daardoor moest Tiggel man winnen van de oude Zeeuws kampioen Matthieu Freeke om Grochal nog te achterhalen. Met een pion minder werd nipt remise gespeeld. Hierdoor werd Joey Gro chal gekroond tot Zeeuws kam pioen. Tiggelman werd gedeeld tweede. Samen met Hans Groffen die de laatste ronde Jeroen Hek huis op een nederlaag trakteerde en Sven Stange die met de punten deling tegen Grochal toch nog ge deeld tweede werd. Eindstand na 7 ronden: 1. Joey Grochal 5,5, 2. René Tiggelman, Sven Stange, Hans Groffen 5,0, 5. Matthieu Freeke, Hans Aangeen- brug 4,5, 7. Nick Dubbeldam, Jeroen Hekhuis, Hans Weiten 4,0, 10. Gerard de Winter, Martin de Bock, Joey van de Braak 3,5, 13. Henrik Westerweele, Maxim le Clercq, Vincent Sleuyter, Rien de Böck, Kedem Gutkind, Rogier van Gemert, Ronald Lauer 3,0, 20. Al- bert Vermue 2,5, 21. Alex Jonkheer, Dennis van Driel 1,5. OTTERLO - Erwin Mesu heeft bij het NK skeeleren (marathon) in Otterlo beslag gelegd op een vijfde plaats. Crispijn Ariens werd na een knappe solo winnaar. Niels Mesu eindigde op de 20e plaats. Bij de C-rijders greep Anthony Jan- se uit Yerseke de nationale titel. Janse was de snelste in de massas print. Antwan Tolhoek, eveneens uit Yerseke, werd bij de junioren zesde. Tijdens de zevende etappe van de KPN inlineclub gisteren in 't Veld greep Erwin Mesu een knappe der de plaats. De zege ging naar Ing- mar Berga. Heidi te Poele met haar tweespan Tinka en Twarres in actie bij de waterbak. foto Izaak Verkeste door Sven Bakker ZIERIKZEE - Sharon Coone en Mitchell de Keijzer hebben bij de Zeeuwse jeugdkampioenschappen tennis in Zierikzee hun titel gepro longeerd in de categorie tot en met veertien jaar. Coone was bij de meisjes in de halve finales met 6-2 6-1 te sterk voor Romy Kerkho- ve, waarna Coone in de finale met tweemaal 6-3 van Shura Poppe won. Bij de editie van vorig jaar in Ter- neuzen was Sharon Coone ook al de beste van Zeeland in de catego rie tot en met veertien jaar. Tij dens die editie speelden haar twee tegenstandsters (Kerkhove en Pop pe) nog de finale in de categorie tot en met twaalf jaar. Bij de jongens tot en met veertien jaar versloeg Mitchell de Keijzer in de finale Robin van der Heijden met 6-3 6-2 en daarmee won De Keijzer net als vorig jaar de Zeeuw se titel in de categorie tot en met veertien jaar. Bovendien was De Keijzer twee jaar geleden al Zeeuws kampioen tot en met twaalf jaar. Daniel de Jonge toonde zich dit jaar de beste bij de jongens tot en met twaalf jaar. In de eindstrijd was de als eerste geplaatste De )on- ge met 7-5 6-2 te sterk voor Dylan de Ruiter. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar won Lisa van der Maas de titel, door in de finale Eli- se de Mey met 6-16-1 te verslaan. Het jongensenkelspel in de catego rie tot en met zestien jaar ging naar Jonas Patist. Hij gaf geen ga me weg tegen Daan van Kempen: 6-0 6-0. Saya de lager was de beste bij de meisjes tot en met zestien jaar dankzij een 6-4, 6-4-zege op Carolien Volleman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77