461 sport Na vijfjaar Coppoolse is TOP Tinka en Twarres vormen een fijn span Mallie minimaal een maand in het gips Daniel Paardekooper tweede in streetrace PZC Familieloop zoekt vrijwilligers Nick van der Lijke sterk in Portugal Bronzen medaille voor Shirin van Anrooij yjPSIIHÖÜP Door een 19-14-overwinning op KV Heerenveen verlengen de korfballers van TOP Arnemuiden hun verblijf in de overgangsklasse. ms WEBm dinsdag 14 juni 2011 VLISSINCEN Etienne Mallie heeft aan het einde van het voetbalseizoen nog een ver velende blessure opgelopen. De aanvallende middenvelder, die Kloetinge verruilt voor VC Vlissin- gen, liep tijdens een horecatoer- nooi een voetbreuk op. Mallie zit daardoor nu vier tot zes weken tot aan zijn knie in het gips. „Ik sprintte, wilde naar links gaan en heb me toen waarschijnlijk ver stapt", liet hij gisteren weten. Mal lie hoopt op tijd fit te zijn voor de start van de voorbereiding met zijn nieuwe club Vlissingen. GOIRLE Daniel Paardekooper is tijdens de eerste mountainbike streetrace in Goirle als tweede geëindigd in de funklasse. De zege ging naar oud-prof Max van Heeswijk. Alexander Paardekooper finishte als vijftiende. De streetrace werd gehouden in en rond de straten van het centrum van Goirle. In de streetrace zaten onder meer een zandbak, jumps en diverse trap pen. Daniel kwam tegen het einde van de wedstrijd nog dicht bij de leider maar kwam aan de meet 20 meter te kort. MIDDELBURG De organisatie van de PZC Familie- loop is op zoek naar vrijwilligers. Ze zullen worden ingezet als bevei liger van het parkoers en bij de drinkposten. De Familieloop wordt gehouden op zaterdag 18 juni, start en finish zijn bij het Arsenaal aan het Arse naal plein in Vlissingen. Vrijwilli gers kunnen zich opgeven bij antonvael@zeelandnet.nl. Meer informatie over de Familie loop is te verkrijgen op de site www.pzc.nl/familieloop. MIDDELBURG Nick van der Lijke is als twaalfde geëindigd in de Portugese wieler ronde Volta Ao Alentejo. De Mid delburger, die voor het continenta le team van Rabobank rijdt, had een achterstand van 35 seconden op winnaar Evaldas Siskevicius. In de laatste etappe van zondag legde Van der Lijke beslag op een 21e plaats. De ronde in Portugal kende vier etappes. De beste klassering voor Van der Lijke in de etappe koers was een vijfde plaats in de massasprint. DEN HAAG Shirin van Anrooij heeft bij het NK jeugdwielrennen in Den Haag de bronzen plak behaald. In de catego rie 2 voor meisjes sprintte de ren- ster uit Kapelle naar de derde plaats. Jurgen Mesu (Middelburg) behaal de in de categorie 2 een zesde plaats op zijn allereerste NK. Deni- se Gunst (Yerseke) werd in de cate gorie 7 meisjes negende. Tim en Mick van Dijke (Wissenker- ke) reden in de categorie 4 jongens naar de elfde en twaalfde plaats. - 141 Edwin Coppoolse coachte 141 officiële wedstrij den bij TOP. Hij won er 79. Hij wordt opge volgd door Peter Crucq en Erik Maljers. door Roeland van Vliet DRIEBERGEN - Een mooier afscheid kon trainer Edwin Coppoolse zich zaterdag niet wensen. Hij zag TOP op zijn laatste 'werkdag' het beslis singsduel met KV Heerenveen win nen met prachtig en doordacht korfbal. Snel en fel spelend kregen de Arnemuidenaren de Friezen klein. Coppoolse heeft in vijf seizoenen veel bereikt bij TOP. Hij bracht de Arnemuidse ploeg in de zaal van de tweede naar de eerste klasse en op het veld van de tweede klasse naar de overgangsklasse. De Wal- cherse formatie toonde dit moeiza me seizoen aan op het derde ni veau van Nederland thuis te ho ren. Coppoolse trof het dat er bij TOP bijzonder veel talent rondloopt, ogenschijnlijk meer dan bij andere Zeeuwse verenigingen. Hij zorgde er in de loop der jaren voor dat er synergie tussen hen ontstond: dat de jongelingen eikaars rollen accep teerden en zonder mitsen of ma ren voor elkaar door het vuur wil den gaan. Dat die opvoeding voltooid is, bleek zaterdag wel in Driebergen. Het nog altijd jonge TOP korfbal de op neutraal terrein bijzonder volwassen. Sterk waren de water dragers Nelleke van B elzen, Peter van Belzen, Jordi Meulmeester en Wilma de Ridder. Zij maakten het mogelijk dat Corné Bezemer, Leon van Belzen, Jeanine Marijs en Ani ta de Ridder konden excelleren. „We