Shannon Braafhart sluit af met K-ET* Stefan Hage sterkste in MX1 421 sport PROFBEKER Acht dagen na de promotie naar de eerste klasse stelt Goes een plaats in de profbeker veilig met een 3-1-zege op BW uit Den Bosch. Bert den Ridder gaat naar CPC Vlissingen Jacobse vijftiende op N K-triatlon Tiende plaats in aflossingsmarathon Leonie de Graag mag naar NK dammen Hoge score Provoost in kloksimultaan Goes speelde gisteren zijn 40e duel. Geen club speelde dit seizoen zoveel duels. Zie www.pzc.nl/rudestats dinsdag 14 juni 2011 VLISSINGEN Bert den Ridder komt volgend voet balseizoen uit voor zaterdag-eerste klasser GPC Vlissingen. De 20-jarige linksback is afkomstig van Alliance. Daarvoor doorliep hij de jeugdopleiding van RBC Roosendaal. Den Ridder, die op het Cios in Goes zit, moet bij GPC de opvolger worden van Mohamed Mekkaoui. De laatste vertrekt naar zon dag-hoofdklasser Baronie. Met het binnenhalen van Den Ridder heeft GPC de selectie voor komend sei zoen rond. AMSTERDAM Leon Jacobse uit Zoutelande heeft in Amsterdam op het NK-triatlon olympische afstand de overall vijf tiende plaats behaald en de zeven de in de categorie H25. Na 1500 me ter zwemmen stapte Jacobse als twintigste op de fiets voor 45 kilo meter. Hij kon aansluiten bij een flinke groep waardoor hij op de ne gende plaats aan de afsluitende 10 km lopen kon beginnen. Na een looptijd van 39.44 vond Jacobse zich terug op de 15e plaats overall in 2.06.01. Het NK werd gewonnen door Bas Diederen in 1.57.23. BRUGGE Een team van zes atleten legde in het Belgische Brugge beslag op de tiende plaats in een aflossingsmara thon. Ze noteerden een tijd van 3 uur, 12 minuten en 20 seconden. Er kwa men bijna veertig teams aan het vertrek. Het Zeeuwse team bestond uit Wal- chenaren Rian Flikweert, Jos Meeuwse, Boy Saya, Piet Steketee en John Guequièrre en Bevelander Ruud Fredriks. HUISSEN Leonie de Graag heeft zich zater dag in Huissen geplaatst voor de fi nale van het NK dammen voor vrouwen. De uit Goes afkomstige speelster, die in de slotronde remise overeen kwam met koploopster Denise van Dam, eindigde op de tweede plaats in haar halve finalegroep. Het NK vrouwen wordt in november in Zoutelande gehouden. Rianka Rent meester uit Nieuwdorp was dank zij haar vierde plaats in het toer nooi van vorig jaar al zeker van een finaleticket MIDDELBURG Ben Provoost heeft zaterdag een kloksimultaan ter gelegenheid van het 80-jarig jubileum van de Mid delburgse damclub afgesloten met een score van ruim 84 procent. De uit Aagtekerke afkomstige dam mer, die in april 2010 het wereldre cord in deze discipline verbeterde, speelde op het Koorkerkhof in Mid delburg tegen zestien dammers. Hij verloor geen enkele partij en speelde remise tegen Jacob Pro voost, Piet Allaart, Jaap de Jonge, Aart Walraven en Daaf Kasse. door Wim de Vos OUDELANDE - In de ronde van Oudelande waren de overwinnin gen voor de Brabantse coureurs. Vooral Marco Wesseling voelt zich blijkbaar erg goed thuis in de TMZ-wedstrijden. Nadat de wiel renner uit Halsteren al eerder in zowel Rilland als in Wemeldinge de rapste was geweest, greep hij eveneens de zege in Oudelande. Hij moest daarvoor wel op de tan den bijten om de vechtjassen Christian Kik (Kruiningen) en Jo- han Padmos (Wissenkerke) die beiden de laatste weken constant voorin zijn te vinden, voor te blij ven. Voor de Zeeuwen waren er slechts tweede plaatsen. Naast Christian Kik was dat het geval voor de plaat selijke Frank Vermue (amateurs B), Kees Elenbaas uit Kloetinge (amateurs 40+) en Jan-Kees Goos- sens uit Goes (S/P-klasse). door Herman Heuvink RILLAND - Er was afgelopen week einde weinig animo voor de vijfde clubwedstrijd van Motorclub Ril land. Bij de Motorclub de Sproeier in Wemeldinge waren de klassen goed bezet. Zaterdag op het Schel- decircuit in Rilland waren er 62 rij ders aanwezig. Wel kende de club met Mark Boot en Erik van der Wekken sterke winnaars. Dat Mark Boot te sterk was geen verrassing. De 19-jarige crosser ziet het als goede trainingen voor zijn optredens in België. De organisa ties zijn altijd blij dat in elk geval één van de beste crossers van Zee land zijn gezicht laat zien. Achter Boot was Erik van der Wekken de sterkste van de rest. Ook Gino Na- gtegaal uit Nieuw- en Sint Joos- land presteerde goed. De net van een blessure herstelde KTM-cou- reur gaat met de week sterker rij den. Ook de clubklasse en vetera nen waren samengevoegd en dat leverde in beide manches spannen de strijd op met wisselende kan sen. De eerste manche werd be heerst door de in de clubklasse uit komende en langzaam weer in vorm rakende Björn Oreel uit Oost-Souburg. De 15-jarige begon daarin als zesde. In de tweede manche ging het in het begin mis en begon hij als laatste, meer dan een achtste plaats zat er niet in. In de eerste manche werd Ad Geldof uit Oostkapelle vierde maar hij was wel de snelste veteraan. In de tweede manche werd hij vijfde en derde bij de veteranen. In Wemeldinge was Stefan Hage uit Goes de sterkste in de MX 1 se nioren voor Erik van der Wekken en Thijs Lampio. Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg en Twan van Lie- re uit Kapelle kenden een gelijke score. De doorslaggevende tweede manche was Buijs beter en daar door dagwinnaar. Bij de clubklasse was het eens te meer Cor Moens uit Arnemuiden die de meeste punten wist te verzamelen. De 85CC leverden overwinningen op voor Nancy van de Ven bij de klei ne wielen en Jochem van den Dor pel bij de grote. Jonah Pijnen was de sterkste bij de 65a: kleine wie len terwijl Jayden Hoek de grote wielen op zijn naam schreef Motorcrosser Kevin van Houdt uit Terneuzen blijft goed op koers om de titel in de klasse Open Nat- ionalen bij de Motorsport Organi satie Nederland in de wacht te sle pen. Op het circuit in het Zuid-Hollandse Noordeloos voel de de Zeeuws-Vlaming zich als een vis in het water. Hij kwam zo wel op eerste als tweede Pinkster dag tot een overwinning. Daniëlle van Kempen uit Oost-Souburg, uitkomend in de da mesklasse, miste met een vierde plaats nipt het podium. Wel bleef zij tweede in de stand op de titel. Yves Nyemb (rechts) omspeelt een speler van BW. Hij was verantwoordelijk voor de tweede treffer van Goes. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72