Button Stoner triomfeert op nat Silverstone 401 sport NK DRESSUUR Hans Peter Minderhoud wint het Nederlands kampioen schap dressuur. Over drie onderdelen is hij de sterkste met IPS Tango. Edward Gal, de titelverdediger, wordt tweede. Rus verliest en kan naar Wimbledon Goud voor zeilster Marit Bouwmeester Herlings wint Grote Prijs van Portugal HGC stunt in Euro Hockey League Volleyballers twee keer langs Oostenrijk 1 Hans Peter Minderhoud is voor de eerste keer Nederlands kampioen geworden Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud (rechts) wordt in De Steeg voor de eerste keer nationaal kampioen. Titelverdediger Edward Gal eindigt als tweede. foto Robin Utrecht/ANP door Johan Stobbe dinsdag 14 juni 2011 ROSMALEN Arantxa Rus is gisteren uitgescha keld in de eerste ronde van het Uni cef Open. De Nederlandse tennis ster verloor in twee sets van Svetla- na Koeznetsova: 2-6 4-6. De neder laag heeft ook positieve gevolgen voor Rus. Ze kan deze week nog meedoen aan de kwalificaties voor Wimbledon en begint daarin tegen de Frangaise Olivia Sanchez. Michaëlla Krajicek begint haar jacht op een plek in het hoofdtoer nooi van Wimbledon met een par tij tegen de Russin Valeria Savi- nich. WEYMOUTH Zeilster Marit Bouwmeester heeft bij de Sail for Gold Regatta in Wey mouth goud veroverd in de olympi sche klasse Laser Radial. De Neder landse deed dat in stijl, door de af sluitende medalrace te winnen. Bouwmeester hield in het eindklas sement haar Belgische rivale Evi van Acker tien punten achter zich. De Ierse Annalise Murphy eindig de op de derde plaats. Bouwmees ter is voor het tweede jaar op rij de sterkste in Weymouth, waar vol gend jaar de olympische zeilwed strijden worden gehouden. AG U EDA De Nederlandse motorcrosser Jef frey Herlings heeft zondag de Gro te Prijs van Portugal gewonnen. De 16-jarige coureur van KTM nam daarmee tevens de leiding in het WK-klassement van de MX2 over van zijn Duitse rivaal Ken Roezen. Herlings kwam op het circuit van Agueda in beide manches als twee de over de finish. Roezen won wel iswaar de eerste manche met 2,3 se conden voorsprong op Herlings, maar viel in de tweede al snel uit. WASSENAAR De mannenploeg van de Wasse- naarse hockeyclub HGC heeft zon dag voor eigen publiek een grote stunt uitgehaald in de Euro Hockey League. De nummer negen van de Nederlandse hoofdklasse vero verde tot ieders verrassing de titel in het belangrijkste Europese toer nooi voor clubteams. Het team van de 38-jarige Canadese captain Rob Short versloeg in de finale het Spaanse Club de Campo met 1-0. Het enige doelpunt kwam op naam van Timmo Kranstauber, die scoorde uit een strafbal. ROTTERDAM De Nederlandse volleyballers heb ben afgelopen weekeinde in de Eu ropean League twee keer met 3-0 van Oostenrijk gewonnen. Zondag waren de setstanden in het Top sportcentrum van Rotterdam over tuigender in het voordeel van dë ploeg van bondscoach Edwin Ben- ne: 25-22 25-20 25-12. Een dag eerder prijkte na ruim vijf kwartier 25-22, 25-22 en 28-26 op het scorebord. Benne begon zondag met dezelfde basisopstelling als zaterdag, maar wisselde veel. SILVERSTONE - Casey Stoner heeft zondag de macht gegrepen in de MotoGP. De Australische motor coureur won op het circuit van Sil verstone zijn derde race op rij in de koningsklasse en nam de lei ding in het wereldkampioenschap over van de Spanjaard Jorge Loren zo. Stoner won met overmacht de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Hij hield zijn Honda keurig over eind op het natte circuit en dat kon Lorenzo niet zeggen. De we reldkampioen van Yamaha gleed onderuit in de tiende ronde, moest opgeven en leverde daar door kostbare punten in. Lorenzo begon wel sterk aan de ra ce, want hij passeerde direct na de start Stoner, die op poleposition stond. Ook de Italiaan Marco Si- moncelli (Honda) reed in de eer ste ronden voorin mee, maar hij ging evenals Lorenzo onderuit in de regen. Toen Stoner zich een maal aan kop had genesteld, reed Casey Stoner hij de concurrentie op grote af stand. De Italiaan Andrea Dovizioso (Honda) eindigde op Silverstone als tweede en de Amerikaan Colin Edwards (Yamaha) reed verras send naar de derde plaats. Edwards brak vorig weekeinde nog zijn sleutelbeen in de GP van Spanje. Stoner, die zijn 150e Grand Prix reed en zijn 27e zege boekte, nam de leiding in het WK met 116 pun ten. Lorenzo zakte naar plaats twee met 98 punten en Dovizioso staat derde met 83 punten. Over twee weken is de volgende race, de TT van Assen. Jonas Folger zegevierde' in de 125CC. De Duitser had aan de fi nish bijna vier seconden voor sprong op de Fransman Johan Zar- co. De Spanjaard Hector Faubel eindigde als derde. De Spanjaard Nicolas Terol passeerde als achtste de finishvlag, maar behield wel de leiding in het WK-klassement. De Nederlander Jasper Iwema be leefde weinig plezier op het circuit van Silverstone. De Drent, die zich over twee weken in de kijker wil rijden op de Dutch TT in Assen, haalde het einde van de race niet. Duits succes was er ook in de Mo- to2-klasse. Stephan Bradl boekte al zijn vierde zege van dit seizoen en bouwde zijn riante leiderspositie in het wereldkampioenschap ver der uit. MONTREAL - Drie rondes voor het einde van een bewogen regenrace in Montreal kreeg Jenson Button zon dag via zijn radio de magische woor den te horen. Het zinnetje 'je kunt deze race winnen' werkte als een ro de lap. De Brit trapte zijn McLaren nog eens op de staart en dwong Sebasti an Vettel in de slotronde tot een zeldzaam foutje. De wereldkampi oen slipte even en gaf een zeker lij kende zege uit handen. „We hadden geluk dat Vettel een foutje maakte, maar dat beetje geluk hadden we ook wel verdiend", vond Button. De Brit was een van de vijf wereld kampioenen die op het stratencir- cuit Gilles Villeneuve aan de start verscheen. Alle vijf verkeerden ze in de wetenschap dat in Montreal al tijd reputaties sneuvelen. De muur voor start/finish staat zelfs bekend - als Wall of the Champions. Tien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70