2 6 I KJ Julbo Trial White Zebra CatUke PUwte AC/U TiwaJd dinsdag 14 juni 2011 Ze zijn er in allerlei kleuren, van eenvoudig wit tot knaloranje. De ene is simpel en strak van vorm, de andere juist wat extravaganten Maar hoe hip een sportbril er ook mag uitzien, voor fietsers, mountainbikers en hardlopers is de sportbril ook puur bescherming. Niet alleen tegen schelle luchten en felle zon, maar ook tegen de wind én insecten. Er is immers niets vervelender als je net op toeren bent en er een vliegje in je ogen belandt. Dennis Rijsbergen Omdat het weer per dag of zelfs per uur nogal kan verschillen, zijn er ook sportbrillen op de markt met meekleurende glazen. De Julbo Trial White Zebra is zo'n bril. De lenzen kleuren in zo'n 25 seconden van de lichtste tint naar de donkerste. Weer terug van donker naar licht duurt iets langer, zo'n 200 seconden. De glazen zijn verder krasvast en onbreekbaar. Bovendien hebben ze een behandeling gehad zodat ze niet beslaan. Voor de Julbo Trial White Zebra moet je zo'n 130 euro neertellen. Meer info: www.julbo-eyewear.com. Catlike heeft sportbrillen in het assortiment die vooral op fietsers gericht zijn. Niet verwonderlijk want het bedrijf is opgericht door de Spaanse ex-profwielrenner Peppe del Ramo. De Catlike Plume is de lichtste sportbril van het merk. De bril biedt volledige bescherming tegen ultraviolette straling. De neusvleugels zijn voorzien van anti-slip materiaal voor een goede grip en meer comfort. De lenzen zijn krasbestendig en de bril wordt geleverd met twee verwisselbare lenzen. De ene is transparant, de andere heeft een smoke-kleur. Adviesprijs van de Catlike Plume is 67 euro. Op www.catlike.es is meer informatie te vinden. De keuze in sportbrillen is enorm. De kwaliteit loopt ook uiteen. Maar wil je een goedkope sportbril en toch een gerenommeerd buitensportmerk, dan is de AGU Turaki sportbril een goede keuze. Het frame van de bril bestaat uit een sterke, maar lichte kunststof De neusvleugels en pootjes zijn gemaakt van anti-allergeen kunststof om allergische reacties te vermijden. De lenzen van de AGU Turaki zijn bijna geheel krasbestendig en geven goed zicht op zonnige, maar ook lichtbewolkte dagen. De bril kost 18 euro. Meer informatie: www.agu.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66