Loto is de publiekslieveling sport 139 er niet had hoeven zijn Dekkers boekt weer progressie in Zeeland Vermeltfoort breekt rechter- én linkerpols !®S?®SsSS33SS?8!SgK®3S8S <S£iMS8S£3Sl8M Op 10 mei fietsten de renners van Leopard hun laatste meters in de Giro. In Zeeland pakten drie renners 31 dagen later de draad weer op. 'Ook in mijn directe omgeving weten ze dat ze er niet meer over moeten beginnen als ik dat zelf niet wil' Leopard-renner Tom Stamsnijder door Koen de Vries goes - Het meeste applaus kwam zaterdag natuurlijk voor etappe winnaar Marcel Kittel. Opmerke lijk was dat Petrus Loto, de Nami- biër die als laatste eindigde, het op één na populairst was. De zwarte Afrikaan met de gele zonnebril reed bij de eerste van de drie door komsten op de Goese Nansenbaan al op grote achterstand, de vele aanmoedigingen van het publiek hielpen hem uiteindelijk over de eindstreep. De 23-jarige Loto, woonachtig in de hoofdstad Windhoek en een van de betere wielrenners van zijn land, deed voor het eerst in zijn carrière mee aan een zware etappe koers in Europa. Dat was duidelijk te merken, erkende hij. „Ik zat die laatste kilometers in Goes hele maal kapot. De bezemwagen reed achter mij, ze vroegen of ik niet wilde instappen. Later kwam ook de jury naar me toe om te zeggen dat ik moest afstappen. Dan kon het verkeer weer over het parkoers rijden. Maar ik wilde niet. Ik wilde Petrus Loto maar één ding en dat was fi nishen. Ik ben hier om ervaring op te doen en die krijg je niet als je opgeeft." Een dag later startte Loto met het zelfde doel. Finishen zat er nu ech ter niet in. De vele kinderkopjes werden hem te veel. Op de zesde strook, die van 2,2 kilometer van de Smokkelweg (bij Philippine) moest hij lossen en was het ge daan. „Tsjonge, wat kreeg ik last van m'n rug van al dat gehobbel. In België heb ik eerder deze maand ook over'kinderkopjes gere den. Die waren een stuk minder zwaar. Kijk, eigenlijk ben ik een klimmer. De Tafelberg op en af, daar ben ik goed in." Loto was niet de enige van zijn ploeg, het Zuid-Afrikaanse MTN Qhubeka Cycling Team, die de eindstreep' niet haalde. Zes van de acht renners stapten voortijdig af „We zijn hier met een heel jonge, onervaren ploeg", gaf ploegleider lyaan Kannemeyer als excuus. „De meeste jongens rijden voor het eerst in Europa." Van degenen die wel finishten werd Bradley Potgieter 62e in het eindklassement en Reinardt lanse van Rensburg veertiende. Daar mee was hij niet tevreden. Elfde wilde hij worden. Dan zou hij ge noeg UCI-punten hebben om aan het WK mee te mogen doen. „Drie seconden te langzaam. Da's balen", vond de Zuid-Afrikaan. terneuzen - De blessure die Rabo- renner Coen Vermeltfoort vrijdag bij zijn val van het startpodium op liep, is nog erger dan gedacht. De talentvolle wielrenner brak niet één, maar beide polsen. Ze zitten allebei in het gips. De rechterpols is er het ergst aan toe. Daarin zit ten vier a vijf breuken. Donderdag wordt Vermeltfoort geopereerd om de botten in het gewricht weer op z'n plaats te krijgen. In de linkerpols is één bot gebroken. Zaterdag zag Rabobank nog een renner opgeven. Rick Flens stapte halverwege de koers af met pijn aan het zitvlak. Hij heeft de blessu re waarschijnlijk opgelopen tij dens de Ronde van Italié, die de Noord-Hollander uitreed. „Rick wilde geen risico nemen", vertelde ploegleider Nico Verhoeven zon dag voor de start van de tweede etappe. „Er komen enkele belang rijke wedstrijden aan en dan wil hij per se fit zijn." Verhoeven doel de daarbij op het NK op de weg en het NK tijdrijden. dinsdag 14 juni 2011 UITSLAGEN BESSES» Eerste etappe Goes-Middelburg, 192,8 km: 1. Marcel Kittel (Skil-Shimano) 4.18.47; 2. Theo Bos (Rabobank), 3. Aidis Kruopis (Landbouwkrediet), 4. Yauheni