Sport Kittel zorgt voor prachtig afscheid Passie Skil maakt 't verschil 44 en 45 37 40 en 41 Bradley Wiggins stijgt met stip Atletiek op uitzonder lijk hoog niveau bij Pinkstergala Hulst Dinsdag 14 juni 2011 ssssss m rzrz~-i Minderhoud klopt vriend Gal en pakt Nederlandse titel Tip? sport@pzc.nl DELTA TOUR ZEELAND Duits supertalent wint laatste editie van driedaagse wielerronde door Koen de Vries terneuzen - Waar is Bos? Waar is Bos? Marcel Kittel had tijdens de drie dagen Delta Tour Zeeland al les onder controle, tot de laatste tweehonderd meter van de afslui tende etappe. De leider van het al gemeen klassement moest in de buurt van zijn laatste belager Theo Bos blijven, maar in het zicht van de haven, op de Binnenvaartweg in Terneuzen, raakte de Duitser op gesloten en was hij zijn opponent kwijt. „]a, ik was even in paniek", erkende Kittel. „Maar vlak voor de streep zag ik dat ik bijna in Bos' wiel zat. Toen kon het niet meer kapot." Een juichkreet bleef achterwege omdat Kittel zoals een echte top sporter betaamt, baalde van zijn mislukte sprint. Maar honderd me ter verder, toen de washand van de verzorger het zweet van zijn hoofd waste, kwam de vreugde als nog. De inwoner van Erfim, op 10 mei 23 jaar geworden, besefte dat hij iets moois bij elkaar gefietst had. De renner van Skil-Shimano trad in de voetsporen van wereld topper Tyler Farrar, die 5e voor gaande twee edities van de Delta Tour Zeeland op zijn naam ge schreven had. De naam Marcel Kittel zal bij ve len opgetrokken wenkbrauwen veroorzaken. Marcel wie? Het zal niet lang duren voordat de naam van deze wielrenner wereldwijd bekend is. Rabo-renner Jos van Emden, na Kittel en zijn ploegge noot Theo Bos derde in het eind klassement, had het al over 'de Duitse Terminator'. Vorig seizoen nog was Kittel ama teur bij het Thüringer Energie Team, waar tijdrijden tot kunst verheven wordt. Twee keer werd hij wereldkampioen tijdrijden bij de junioren, vorig jaar werd hij in die discipline derde op het WK voor beloften. Als hij een gewone koers reed, was het altijd in dienst van een ander. Zoals in 2009 en 2010, toen hij in de ZLM tour, met start en finish in Goes, voor zijn land- en clubgenoot John Degen- kolb de sprint moest aantrekken. Degenkolb is inmiddels een er kend sprinter, zeker na zijn zege in De Duitse winnaar Marcel Kittel krijgt op het podium een champagnedouche van nummer twee Theo Bos (links) en diens ploeggenoot Jos van Emden, die in de Delta Tour Zeeland genoegen moest nemen met de derde plaats. de Dauphiné Libéré van afgelopen week. Bij zijn overstap dit seizoen naar Skil was het doel om meer aan de sprint te werken. De trainingen wierpen ongekend snel vruchten af „Ik had gehoopt om aan het eind van het jaar een koers te win nen", vertelde Kittel zondag. „Maar toen gingen we begin dit jaar naar Lankawi en daar won ik de derde etappe. En vorige maand won ik vier etappes van de Vier daagse van Duinkerken. Het is on gelooflijk, het blijft maar door gaan." Inmiddels zijn er 'grote' ploegen die het talent van Kittel op het spoor zijn. De Duitser heeft echter geen haast met een over stap. „Ik wil investeren om beter te worden. Bij Skil ben ik daarvoor op de goede plek." De Duitser begon de Delta Tour Zeeland vrijdag met de tweede plaats in de proloog, 0,76 secon den achter los van Emden. Een dag later nam hij de leiding over door de massasprint van de etap pe van Middelburg naar-Goes te winnen. Hij draaide de Nansen- baan als eerste op, keek onder zijn arm door en zag Theo Bos op een halve fietslengte van hem stran den. In de slotetappe Terneuzen- Terneuzen moest Kittel een voor sprong van vier seconden op Bos en van zes op los van Emden (Ra- bo), Roger Kluge (Duitsland, Skil) en Michael Matthews (Australië, Rabo) verdedigen. In de rit had den tien renners lange tijd uitzicht op een geslaagde vlucht, maar toen puntje bij paaltje kwam viel de beslissing toch weer in de mas sasprint. Omdat sommige favorie door Koen de Vries terneuzen - Al na de eerste dag van de Delta Tour Zeeland ging de strijd om de eindzege tussen maar twee ploegen. Rabobank, met voorsprong de beste wielerploeg van Nederland, verdedigde de lei derstrui van Jos van Emden; het veel kleinere Skil-Shimano pro beerde die te veroveren. Uiteindelijk won Klein Duimpje Skil omdat die ploeg er met veel meer passie en inzet invloog. Zater dag onttroonde Skil-renner Marcel Kittel Jos van Emden door in Goes de meeste bonificatieseconden te veroveren. Een dag later probeerde Skil de koers van de eerste tot de laatste ki lometer te controleren. Rabo keek lange tijd toe. „Kittel heeft in Goes laten zien dat hij de beste sprint heeft", erkende Rabo-ploegleider Nico Verhoeven zondagmorgen voor de start van de laatste etappe. „Als er zich kansen voordoen, gaan we proberen de sprint te ont lopen." Dat gebeurde pas in de slotkilome- ters toen Jos van Emden met twee Fransen meesprong. Skil-renner Roger Kluge counterde echter be kwaam. „Ik denk dat we verdiend gewon nen hebben", keek Skil-ploeglei- der Merijn Zeeman terug. „Rabo was passief, wij hebben er keihard voor gewerkt." V MEEST CELEZEN 1Zeven nieuwe spelers voor Goes 2. Nieuwe spelers voor Jong Ambon 3. Pentury niet naar VC Vlissingen STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is ook telefonisch bereikbaar via 0118-434041 foto Robert de Jonge ten te vroeg op kop kwamen en Kittel ingesloten raakte, pakte nie mand van hen bonificatiesecon den en bleef de top van het alge meen klassement zoals die was. De Belgische kermiskoerser Steven Caethoven (Veranda's Willems) ging verrassend als eerste over de streep, voor de jonge Belgische veldrijder Wietse Bosmans (BK- CP) en het Engelse krachtmens Ro ger Hammond (Garmin). pagina 38 en 39: Alles over de Delta Tour Zeeland aicle - Bradley Wiggins heeft door zijn zege in het Criterium du Dauphiné een reuzensprong ge maakt op de wereldranglijst. De Britse wielrenner van Team Sky steeg op de ranking van plaats 31 naar twaalf. De Belg Philippe Gilbert bleef lei der, voor de Spanjaard Alberto Contador en de Italiaan Michele Scarponi. Robert Gesink is de bes te Nederlander. De Raborenner be zet de veertiende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67