hadden geen zwakke schakels vandaag", constateerde aanvoer ster Marijs. „Iedereen was van de eerste tot en met de zeventigste minuut scherp en hard aan het werk voor het team." Het leek wel alsof TOP er meer van doordrongen was dat er ge- TOP viert het lijfsbehoud als een kampioenschap. Met vlnr Peter van Belzen, Petra de Ridder, Nelleke van Belzen, Jeanine Marijs, Wilma de Ridder, Leon van Belzen, Anita de Ridder en Jordi Meulmeester. foto Orange Pictures/Caspar Huurdeman wonnen moest worden dan Hee renveen. Meteen al in de eerste tien minuten werd een gat van drie punten geslagen en die marge gaven de rood-witten daarna niet meer weg. „We zijn heel lang heel bewust met deze wedstrijd bezig geweest", verklaarde Marijs die bliksemstart. „Tijdens het seizoen hielden we al sterk rekening met een extra wedstrijd en afgelopen week hebben we goed naar het door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De nationale bond had de Zeeuwse menvereni ging voor het eerst een wedstrijd op het hoogste niveau (klasse vier) toevertrouwd. De organisatie van de tweedaagse op de terreinen van De Eendracht in Vrouwenpolder beschaamde het vertrouwen niet. Dat bleek uit de positieve reacties van deelnemers en jury. Internatio nal Ton Monhenius: „Ik ben hier voor het eerst en het is mij ontzet tend goed bevallen. Een goede or ganisatie, uitstekende accommoda tie en een fraai selectief marathon parkoers. De thuisblijvers hebben een kans gemist." Met Ton Monhenius kreeg de vier- spanrubriek paarden een sterke winnaar. Organiseren en sportief presteren gingen de bestuursleden Heidi te Poele uit Oud-Sabbinge en Letty Dreesman uit Ovezande goed af Heidi te Poele toonde zich overtuigend de beste in de klasse 1 tweespan pony's. Letty Dreesman schreef met de merrie Tara met een straatlengte voorsprong de hobbyklasse enkelspan pony's op haar naam. Met een pittige vaardigheidsproef werden de koetsiers door parkoers bouwer Christiaan Provoost zater dag stevig aan de tand gevoeld. De vier in een s-bocht opgestelde poortjes en de toegestane tijd ble ken de scherprechters. Slechts acht van de tachtig aanspanningen ble ven foutloos. Onder hen was Hei di te Poele met haar tweespan Tin- ka en TXvarres. Een goede dressuur- proef bracht de aanspanning met ruim twintig punten voorsprong aan de leiding. Een tweede plaats in de marathon was voor Te Poele ruim voldoende voor de zege. „Tinka had ik gekocht voor de kin deren. Toen die er niet meer naar omkeken, ben ik met haar aange spannen gaan rijden. Via internet heb ik later in België Twarres ge kocht. Zij vormen een fijn span. Vorig jaar ben ik op de hippiade nog dressuurkampioen geworden. Dressuur en de vaardigheid rijden zijn mijn sterkste punt.en Na die onderdelen was ik de beste in het overallklassement. De marathon moet beter. Ik oefen regelmatig in het Veerse Meer. Het water is ook geen probleem, maar bij de hinder nissen maak ik nog te veel fout jes." Bij het vierspan paarden kwamen de internationals niet met hun minste viervoeters aan de start. Piet de Ronde had zelfs het zwart bonte kwartet waar zoon Koos de indoor wereldbekerwedstrijden mee rijdt voor de wagen. En ook zoon Peter had op het rechter voorpaard na een ervaren span voor de kar. Piet de Ronde: „De paarden moeten kilometers ma ken. Je kunt wel thuis trainen, maar een wedstrijd is toch an ders." De koetsier uit Zwartewaal moest genoegen nemen met de tweede stek. Achter Ton Monhe nius uit Halfweg die met zijn inter nationaal vierspan vanaf de de start de leiding nam en niet meer afstond. Peter de Ronde eindigde als derde. De zusjes Anniek en Marissa Schuiling uit Herveld eisten bij het enkelspan pony's de hoofdrol op. Anniek stuurde in de klasse 1 Mitch naar de zege. Marissa eiste met Kyra in de klasse 3 de overwin ning op. Het duo is door vader Re ne, zelf een verdienstelijke men ner, het aangespannen rijden met de paplepel ingegeven. „Ik heb vierspan pony's gereden. Vorig jaar ben ik overgestapt naar de paarden. De meiden rijden nu elk een pony van het viertal. En dat loopt prima. Marissa is vandaag ge promoveerd naar het hoogste ni veau en mag nu internationaal starten." ÜH Va vf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76