Hutarovich (FDJ), 5. Wim Stroetinga (Nationale baanse- lectie Nederland), 6. Steve Schets (Don- ckers Koffie-Jelly Belly), 7. Andrea Guardini (Farnese Vini), 8. Kris Boeckmans (Topsport Vlaanderen-Mercator), 9. Stefan van Dijk (Veranda's Willems-Accent), 10. Stijn Neirynck (Topsport Vlaanderen), 11Wou ter Wippert (Nationale baanselectie), 12. Raymond Kreder (Nationale baanselectie), 13. Joeri Stallaert (Landbouwkrediet), 14. Remco te Brake (Cycling Team De Rijke), 15. Wietse Bosmans (BKCP-Powerplus), 16. Kenneth Vanbilsen (Donckers Koffie), 17. Roger Kluge (Skil), 18. Jos van Emden (Rabo bank), 19. Gorik Gardeyn (Vacanso- leil-DCM), 20. Yoann Offredo (FDJ) allen de zelfde tijd als Kittel. Tweede etappe, Temeuzen-Terneuzen 195,8 km: 1. Steven Caethoven (Veranda's Willems-Accent) 4.34.51; 2. Wietse Bos mans (BKCP-Powerplus), 3. Roger Ham mond (Garmin-Cervelo), 4. Giacomo Nizzo- lo (Leopard-Trek), 5. Kevin Peeters (Land bouwkrediet), 6. Theo Bos (Rabobank), 7. Marcel Kittel (Skil-Shimano), 8. Kenneth Vanbilsen (Donckers Koffie), 9. Juan Lobato (Andalucia-Caja Granada), 10. Aidis Kruopis (Landbouwkrediet), 11Raymond Kreder (Nationale baanselectie), 12. Stefan van Dijk (Veranda's Willems), 13. Johim Ariesen (Cy cling Team Jo Piels), 14. Wouter Wippert (Nationale baanselectie), 15. Takashi Miyaza- wa (Farnese Vini), 16. Michel Kreder (Team Garmin-Cérvelo), 17. Dieter Vanthouren- hout (BKCP-Powerplus), 18. Yoann Offredo (FDJ), 19. Remco te Brake (Cycling Team De Rijke), 20. Stijn Neirynck (Topsport Vlaande ren). Eindklassement: 1Marcel Kittel, 8 uur 58 minuten en 9 seconden; 2. Theo Bos 0.04 minuten; 3. Jos van Emden 0.06; 4. Roger Kluge 0.06; 5. Michael Matthews (Rabo bank) 0.06; 6. Bram Schmitz (Veranda's Wil lems) 0.11; 7. Tom Veelers (Skil-Shimano) 0.11; 8. Yoann Offredo 0.12; 9. Christoph Pfingsten (Cycling Team De Rijke) 0.14; 10. Graeme Brown (Rabobank) 0.14; 11. Cedric Pineau (FDJ) 0.15; 12. Wouter Wippert 0.17; 13. Joeri Stallaert 0.17; 14. Reinardt Janse van Rensburg (MTN Qhubeka Cycling Team) 0.17; 15. Aidis Kruopis 0.17; 16. Ste fan van Dijk 0.19; 17. Remco te Brake 0.20; 18. Gorik Gardeyn 0.21; 19. Rob Goris (Ve randa's Willems) 0.21; 20. Kenneth Vanbil sen (Donckers Koffie) 0.21. terneuzen - In de slotfase van de slotetappe had hij het even moei lijk gehad, maar uiteindelijk was hij netjes in het peloton gefinisht. Hans Dekkers, de enige Zeeuw in het peloton van de Delta Tour Zee land, vond dat hij weer een stapje het gemaakt in zijn herstel van een langdurige virusinfectie. De renner uit I|zendijke eindigde als 64e in het eindklassement, op slechts 38 seconden van winnaar Marcel Kittel. In de proloog werd hij 87e, op 24 seconden van los van Emden, in de eerste etappe Middelburg-Goes (192,8 km) vijftigste op acht secon den van Marcel Kittel en in de slot rit finishte hij in het peloton als ze ventigste. „Het was een lastige dag", keek Dekkers terug op de etappe Ter- neuzen-Terneuzen. „Op de kas seien kon ik goed meekomen, maar de laatste twee ronden had ik het zwaar. Dat is niet erg. Bij el ke inspanning zet je weer een stap je in de goede richting. Ik heb weer wat meer snelheid en die kan ik de komende koersen goed gebruiken." De Zeeuws-Vlaming rijdt deze we ken enkele kermiskoersen en hoopt te pieken op het NK, op 26 juni in Ootmarsum. Tom Stamsnijder rijdt over de kasseien nabij Rilland, tijdens de eerste etap pe van de Delta Tour Zeeland. foto's Robert de Jonge Het armbandje ter nagedachtenis aan Wouter Weylandt, dat door de ren ners van Leopard-Trek wordt gedragen. Een herinnering aan Wouter Weylandt wordt door Jelle Gernler van de orga nisatie overhandigd aan ploegleider Lars Michaelsen van Leopard Trek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69