sport 145 genoeg voor Gaisah Boekelman zoekt gevoel Tom Goyvaerts een en al blijheid in Hulst Hulst dinsdag 14 juni 2011 door Koen de Vries HULST - Lachende atleten, je komt ze niet zo vaak tegen. Er is geen koe zo bont, of er zit wel een vlek je aan. De Belg Tom Goyvaerts was gisteren bij de Pinksterwed strijden zo'n uitzondering. De 27-jarige speerwerper uit Sint Job in 't Goor was een en al blijheid nadat hij zijn ijzersterk bezette wedstrijd gewonnen had, met een worp van 75.18 meter. Tom Goyvaerts is letterlijk en fi guurlijk een grote jongen. In Bel gië is de man van bijna twee me ter een persoonlijkheid en in Ne derland is hij bij atleten populair. Zo kwam gisteren één van zijn concurrenten om een handteke ning vragen. Sebastiaan Schaalje uit Axel kwam enigszins be schroomd met pen en programma boekje aanzetten voor een krabbel van zijn grote voorbeeld. Dat was natuurlijk geen probleem. Al had hij er honderd moeten zetten, Goy vaerts was niets te veel. Het was hem niet zozeer de afstand die hem vrolijk stemde. Hij maakte gis teren zijn rentree na bijna elf maanden blessureleed. Dat maak te hem zo blij. Juli 2010 moest hij afhaken met een rugblessure en na een operatie en een lange revali datie was het nu pas tijd voor een comeback. „Zondag hebben m'n trainer en ik beslist om hier te star ten. Het was even lastig door de natte piste. Bij de eerste worpen was ik voorzichtig. Maar daarna ging het lekker. Beter dan ver wacht." Blessure of niet, Goyvaerts wil aan het eind van het seizoen meedoen aan het WK in Zuid-Korea. Hij moet voor augustus de Belgische li miet van 80.75 meter overschrij den. „Dat moet kunnen", dacht de Belg. „Dat is vijf meter meer dan ik hier gegooid heb. Het moet geen probleem zijn." Tom Goyvaerts won gisteren het onderdeel speerwerpen. foto Mark Neelemans Van Kruchten kreeg met zijn 13.99 op de 110 meter horden de prijs voor de beste dagprestatie bij de mannen. foto Mark Neelemans meter nog eens wat menigeen als wist. De in Nijmegen atletiekende en studerende Zeeuwen worden steeds beter op de midden- en/of lange afstand. Beiden finishten op de 800 meter in 1.53. Paardekooper hoopt dit jaar de limiet voor het ju nioren EK te slechten. Hij is met zijn 3.51 al zeven tellen sneller dan vorig jaar, maar moet zich nog drie seconden verbeteren. Jansen hoopt over niet al te lange tijd de 10 kilometer onder de magische grens van dertig minuten af te leg gen. Op de weg, wel te verstaan. Ook niet Zeeuwen stegen boven zichzelf uit in Hulst. Zo snelde Sharona Bakker uit IJmuiden in re cordtijd over de horden. Na hon derd meters stonden de stop watches stil bij 13.43; een prachtig persoonlijk record. Bakker (21) slechtte daarmee de limiet voor het EK tot 23 jaar in Ostrava. Dol blij omhelsde ze haar moeder, haar vader en haar opa, om vervol gens een extra spurt te trekken naar haar trainer. De Pinksterwedstrijden in Hulst zijn voor haar een onvergetelijke gebeurtenis. En waarschijnlijk ook voor vele anderen. Koen de Vries door Koen de Vries HULST - Ze kwam naar de Pinksterwedstrijden om het gevoel terug te vinden en om wat geld te verdie nen. Wat dat laatste betreft, dat lukte. Maar de 'lekke re stoot', die kon prof-kogelstootster Melissa Boekel man gisteren op de Piet Vonck-atletiekbaan in Hulst niet terugvinden. De 17.49 waarmee de 22-jarige Bra bantse de wedstrijd won én haar eigen baanrecord verpulverde, konden haar niet tevreden stellen. Pas bij stoten boven de achttien meter tel je mee. Dan heb je kans uitgenodigd te worden voor wedstrijden in de Diamand League, waardoor de schoorsteen echt een beetje kan gaan roken. Melissa Boekelman is achtvoudig Nederlands kam pioene, Europees en wereldkampioene bij de junio ren en een nog steeds rijzende ster. De ooit in Neder land bewierrookte Corrie de Bruin kan niet meer in haar schaduw staan. En toch gaat het niet goed met Boekelman. Vorig jaar stapte ze op bij haar trainers op Papendal. Haar vervanger in Amsterdam beviel haar ook niet en nu heeft ze een trainer gevonden in Stuttgart, vijfenhalf uur rijden van haar woonplaats Breda. Ze heeft het er naar haar zin, maar het duurt even voor de echte klik er is. „Dat kan zomaar één of twee jaar duren", vertelde ze gisteren nadat ze zes keer de kogel had gestoten. In die serie verbeterde ze drie keer het baanrecord, dat sinds 2008 met 16.75 me ter al op haar naam stond. Van 17.14 ging het naar 17.20 en naar 17.49 meter. Boekelman is op zoek naar de 18.17 meter, die ze vo rig jaar stootte. Dat ze die in Hulst niet zou halen, had ze al snel in de gaten. „In het begin was de ring nat, maar daar wil ik het niet op steken. Het is zaak dat je meteen het goede gevoel te pakken hebt, en dat mis ik al een hele tijd. Maar ik blijf zoeken." Ik vind het vervelend voor onze vrouwen, al deze heisa. Maar er is echt niks gebeurd. Het lijkt misschien allemaal anders als je de beelden ziet, maar er liepen vrouwen tegen me aan en die duw de ik zachtjes weg." Dirk Kuyt baalt van de aandacht die er voor het stapavond- je van het Nederlands elftal is. In het AD. „Nee. Ajax is niet aan de orde geweest voor mij. Het is mijn dup pie en ik keer er op een dag terug, maar nu zeker niet. Ik ben 27 jaar oud en ben pas drie jaar weg. Ik heb nog zó veel te leren. Ik wil eerst genieten van het buitenland." Verdediger John Heitinga in het AD. „Het succes van vorig seizoen valt duidelijk toe te schrijven aan de aanwezigheid van Verbeek. Een toptrainer. Maar hij is wel een coach met een houdbaarheidsdatum. Ik had het idee dat ik een ci troen was die werd uitgeperst, en ook echt tot de allerlaatste drup pel. Werken onder Verbeek was prachtig en pittig tegelijk. Mark-Jan Fledderus in VI. De middenvelder werkte met Gertjan Verbeek samen bij Heracles Almelo. „Mijn vader is niet alleen trots op mij, ik ook op hem. Omdat we het beiden ver hebben geschopt dit seizoen. Hier gaan we het aan de eettafel vaak over hebben." Ajax-speler Daley Blind in Ajax Life over zijn relatie met zijn vader, Danny Blind. „Het enige probleem dat ik met die hamburger heb, is dat het voor de jeugd en als ambassadeur van de Rode Duivels niet zo'n goed signaal is." George Leekens in Extra Time over Eden Hazard, die na dat hij was gewisseld door de Belgische bondscoach een broodje hamburger ging halen, nog voordat de wedstrijd afgelopen was. „Hij neemt het leven allemaal niet zo serieus. Ik neem hém liever niet zo serieus. Wat een onzinprater." Judoka Elco van der Geest via Twitter over oud-voetballer en analist René van der Gijp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75